Kadın ve Moda

Keçeleşmiş Saçlar Nasıl Açılır?

26.12.2020
Keçeleşmiş Saçlar Nasıl Açılır?

Saç bakımları sadece şampuanlamak ve taramaktan ibaret olmaz. Saçın kırılmaları, saçın kuruma sorunu, aşırı yağlanma olması ve zaman zaman herkesin başına gelebilecek olan saçın keçeleşmesi gibi problemlere oldukça sık rastlanmaktadır. Kıvırcık saçlı olanların sık sık karşılaştığı bu durum, saçına yeterince bakım yapmayan ve özenli davranmaya özen göstermeyen kişilerin de başına gelebilir. Keçeleşmeyi engellemek için saçlarınızı nemlendirmeli, doğal yağ seviyesini korumalısınız ve dolaşan yerleri açarken kırılmaları engellemek için sakin olmanız gerekir. Peki,  keçeleşmiş saçlar nasıl açılır ve bunun için neler yapmalıyız?

Fazla büyük olmadan saçlarınız dan tutamlar halinde saçlarınızı bölümlere ayırarak ve tokayla tutturmalısınız. Piyasada keçeleşmiş açıcı saç spreyleri bulunuyor ancak bu tip spreyleri her kozmetikçide bulmak mümkün olmuyor bu yüzden biraz iyi araştırma yapmanız gerek. Eğer böyle bir sprey bulabilir iseniz işiniz çok daha kolay.

Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılır

Dolaşmış Saçlar Nasıl Açılır?

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır ?

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır ?

Dolaşmış saçlar nasıl açılır diyorsanız size anlatalım. Eğer ki saçlarınızın arka tarafı çok kötü bir şekilde dolaştıysa yapacağınız ilk şey saç kremi kullanmanız olacaktır. Saçlar için her yıkamadan sonra sürüp biraz bekleyip sonra durula şeklinde kullanılan saç krem markaların dan kullanabilirsiniz. Duşa girince saçlarınızı normal bir şekilde şampuanlayın ve kremleyin. Kremin saç diplerinden uca kadar yayıldığından emin olun. Bu uygulamayı birde saç uçlarınıza uygulamak için saçlarınızı atkuyruğu toplar gibi yaparak ve de sadece uçlara krem sürmeniz yeterlidir. Kremi saçınıza güzelce yedirdikten sonra da bol suyla durulayın ve bir havlu yardımıyla kurulayın. Saç kremi yağlanmaya sebep olduğu için saç diplerinize sürmeyin. Çünkü saç köklerinden salgılanan doğal maddeler sayesinde saçların diğer bölgelerine göre daha fazla nem bulunmaktadır. Saç kremiyle birleşince ortaya yağlı bir görüntü çıkmaktadır. Bundan kaynaklı sebeple saçınızdaki dolaşıklığı açmanız için sadece saç uçlarına ya da dolaşıklığın olduğu yerlere, şampuandan sonra saç kremi sürersiniz. Ancak duşa girmeden önce saçlarınızı ince uçlu bir saç fırçası ile üstlerden altlara doğru hafif tararsanız, saçınızın dolaşıklığı çözmeniz daha kolay olabilir. Bir diğer çözüm yöntemi ise ise saç spreyleri saç dolaşıklığı açmaya yardımcı olur. Saç açıcı saç spreyleri, dolaşma olmuş saçları açmak için en sık kullanılan ürünlerden biriside budur. Piyasada bunun için uygun pek çok ürün bulunmaktadır. Saçlarınızı şampuanla yıkayıp saç kremiyle nemlendirdikten sonra havluyla kurulayın. Nemli halde saçlarınıza saç açıcı spreylerden sıkın. Geniş dişli bir tarakla tarayın. Dolaşmış saç nasıl açılır?

[haber id=”35658″]

Yağ içeren bakım kremlerini saçlara uygulamak saçlarını nemlendirerek güçlendirir ve kopmalara karşı korur. Saçlarınız nemliyken veya kuruyken uygulayacağınız yağ bakım kremlerini sürdükten sonra geniş dişli bir tarak yardımıyla tarayabilirsiniz. Bu bakım kremleri durulanmadan uygulandığı için duştan sonra da uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınızı rahatça tarayabilirsiniz.

Düğümlenmiş Saçlar Nasıl Açılır?

Düğümlenmiş saçları açabilmek için kozmetik ürünlerden hariç doğal yöntemler de kullanılabilir. Düğümlenmiş saçlar nasıl açılır doğal yöntem ile derseniz şöyle anlatalım. Elma sirkesiyle bakım, bu yöntemler arasında en sık tercih edilenidir. Elma sirkesi dışında badem yağı, hint yağı, susam yağı, jojoba ve argan yağı, buğday yağı ve hindistan cevizi yağı da saçlara bakım yapmak için idealdir. Bu yağlar saçı besleyerek kuruluğu giderir ve nemlendirir. Bu sayede tararken çok daha rahat edebilirsiniz.

Dolaşmış Saç Açma Yöntemi

Düğümlenmiş saçları açarken çok dikkat etmeniz gereken şey saçların nemli ve yumuşak olma durumudur. Kuru saçlarınızı saç fırçası yardımı ile açmaya çalışırsanız daha fazla zarar vermiş olursunuz. Saçlarınızın daha sonra düğümlenmesini engellemek için haftada en az bir kez nemlendirici bir saç bakım maskesi uygulayın. Düğümlemeyi engellemek için saçlarınızı nemlendirmeli, doğal yağ seviyesini korumasını sağlamalı ve düğümlenen bölgeleri açarken yaşanacak kırılmaları engellemek için acele etmemeli ve yavaş davranmalısınız.

Karışmış Saçlar Nasıl Açılır?

Yeni saç tarzlarını denemek, saça krepe yapmak ve de tabii ki saçlarımız açık şekilde uyumak, saçlarımızın birbirine karışması için ortam yaratmaktadır. Bunlara bir de, yaz güneş sıcaklığı, deniz suyu ve ısı gibi saçları kurutan dış faktörlerde eklediğimiz de, birbirine karışmış saçlarını zarar vermeden açmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır

Ellerde ki saç fırçası ile birbirine karışmış saçlarını çözmekten yorgun düşmek, bir sürü saç kırığı oluşturmak ve avucundaki kopan saçlarını görmek yerine yazımızın devamında sizlere karışmış saçlar nasıl açılır bununla ilgili bilgiler vereceğiz.

Geniş dişli saç tarakları

En önemlisi saçların ince telli ya da yıpranmış ise, saç kırılmalara meyilli olduğundan bunun kullanacağın aletleri dikkatli seçmen gerekmektedir. Saçlarını taramak için geniş dişli saç fırçalar yardımı ile bunları kullanarak saçlarını daha rahat açmış olacaksın. İnce dişli taraklardan kurtulmanın zamanının geldiğini anlamışsındır artık.

Dolaşmış Saç

Yağ içeren saç bakım kremi kullanmalısın

Saçlarınız içi iyi bir saç bakım kremini cömertçe saçlarına uygulamalısın, saçlarını nemlendirmene yardımcı olacak, saçlarını yumuşatacak, saçlarına parlaklık kazandıracak ve saç kopmalarına kırılmalarına karşı koruyacak. Saçların ıslakken ya da kuruyken kullanılabilecek saç yağ bakım kremlerini, saçlarına banyodan sonra uygulaman gerek ve geniş bir dişli tarakla saçlarını taramalısın. Böylelikle saçlarının da yumuşamasını sağlamış olursun ve saçlarını kolayca taramana yardımcı olacaktır.

Doğru şekilde saçlarını tara

Yapılabilecek en büyük hata tarak ya da saç fırçası saç köklerinden uca doğru hızla çekerek saçlarını taramaktır aslında doğru şekli. Saç kırıklarının ve saçların koparak dökülmelerinin oluşmasına en büyük sebepler arasındadır. Bu sebeple saçlarını taramaya saç uçlarından başlayıp sonrasın da kademeli şekilde köklerine doğru taraman gerekir.

[haber id=”34302″]

Saçlarını zorlamaman gerek

Karışmış bir tutam saçı tarakla çekmek, daha beter karışmasına sebep olur. Bundan dolayı da böyle bir durumla karşılaştığında saçlarına biraz saç bakım sıvı bakım spreyi ya da saç yağ içeren bakım kremi uygularsan, saçların gevşer yumuşar ve de bu şekilde daha rahat tararsın. Tabii ki de saçlarını nazikçe ve yavaşça taramayı da sakın ihmal etme.

Karışık Saçlar Nasıl Açılır?

Karışık saçlar nasıl açılır derseniz eğer şöyle bahsedelim. Saçlara zarar vermeden kolayca açmak için sırasıyla uygulamanız gerekenler:

• Duşta şampuandan sonra saçlarınızın havluyla nemini alarak ve saç tellerine (saç tabanına değil) az az ayırarak yumuşatıcı ile saç kremini sürmelisiniz. Avucunuzda nazikçe tutamları ovalayarak saç tellerinin emdiğinden emin olun. Bir iki dakika bekletin. (Bu sırada topuklarınıza törpü yapabilirsiniz.)

• Saçı bol suyla durulayın. Havluyla nemini alın. Omuzlarınıza bir havlu yayın. Saçlarınızın tepeye yakın bölümünü tokayla yukarıya tutturun. Saç altların da kalan saçlara azar azar karışık açıcı spreyi sıkın. Sonrasın da da üst tarafa tokaladığınız saçları alarak aynı işlemi bu saçlara da yapmalısınız.

• Dişli tarakla önce saç uzunluğunun “ortasından” başlayarak uçlara doğru tarayın. Sonra saç kökünden uçlara doğru taratın. Bu şekilde düğümü saçın ucuna doğru sürükleyip kördüğüm yapmamış olursunuz. Karışık açıcı saç için yapılan özel taraklar ve de karışık çözücü saç spreylerle kullanıldığında hem saçınız daha az zarar görmüş olur hem de daha çabuk işiniz bitmiş olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.