Kadın ve Moda

Göbeği Kapatan Elbise Modelleri

26.06.2020
Göbeği Kapatan Elbise Modelleri

Bayanlar, göbekli olmayı asla istemezler. Göbek bağlamamak için dikkatli yemeye ve spor yapmaya çalışırlar. Yapılan egzersizler, detokslar veya rejimler bazen göbeği eritmeye yetmez. Eritmek istediği halde başarılı olamayanlar göbeği kapatan elbise modelleri yardımıyla sorunu saklamaya çalışırlar. Göbeği saklamak için her türlü elbise uygun değildir. İpuçlarını takip ederek doğru tercihi bulmak önemlidir.

Şık olmak kadar zarif görünmek de bayanlar için önemlidir. Çok şık olduğu halde fazlalıkları gösteren elbiseler giyen hanımlar zarif görünmekten çok uzaktır. Göbek sadece kilolu bayanların problemi değildir. Zayıf olduğu halde göbeği olan ve bundan ciddi anlamda rahatsızlık duyan bayanların sayısı hiç de az değildir. Bölgesel yağlanmadan kaynaklanan bu sorunu kapatmak ve daha zarif görünmek doğru kıyafet seçimiyle mümkün.

Güzel, zarif ve şık giyinmek hilelerle doludur. Göbeği kapatan elbise modelleri bu hilelerden biridir. Giyeceğiniz her kıyafette dikkatli davranmak ve ipuçlarını kullanma konusunda uyanık olmak sizi göbeğinizden kurtaracaktır. İllüzyon yaparak var olan göbeğinizi yok gibi göstermek sizin elinizde. İllüzyonu kullanabilmek için öncelikle kişinin vücudunun tanıması gerekir. Vücudunu tanıdıktan sonra ipuçları takip edilerek doğru kıyafete doğru ilerlenir.

Başlıklar

Göbek Gizleyen Elbise Modelleri

Keşke göbek hiç olmasa. Fakat bazen genetik olan göbek ne yapılırsa yapılsın öylece durur. İşte bu noktada göbeği gizleyecek elbise modelleri dikkat alınmalı ve göbek gizlenmelidir.

 • Fırfırlı elbiseler göbeği gizlemek için idealdir. Çünkü fırfır göbeği odak noktası olmaktan çıkarır. Odak noktası fırfırlı elbise olacağından göbek gizlenir.
 • Dikey desenleri olan elbiseler tercih edilmelidir. Göbeği kapatan elbise modelleri içinde olan dikey çizgili elbiseler boyu uzun göstereceğinden kiloluları da daha zayıf gösterir. Özellikle göbek bölgesine denk gelen kısım asla yatay çizgili olmamalıdır.
 • Düz üstler ve pileli eteklerle göbek kapatılmakla kalmaz bir beden küçük gösterilir. Üstlerin çok dar olmaması önemlidir. Yüksek bel pileli etekler giymeli ama üstüne dar bluzlar değil geniş bluz giyilerek daha yumuşak görünüm elde edilir.
 • Diğer bölgelerinde fazlalık olmayıp sadece göbeği bulunan bayanlar dar pantolon giyebilir. Üzerine kalçalara kadar inen bol bir üstle göbeğini tamamen saklayabilir.
 • Çalışan hanımlar için kurtarıcı parça olarak görülen Peplum ceketler aynı zamanda göbeği de kapatmaktadır. Sadece göbeği kapatmakla kalmaz rahatlığı ve şıklığıyla sizi mutlu eder.

Göbeği Kapatan Elbise Modelleri

Göbeği Gizlemek İçin Nasıl Giyinmeli?

Giyilen kıyafet insanı hem şık göstermeli hem de rahat ettirmelidir. Göbeği kapatan elbise modelleri rahatlığı sağlayan önemli bir faktördür. Göbeğinin çıktığını düşünen hanımlar kendini rahat hissedemez. Devamlı elleri göbeklerini kapatmak istercesine göbeğinin üzerine doğru kayar. Rahat ve şık duran yüksek belli pantolonlar ve eteklerle göbek saklanabilir. Düşük bel pantolonlar göbeğin fırlamasına neden olacağından dolayı asla giyilmemelidir. Göbeği olan hanımlara giyim uzmanlarının verdiği bazı ipuçları vardır. Dikkate alınması gereken ipuçları şunlardır;

 • Tek parça kıyafetler göbeği olan bayanlar için oldukça büyük bir risktir. Tek parça yerine iki parça giyilmeli ve göbeği odak noktasından çekecek modeller tercih edilmelidir.
 • Özel davetlerde veya düğünlerde daha zarif görünmek için korse kullanılabilir. Korse kullanılacak diye göbeği kapatan elbise modelleri asla ihmal edilmemeli. Göbeği kapatan elbiselerin altına giyilecek olan korse karın bölgesinin daha düz görünmesine yardımcı olacaktır. Göbekleri saklamak için tasarlanan korseler birçok marka tarafından üretilmektedir.
 • Bacakları kalın olmayıp göbeği bulunanlar için tayt ve tunik ikilisi güzel bir kombindir. Göbek sorununa güzel bir çözüm olan tayt ve tunik ikilisi değerlendirilebilir.
 • Sert kumaştan üretilmiş vücudu saran üstler göbeği saklayabilir.
 • Ceket kullanmak çoğu zaman işe yaramaktadır. Göbeği saklayan elbise modelleri üzerine bir de ceket giyildiğinde sonuç mükemmel olur.
 • Açık renkler yerine koyu renkler giyilmelidir. Koyu renkler göbeği sıfırlamanıza ve daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Koyu renklerden siyah özellikle tercih edilebilir.
 • Pantolonlu bir kombin yapacaksanız asla düşük bel kullanmayın. Zaten düşük bel göbek oluşumuna neden olmaktadır. Yüksek belle göbek sıkıştırılarak gizlenir.
 • Kıyafetlerin üzerine takılan uzun kolyeler ise dikkatleri üzerine çekeceğinden göbeği saklar.
 • Göbeği saklamak için asimetrik kesimli kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Kemer takmak özellikle büyük tokalı kemer kullanmak göbeğinizi saklamaya yardımcı olacaktır. Göğüs altından doğru takılması ise doğru kullanım adına daha uygundur.
 • Balıkçı model pantolonlarla göbeği saklamak mümkündür.
 • Salaş kumaşlar göbeği kapatan elbise modelleri için daha uygundur.

Göbeği Kapatan Elbise Modelleri

Yüksek ve Orta Bel Pantolonlar

Göbeği olanlar günümüzün kot trendini takip etmemelidir. Çünkü zamanımızda düşük bel kotlar moda. Dümdüz karnı olanların dahi azıcık varmış gibi görünmesine neden olan düşük bel kotlar, göbeği olana neler yapmaz. Hatta bazı kişilere göre düşük beller göbek oluşmasına neden olmaktadır. Alttan sıkıştırıp göbeğin direkt olarak dışarı çıkmasına neden olduğu için kesinlikle tercih edilmemelidir. Yüksek belli pantolonlar bacak boyunu uzatmakla kalmaz aynı zamanda göbeği sıkıştırarak daha fit görünmeye yardımcı olur. Yüksek bel giyemem diyen göbekli bayanlar için kot pantolon için ikinci şans ortada duran bellerdir. Ortada duran beller düşük bele nazaran daha iyi bir kapatıcıdır.

Wrap Elbise Giymek

Karın kısmındaki detayı ile bilinen Wrap elbiseler aslında göbeği kapatan elbise modelleri arasındadır. Wrap elbise nasıl olur şüphesini taşıyanlar bir tane deneyerek sonucun ne kadar etkileyici olduğunu görebilir. Şal elbiseler de sihirli değnek görevi görerek göbeğinizi gizleyecektir.

Uzun Üst Kıyafetler Giymek

Karın bölgesindeki yağları ve göbeği saklamak için uzun bluzlar idealdir. Tunik ve uzun üstlerde çok fazla model var. Bundan dolayı zevke ve bütçeye uygun çok şık ve güzel tunikler bulmak mümkündür. Top gibi duran göbeği saklamak için likralı kumaşlardan üretilen tunikler veya uzun üstler kullanılırsa daha iyi olacaktır. Likra karın ve göbek kısmını sıkı tutacağından gölge daha düz görünecektir.

Hırkayla Göbeğinizi Saklayın

Bir başka teknik yöntem ise hırka kullanmaktır. Göbeği kapatan elbise modelleri olsun olmasın giyeceğiniz hırka karın bölgenizi saklayacaktır. Hırkanın önünü kapatmayıp göbeği saklayacak bir perde gibi kullanılabilir. Önünü kapatmak isteyenler için tavsiyemiz hırkanın üzerine kemer takılmasıdır. Kemer göz yanılması sağlayarak göbeği saklar. Günlük kullanıma ve ofis tarzına kemer çok yakışmaktadır.

Pelerinli Üstler Giyin

Üst kıyafet çeşitleri arasında yer alan pelerin kollu üstler karın bölgesini ve göbeği düz göstermekte oldukça marifetlidir. Pelerinli kollar genellikle bantılıdır. Koldan başlar ve kalça üzerine kadar devam eder. Salaş ve likralı kumaşlardan üretilmiş olan pelerinli üstler göbeği kapatmada daha iyidir. Göbek problemi olanların dolabında mutlaka bir tane pelerinli üst bulunmalıdır.

Göbeği Kapatan Elbise Modelleri

İnce Görünmek İçin İnce Kumaşlar Seçin

Kalın ve kaba kumaşlar kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Fazlalıkların olduğu bölgeleri daha kabarık göstereceğinden dolayı kalın ve kaba kumaşlardan uzak durulmalıdır. Göbeği kapatan elbise modelleri için ince ve esnek kumaşlar tercih edilmelidir. Streç tayt kumaşına benzeyen bir kumaştan üretilen külotlu çorap giymek bile göbeği kapatmaya yardımcıdır.

Blazer Ceket Giymek ve Göbeği Saklamak

Vücut tipine uygun olarak tasarlanarak dikilen elbiseler göbeği saklamak için idealdir. Fakat herkesin maddi gücü özel olarak göbeği kapatan elbise modelleri diktirmeye müsait değildir. Bundan dolayı herkes elindeki imkanları en iyi şekilde değerlendirerek şık ve zarif görünmeye çalışmaktadır. Herkesin rahatlıkla satın alacağı ve sahip olabileceği blazer ceketler göbeği saklamak için idealdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar