Balık Elbiseye Uygun Saç Modelleri

15.05.2020
213
A+
A-
Balık Elbiseye Uygun Saç Modelleri

Balık Elbiseye Uygun Saç Modelleri

Abiye elbise modelleri arasında yer alan balık elbise, çok zarif ve çok şık bir modeldir. Giyen kişinin vücut yapısı elbisenin güzelliğini ortaya çıkarma adına çok ama çok önemlidir. Fazlalıkları olan hanımlara pek yakışmayacağını baştan söylemekte fayda vardır. Balık elbiseye uygun saç modelleri de elbisenin zarafetini tamamlayan unsurlardır.

Yaz aylarının yaklaşması, düğün, nişan, söz gibi organizasyonların artacak olması hanımlarda bir telaşeye neden olmaktadır. Ne giymeliyim, saçımı nasıl yaptırmalıyım? En büyük problem ve cevaplandırılması gereken sorudur. Özel gecelerde, önemli davetlerde hanımlar abiye giymeyi tercih etmektedir. Balık elbise, abiye elbiseler arasında çok popülerdir. Fiziği uygun olanlar giydiğinde elbisenin güzelliği kat ve kat artmaktadır.

Balık elbiseye uygun saç modelleri

Vücudu sarıp bütün hatları ortaya çıkaran balık elbiseye uygun saç modelleri bayanların gecenin yıldızı olarak parlamasını sağlar. Fiziği ön plana çıkaran elbiseye uygun saç modelinin seçilmesi için biraz özen gösterilmelidir. Balık elbise, ağır toplantılarda, özel yemeklerde, düğünlerde ve özel organizasyonlarda tercih edilen bir modeldir. Çok rahat hareket etmeye imkan vermediğinden dolayı eğlenceli partilerin elbisesi pek değildir. Giyilmez değil ama gönlünüzce dans etmenizi engelleyebilir.

Balık Elbiseye Saç Modeli Nasıl Olmalı

Balık elbise modeliyle ben burdayım diyen bir güzelliğe sahiptir. Uygun bölgelerindeki işlemeler, pullar, detaylar ve aksesuarlar elbisenin ışıltısını daha da artırmaktadır. Balık elbise genellikle midi ve maksi boylardadır. Tercihe göre uzun ve midi boylar arasında yapılacak elbise seçiminin saç ve diğer aksesuarlarla tamamlanması gerekir. Doğru seçilen balık elbiseye uygun saç modelleri sayesinde elbisenin çekiciliği ve şıklığı ortaya çıkacaktır. Yanlış tercih ise elbisenin ve bayanın güzelliğini silikleştirecektir.

Saç modeli seçerken özellikle elbisenin üst kısmını dikkate almak gerekir. Omuz ve boyun kısmını kapatacak derecede yakası bulunan balık elbiselerin üzerine daha toplu modeller seçilmeli. Saçlar da dağıtılırsa yaka kısmı çok kalabalık ve yoğun duracaktır. Bu ise göze pek hoş gelmeyecektir. Omuzu açık, tek omuz, straplez, derin V yaka tarzında omzu ve yakası açık modellerde ise açık ve daha dağınık saçlar tercih edilebilir.Balık elbiseye uygun saç modelleri Abiye Elbiseye Saç Modeli Seçmek

Balık elbisenize uygun saç modeli seçerken yüz yapınızı,saç tipinizi, renginizi ve daha birçok hususu dikkate almalısınız. Güzelliğin ve şıklığın ortaya çıkarılabilmesi için balık elbiseye uygun saç modelleri belirlemenin ve uygulamanın önemi çok fazladır. Öncelikle abiye elbiseye saç modeli belirlerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekelim.

  • Seçeceğiniz saç modeli yüz tipinize uygun olmalıdır. Varsa yüz kusurlarınızı örtecek ve ortaya çıkarmayacak modelleri seçmelisiniz.
  • Makyajınızla saçınız uyumlu olmalı, biraz gösterişli yapmanız geceye verdiğiniz önemi gösterecektir.
  • Sert, kalın telli, ince telli gibi saç tipinizi dikkate alarak model belirlemelisiniz. Elbisenizin rengiyle saç renginizin uyumuna ise ayrıca özenli davranmalısınız. Uyumsuz olan renkler bütün ışıltınızı yok edecektir.
  • Elbise modeliyle saç modelinin uyumuna dikkat. Balık elbiseye uygun saç modelleri sayesinde aradığınız uyumu yakalayabilirsiniz.

Balık Elbiseye Saç Seçimi

Balık elbiseler, dikkat çeken modellere sahip olduğundan dolayı saç modeli seçmek nispeten daha kolaydır. Abiye ve saç arasındaki sağlanması gereken ambiyans şudur; elbise çok ışıltılı ve gösterişli ise saç biraz sade olmalı. Elbise sade ise saç olabildiğinse gösterişli olmalıdır. Zaten gösterişli olan balık elbise giyenler saç konusunda daha şanslıdır. Çünkü ne seçsem diye pek zorlanmayacaklardır.

Balık elbise üzerine yapılacak gösterişli topuz ve üzerine eklenecek aksesuarlar elbisenin parlaklığını kapatır. Bundan dolayı dikkat çekmeyecek saç tercih edilerek bütün dikkatler elbiseye çevrilmelidir. Hareketli bir fön, sade bir topuz balık elbisenize çok yakışacaktır. Elbisenize karar verdikten sonra saç modeli araştırmaları yapmalısınız.

Balık elbiseye uygun saç modelleri

Arama motorlarına balık elbiseye uygun saç modelleri yazıldığında birçok saç modeli karşınıza çıkacaktır. Bazı örnekler görmek karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Örnekler arasında elbisenize ve yüz tipinize ne çok benzeyeni kuaförünüzle görüşerek saçınıza uygulayabilirsiniz.

Balık Elbise ve Dalgalı Saçlar

Elbiseyi doğru tanımlayarak saç modelinize karar vermelisiniz. Vücudu saran ve dekoltesi fazla olan balık elbisenize dalgalı ve açık bırakılmış saçlar harika duracaktır. Açık olan dekolte kısmında yoğunluk olmayacağından dolayı açık dalgalı saçlar size sofistike bir duruş kazandıracaktır. Feminen yanınızın ağır basmasını tercih ediyorsanız saçlarınıza bir ışıltı katabilirsiniz.

Balık elbiseler genellikle dantellerle, pullarla veya taşlarla süslenerek ışıltıları artırılmış elbiselerdir. Zaten vücudu sardığından dolayı bütün kıvrımları ortaya çıkararak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Sade saç dahi balık elbiseye uygun saç modelleri arasında sayılabilir. Omuz dekoltesi bulunan balık elbiselerde hafif dalgalar ile hareketlendirilen açık dalgalı saçları kullanabilirsiniz. Saçların bir kısmı açıktaki omuz üzerine alınır. Böylece elbisenin önünde bütünleştirici bir hava oluşturulur.

Balık Elbiseye En Uygun Model

Topuzlar ve sade saç modelleri balık elbiselere en çok yakışanlardır. Topuz ve sade modelleri ise elbisenizle nasıl uyumlu hale getireceğiniz çok önemlidir. Derin V yakaya sahip dekolteli balık elbise giydiyseniz ve dekoltenize gölge düşsün istemiyorsanız topuz kullanmalısınız. Şayet topuzun size yakışmadığını düşünüyorsanız ikinci seçeneğiniz örgüler olabilir.

Sırt dekoltesi olan ve hatlarınızı tamamen ortaya çıkaracak balık elbise giydiğinizde saç konusunda seçiminizi toplamakta yana kullanın. Sırt dekoltesinin seçilmesi sırtınıza güvendiğiniz anlamına gelir. Kapatmamak için en doğru seçim toplamak olacaktır.

Balık elbiseye uygun saç modelleri

Şık, havalı, dağınık ve birkaç tutamın önde bırakıldığı bir topuz da bu tarz elbiseler için iyi bir seçim olabilir. Vücudunuzu saran formda ve sırt dekolteli bir elbise tercih edecekseniz, zaten saçlarınızı toplamanız daha uygun olacaktır. Balık elbiseye uygun saç modelleri arasında dağınık topuzu da sayabiliriz. Elbisenizde çok fazla abartı ve gösteriş yoksa nispeten dikkat çekici olan dağınık topuzları değerlendirebilirsiniz.

En Favori Abiye Saç Modelleri

Abiye kıyafetlere sıklıkla kullanılan bazı modeller vardır. Bu modeller dünya ve ülkemizin ünlülerinin birçok organizasyonda kullandığı ve beğeni toplayan modellerdir. Modeller arasında balık elbiseye uygun olan saç modelleri belirlenerek dünyaca ünlü starlarla aynı güzelliği ve ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

  • Dağınık örgüler; doğal ve sade bir tarzı olan dağınık örgüyü taç gibi başınızdan dolandırabilirsiniz. Dağınık gibi durmasını sağlayarak örgüye hacim kazandırabilirsiniz.
  • Ensede toplanmış hacimli modeller; Tepeden topuz yaptığınızda çok hacimsiz durabilir. Bunu önlemek için ensede toplayıp, üst kısmını biraz kabartıp hacim verilebilir. Tabi ensede toplayacağınız saç modelini yakası kapalı olmayan balık elbise giydiğinizde uygulamalısınız.
  • Doğal görünümlü atkuyruğu; Gündelik hayatın saç modeli gibi düşünülse de atkuyruğu balık elbise ile çok şık ve zarif durmaktadır. Dileyen yüksekte topladığı atkuyruğuna hacim vererek biraz farklılaştırabilir.
  • Topuz ve bukleler; Enseden topuz yapmak abiye elbiselerin en favori modelidir. Fakat biraz farklılık olsun düşüncesinde olanlara önerimiz ensede topladığınızda topuzu biraz gevşek tutun. Önden bir tutam saç çıkarıp hafif maşa yapın. Bukle şeklinde önde duran buklelerle gevşek topuz çok şık duracaktır.
  • Topuz ve örgü; İkili bir arada kullanıldığında çok şık durmaktadır. Zaten balık elbiseye uygun saç modelleri arasında topuz önemli bir yere sahiptir. Topuz ve örgü saç modelleri bir arada kullanılacağı zaman saç örülmez. Saçın topuz kısmında örgü modeli kullanılır. Klasik topuz ve örgüden farklı duracaktır. İkisi bir arada kullanılacağı için gösterişli bir model beklemeyin. Çünkü çok sade ve asla elbisenizi bütünleyecek güzellikte duracaktır.

FOTO GALERİ / Balık Elbiseye Uygun Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.