Kadın ve Moda

Kese Lif Örnekleri ve Yapılışı

24.04.2019
Kese Lif Örnekleri ve Yapılışı

Bu yazımızda sizlerle birbirinden farklı ve güzel  kese lif örneklerini paylaştık. Adı üstünde kese lifler çift katlı yumuşacık bir kese görevi görüyor.

Düz sade lif örneklerinden sıkılıp koleksiyonlarına farklı model eklemek isteyen bayanlar sizin için bir alternatif daha kese lif örnekleri ve yapılışı

Paylaştığımız kese lif örneklerini görüp sakın diğer lif örneklerinde zor olduğunu düşünmeyin. Kese lif örnekleri ve yapılışı da çok kolay. Yapacağınız tek şey bazı kese lif modelleri için büsbütün örüp birleştirmekken bazı kese lif modellerinde ise iki parça halinde örüp kenarlarını süsleyerek birleştirmek oluyor. Kese lif örneklerine baktığınız zaman en çok göze çarpan modellerin başında elbise lifler geliyor.

Kese Lif Örnekleri ve Yapılışı

Çok farklı renklerde örebileceğiniz gibi iplerle süsleyip farklı görüntüler elde etmeniz mümkün. Yine çocuklarınıza banyo yaptırırken eğlenceli hale getirmek hem de işinizi kolaylaştıracak kese lif örneklerinden bir tanesi de kedili modellerdir. Tabi kese lif örnekleri üretmek yine siz becerikli bayanların yaratıcılığına kalmış. Sizinle paylaştığımız kese lif örneklerini sade bire bir örmekle yetinmeyip onlardan yola çıkarak çok farklı modeller üretebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.  

Lif Örnekleri Artık Her Yerde

Gelenek ve göreneklerimizde kese kullanımı yaygındır. Kese dediğimiz şeyler içine sabunun konulup daha rahat banyo yapılmasını sağlayan ürünlerdir. Keselerin bir diğer özelliği de vücudun kirlerden daha etkili bir şekilde arınmasını saplamasıdır. Lif modelleri içinde kese modelleri kullanışlı olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Tek renk olarak yapılabildiği gibi birden fazla renk kullanılarak da örülmektedir.

Kese Lif Örnekleri ve Yapılışı

Kese vazifesi görmesi için lifinizi iki kat yapmalısınız. İki tarafını farklı renk yaparak çeşitlendirebilirsiniz. Eskilerde modeli çıkarmak için komşudan ödünç almak gerekirdir. Oysa günümüzde internette lif örnekleri yapılışı açıklamalı verildiği için örneği daha çabuk anlayıp örebilirsiniz.  Dilerseniz örnek üzerinde değişiklikler yaparak siz kendiniz yeni bir model üretebilirsiniz.

Lif Yapımında Kullanılan İpler

Tuhafiyelerde ve mağazalarda çeşitli şekillerdeki modeller ve elbise lif yapımı için ipler satılmaktadır. Bu ipler genellikle %100 akriliktir. Akrilik olması lifin daha uzun ömürlü olmasını ve daha güzel köpürmesini sağlar. Beyaz, sarı, pembe, mavi başta olmak üzere her rengi vardır. 3 mm’lik şişle veya tığla örülmektedir. Kese görevi görmesi için lif örnekleri önemlidir.

Kese Lif Örnekleri ve Yapılışı

Hafiften küçük düğümlerin olması vücudu daha iyi temizlemesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda örnekte çiçek görünümlü modellerin olması hem görüntüsünü güzelleştirecek hem de daha çok köpürmesini sağlayacaktır. Büyüklerin lif ipleri ile bebeklerin ipleri ve modelleri biraz daha farklıdır. Bebeklerin ciltlerinin daha hassas olduğu unutulmamalıdır. Daha yumuşak ipler ve daha pofuduk modelleri tercih etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. serpil dedi ki:

  kese lifler kese atmak için birebir bu modelleri çok hoş gerçekten

 2. emriye dedi ki:

  çok ciciş modeller bu lif modelleri yaa birde kese lif modeli yapısıyla bir araya getirilmiş olması hepten çok şık bir lif modası oluşturmuş. kese lif kullanım açısından en tercih edilen lif modelleri ben kesinlikle kese lif örnekleri tercih ediyorum

  1. admin dedi ki:

   kısa zamanda sizlele yeni lif modelleri paylaşacağız. beğenmnize sevindik

 3. senem dedi ki:

  kese lif örneklerini diğer lif örneklerinden ayıran kesinlikle kullanım kolaylığıdır. kese life elinizi sokuyorsunuz bilek kısmından bağcığını bağlıyorsunuz ve sonra rahatlıkla lif elinizden kaymadan düşmeden kesenizi atabiliyorsunuz bence çok kullanışlı kese lif modelleri

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar