Kadın ve Moda

Fito Krem Nedir

17.07.2019
Fito Krem Nedir

Fito krem nedir derseniz, yanık ve yara, çizik gibi deri üstü hafif yaralanmaların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan yara geçirici ve iz giderici bir merhemdir. Hücre yenileme özelliği sayesinde derideki doku iyileşmesini hızlandırarak cildi tazeler ve sivilce izleri, kızarıklıkları, hafif yüz lekeleri, ufak travmalara bağlı yaralanmalar ve orta-hafif derecedeki yanıkların cilde verdiği tahribatı giderici özelliktedir.
Güneş lekesine iyi gelen kremler başlığı altında leke kremleri listesinde de yerini alan Fito Krem; güneşin zararlı ışınlarının cilde verdiği tahribatı minimuma indirir ve hem yüzdeki hem de vücuttaki istenmeyen lekelenmelere iyi gelir. Leke tedavisine ek olarak kırışıklık ve çatlak karşıtı olarak nemlendirici krem işlevi ile de öne çıkan Fito aynı zamanda pek çok farklı şeye iyi gelir.

Fito Krem Neye Yarar

Antiseptik ve sikatrizan yani mikrop giderici ve yara izi iyileştirici olarak lanse edilen bir kremdir.

Sivilce izleri ve yüzde çıkan kahverengi lekelerin giderilmesi amacıyla sıklıkla Madecassol merhemile de karıştırılarak kullanılan Fito Krem, etken madde olarak 6 g Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter içeren, cilt hücrelerini yenileyerek deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılan bir üründür.

Başlıklar

Fito Krem Neye Yarar

Fito krem neye yarar ne işe yaradığı ile ilgili daha net bir bilgi edinmek isteyenler için, Fito Krem’in kullanım alanları ve cilde olan faydaları, madde madde halinde de sunmak istiyoruz;

• Fito krem sivilce izlerine çok iyi gelir. Akne skarlarının görünümünün büyük ölçüde azalması için sıklıkla kullanılan merhemlerdendir.

[haber id=”40414″]

• Uçuk v.b. ağız çevresinde çıkan yaraların giderilmesi özellikle de daha henüz baş göstermiş uçukların tedavisinde etkilidir.

• Sir Ağda sonrası ya da lazer uygulaması sonrası ciltte oluşan kızarıklık, döküntü, kaşıntı, soyulma ve acıma ve ufak yaralar gibi cilt sorunlarını
geçirir.

• Dudak nemlendirici olarak kullanılır. Özellikle soğuk havalarda kuruyan ve çatlayan dudakların korunmasında etkilidir.

• Egzama sedef hastalığı gibi kronik cilt hastalıklarında kullanılan kortizonsuz ve etkili yegane kremlerdendir.

• Su çiçeği izlerine de oldukça iyi gelen Fito Krem, eskiden kalma izleri tamamen geçirmekte biraz yetersiz kalmaktadır. Su çiçeği lekeleriniz varsa, Fito Krem ile birlikte kombine kullanabileceğiniz yöntemler için su çiçeği izleri nasıl geçer adlı yazımıza bakabilirsiniz.

• Fito krem ufak travmalara bağlı yaraların iyileştirilmesinde, ameliyat izi, dikiş izi, kağıt kesiği, kedi tırmığı gibi izlerin giderilmesinde kullanılan bir pomaddır.

• Makat çatlağı kremi olarak kullanımı hem bebeklerde hem de yetişkinlerde oldukça yaygındır.

• Hafif ve orta dereceli yanıkların hızlıca iyileşmesini iz kalmadan giderilmesini sağlar.

Fito Krem Neye İyi Gelir

Fito krem neye iyi gelir derseniz, sivilce tedavisinde de sıklıkla kullanılan ve hücreleri yenilemesi ve nemlendirici özelliği sayesinde hem derinin yenilenmesi sonucu hem de cildin nem dengesinin sağlanması sonucu, yüzde, özellikle de alın bölgesinde çıkan sivilcelerin, sivilce tarzı kabarıklıkların tedavisinde oldukça etkili bir merhem olmakla beraber, akne tedavisinden daha çok, farklı sivilce kremleri ya da yöntemlerle ortadan kaldırılmış iltihaplı ya da irinli sivilcelerin yüzde ve vücuttaki deride bıraktığı izlerin giderilmesinde etkilidir.

Fito Krem Özellikleri

Derin ve çok eskiden kalmış yerleşmiş özellikteki sivilce izlerini geçirmek konusunda, cilt soyucu özellikte olan Expigment krem gibi etkili olmasa da, içeriği açısından çok daha hafif ve daha az yan etkileri olan Fito krem; hemen her cilt tipi için uygun ve hafif sivilce izlerini ve kızarıkları tamamen geçirmeye yetkin bir kremdir.

Fito Krem Göz Çevresi

Fito krem göz çevresi altı morlukları, siyah ve koyu renk halkalar ve göz çevresindeki kaz ayaklarının giderilmesi ya da en azından görünümünün hafifletilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan ve kullanıcılar tarafından olumlu geribildirimler almış bir kremdir. Fito krem kullananların yorumları yazımızda, Fito’yu tecrübe etmiş gerçek kullanıcı görüşlerine bakarak daha fazla bilgi sahibi de olabilirsiniz.

[haber id=”40410″]

Fito Krem Faydaları

Birden çok fito krem faydaları bulunmaktadır. İlk etkilerini kullanıma başladıktan sonraki 4. hafta itibariyle görmeniz beklenen Fito Kremin cilt lekeleri ve sivilce izlerini tamamiyle geçirmesi, cildinizdeki doku bozulmasının ciddiyetine bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber, sivilce kırmızılıklarını sadece bir kaç gün, bazı durumlarda saatler içerisinde giderdiği, daha ciddi lekeleri, akne skarlarını ve yanık izlerini ise en az 4 ay sürelik kullanım sonunda, bazı durumlarda 6-8 aylık kullanım sonrasında gerilettiği gözlemlenmiştir.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Yan Etkileri Ve Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yan etkileri oldukça az ve nadir görülmekle beraber, Fito krem kullanımı bazı hassas ciltlerde ve bünyelerde istenmeyen yan etkilere yol açabilir.

• Dilde ve dudaklarda şişme morarma

• Nefes almakta güçlük

• Şiddetli baş ağrısı baş dönmesi

• Mide krampları ve mide bulantısı

• Ciltte aşırı kızarıklık yanma iğne gibi batma

• Kurdeşen dökercesine derinin pul pul soyulması gibi
yan etkilere maruz kalacak olursanız, derhal krem kullanımı sonlandırıp en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

• Cildinizdeki sorunlu bölgede yenilenme sağlanana dek yani ortalama olarak 3-4 aylık bir süreç boyunca, günde 2 kezden fazla olmamak kaydıyla Fito Krem’i güvenle uygulayabilirsiniz.

Fito Krem Nedir

• Sorunlu cilt bölgesini öncelikli olarak temizleyip gözeneklerin açık ve merhemin etken maddesinin deri altına nüfuz edebilir şekilde temizlenmiş ve kurutulmuş olmasına dikkat etmelisiniz.

• Ardından Fito Kremden az bir miktar alarak, cildinize ince bir tabaka halinde uygulayınız ve kremin tüm deriye nüfuz ettiğinden emin olmak için parmak uçlarınızla fazla bastırmadan ürünü dağınıtınız.

• Yıkama gerektirmez. Cildinizde bir kaç saat ve hatta daha fazla tutabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar