Kadın ve Moda

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları

24.07.2019
Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları

Hindistanlı kadınların rengarenk giysileri, bol takıları, kendilerine has makyaj ve uzun saçları dikkat çekmektedir. Her kadın saçının gür uzun sağlıklı görünmesini ister. Hintli kadınlar bu konuda oldukça dikkat çekmektedir. Uzun gür ve sağlıklı saçlarının sırlarının ne olduğunu birçok kadın merak etmektedir. Saçlarını uyguladıkları yöntemlerin nasıl bu kadar etkili olduğunu ve bunun için neler yapıldığını her kadın bilmek ister. Gür ve sağlıklı saçlar kadınların güzelliğini ortaya çıkartır.

Özellikle ilerleyen yaşlarda da saçta dökülme olması kadınlarınken kalma sorunlarıyla karşılaşması büyük bir sorun teşkil eder. Kadınlar saçlarına yaptıkları bakmayla saçlarının canlı görünmesini ve gür bir şekilde olmasını tercih ederler. Bu nedenle saç bakımı çok önemlidir. Saç konusunda Hintli kadınların gür ve canlı saçları kadınların merak konusu olmayı başarmıştır. Bu nedenle Hintli kadınların böylesine canlı ve gür saçlara nasıl sahip oldukları hakkında sizler için bir araştırma yaptık. Yazımızda Hintli kadınların saçlarına uyguladıkları yöntemler hakkında bilgilendirme verelim.

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları 4

Başlıklar

Aloe Vera Maskesi

Alo Vera bitkisi son zamanlarda oldukça yaygın olarak tercih edilen bir bitki olmuştur. Aloe Vera içerisinde bulundurduğu jel sayesinde insan vücudunda birçok bölgeye fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Aloe Vera bitkisi ile yapılan kremler, maskeler bir çok kadın tarafından da tercih edilmektedir. Aloe Vera jeli ile saçlara uygulanacak yöntemler de saçın daha gür ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Hintli kadınların kullandığı en etkili yöntemlerden biri de Aloe Vera jeli ile saç diplerine yaptıkları masajdan kaynaklanmaktadır. Masaj hareketleri ile kan dolaşımını hızlandırarak daha iyi bir emilim sağlanmasına neden olunur. Aloe Vera jeli ile yapacağınız maske saçınızda en az 2 saat bekletilmelidir. Bunun haricinde Hintli kadınlar Aloe Vera jelini bir gece boyunca saçlarına uygulayıp bekletmektedir. Daha etkili olmasını istiyorsanız Hintli kadınların yöntemiyle alo vereceğini saçınıza uygulayabilirsiniz.

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları 5

Hintli Kadınların Karabiber Formülü

Hintliler baharatların ya da meşhurdurlar. Hintlilerin saç bakımında en sık kullandıkları formüllerden biri de karabiber baharat. Karabiber saç köklerini uyararak taşların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan bir maddedir. Bu nedenle Hintli kadınların oldukça fazla tercih ettiği ve sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulama şekli şöyledir.

[haber id=”3932″]

İki tatlı karabiberi blenderden geçirip toz haline gelinceye kadar karıştırın. Toz haline getirdiğiniz bu karışımı saç köklerinizi uygulayın. Daha sonra başınıza sıcak bir havlu ile sarın. Yarım saat saçınız da yapmış olduğumuz bu karışımı bekletin. Daha sonra saçınızı ılık su ile iyice durulayın. Bu karışımı zaman zaman saçınıza uygulayarak saçınızın daha hızlı uzamasını sağlarsınız.

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları 3

Hindistan Cevizi Yağı

İki kadınların saçlarını uyguladıkları bir diğer yöntem Hindistan cevizi yağı dört. Hindistan cevizi yağı en sık kullandıkları yağ çeşitlerindendir. Hindistan cevizi yağının nasıl etkilerinin oldu tabii ki kadınların merak edebileceği bir yöntemdir. Çünkü kadınlar Hindistan cevizi yağı ile amla yağı, saç dökülmesine ve saçların beyazlamasını önlemek de çok etkilidirler. Aynı zamanda saçların uzamasında da önemli bir etkileri vardır. İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile amla yağını hafif ılıtın. Saçlarında mesaj diplerinize sürün en az yarım saat saçınız da bekletin.

Daha sonra saçınızı suyla iyice yıkayın. Ardından şampuanlayın ve durulayın. Haftada bir bu yöntemi uygulayın. Kısa sürede etkisini göreceksiniz. Dilediğiniz uzun, canlı ve gür saçlara kısa sürede sahip olabileceksiniz. Aynı zamanda kadınların korkulu rüyası olan beyaz saç sorununda bir nebzede olsa önüne geçmiş olabileceksiniz. Saçınıza uygulayacağınız düzenli bu yöntemin faydasını görmüş olabileceksiniz. Hintli kadınların bu özel sırları sizde de etkili olacaktır.

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları 2

Saçınıza Soğuk Suyla Durulayın

Hintli kadınların saçları neden uzun bu konu kadınların merak ettiği bir durum. Kadınlar çeşitli bitkiler ve yağlar da taşlarına bakın yaptıklarından saçları sağlıklı ve uzundur. Saçlarınızın gür ve uzun olmasını istiyor Tunus belirttiğimiz kürleri ve yöntemleri kullanabilirsiniz. Saçımıza uyguladıkça ortaya çıkan farkı göreceksiniz ve saç beyazlarınızın bile azaldığının farkına varacaksınız.

[haber id=”10854″]

Kadınların uyguladığı gibi sizlerde saçınızı soğuk suyla durulamayı alışkanlık haline getirmeye çalışmalısınız. Soğuk su gözenekleri sıkılaştır ve kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur. Bu sayede saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Bunun yanı sıra soğuk su ile saçınızı duruladığınızda saçınızın daha parlak olmasına yardımcı olursunuz. Saçınızın her zaman olduğu gibi iyice yıkamalısınız. En son saçınızın soğuk suyla durulayın. Bu şekilde yıkama yaptığınız taktirde saçınızın daha hızlı uzamasına ve daha parlak görünmesine yardımcı olursunuz. Bu şekilde saçınıza uyguladığınız bu yöntemler sayesinde kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Çemen Otu Tohumu

Saç konusunda en önemli sorunlardan biri de saçların beyazlamasıdır. Bu durumdan muzdaripseniz Hintli kadınların uyguladığı yöntemler size yardımcı olabilir. Hintli kadınlar beyazlaşmış saçları eski haline getirmek için kullandıkları yöntemler sayesinde bu sorunu yinede olsun aşmış durumdalar. Bu sorunu aşmanın ama en büyük fayda sağlayan yöntem kullandıkları çemen otu tohumundan kaynaklanmaktadır. Bir çay bardağı Susam yağı ile bir çay bardağı havuç suyunu ve çemen otu tohumunu bir şişeye koyup karıştırın. Şişe güneşin altında 20 bir gün bekletin.

Ardından bu karışımı saçınıza sürüp birkaç dakika boyunca saçınıza ve kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Ardından su ile iyice durulayın. Saçınızı şampuanlayım ve tekrardan iyice durulayın. Beyazlaşmış saçların tekrar koyulaşması için bu yönteme her gün ve üç ay boyunca devam edin. Etkisini kısa sürede görmüş olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar