Kadın ve Moda

İştah Kesici Besinler ve Yöntemler Tavsiyesi

05.01.2016
İştah Kesici Besinler ve Yöntemler Tavsiyesi

İştah kesici besinler için sizlere önerilerimiz olacak. Özellikle diyete başlamış ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar tarafından merak edilen soruyu cevaplayalım.

İştah kesici besin ve yöntemlerle ilgili yazımızda zararsız atıştırmalıklar ve diğer tavsiyelerimiz de içeriğimizde yer alacak. Karışık bir şekilde hem önerilerimiz hem de besinler, iştah kesici yöntemler olarak sıralanacak.

Evinizde yüksek kalorili yiyeceklerden mümkün olduğunca az bulundurmanız faydalı olacaktır. Olası ani bir krizde daha az tüketmiş olacaksınız.

Ayva hem iştah kesen hem de oldukça düşük kaloriye sahip olan bir meyvedir. Bu nedenle sizlere bu meyveyi öneriyoruz.

Canınız aniden tatlı ya da tuzlu şeyler çektiyse kahve için. Günlük tüketimi, doktorların tavsiye ettiği miktarda yapın. O da bazı doktorlar tarafından günde 2 adet şeklinde önerilir. Bu iki adet kahveyi de iyi bir şekilde değerlendirin.

Tarçın ve zerdaçal gibi besinler hem kan şekerinin dengelenmesine yardımcıdır. Bu nedenle tüketmeniz faydalı olacaktır.

Yüzde 80’den fazla kakao içeren bitter çikolatadan 25 gram tüketiniz. Bitter, iştahınızı azaltacak ve yüksek kalori almayacaksınız.

Su içmek hem sağlıklı hem de iştah kesicidir.

Dilimlenmiş salatalıkla domates tüketimi, zararsız atıştırmalıklar arasında yer alır ve tavsiye edilir.

Kuruyemiş tüketmeyi düşünüyorsanız, 30 gramın üzerine çıkmamaya dikkat ediniz.

Meyvelerden atıştırmalıklar olarak önerilerimiz dah az tatlı olanlar olacak. Bunlar da; elma, portakal ve mandalina olacaktır. Reflüsü olanların portakala dikkat etmesi gerekir. Çünkü bu rahatsızlığı arttıran bir meyvedir.

Yoğurt ve peynir de yine önerilen besinler arasında yer alır. Protein bakımından zengin olan bu besinler, atıştırmalıklardan sayılabilir.

Sizlere gün içinde iştahınızı kesecek ve besleyici olan gıdaları önerdik. Bu gıdalardan çok sizlerin iradesi, çok daha faydalı bir etkiye neden olacaktır. Burada aldığınız kararın arkasında durmanız çok önemli. Ani diyet bozma isteklerinizde bile ölçüyü kaçırmamanız ve gün içinde olabildiğince hareketli olmanız, sağlığınızı olumlu anlamda etkileyecektir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar