Kadın ve Moda

Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

19.08.2019
Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Günümüzde cilt bakımı, sivilcelerin yok edilmesi, ciltte oluşan hasar tahribatın yok edilmesi ve izlerin tedavi edilmesi amacı ile birçok yöntem keşfedilmiş ve aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Son zamanlarda popülerliği artan ve sıkça hekimler tarafından önerilen Fito krem, sivilceler, yara ve leke izleri, cilt onarımı, cilt tahribatını yok etme ve yenileme gibi birçok alanda kullanılmaktadır. 40 gramlık paketler halinde eczanelerde sadece reçete ile satılan bu krem kısa sürede gösterdiği etkisi ile son zamanlarda adını sıkça duyurmaya başladı.

Fito Krem Kullanım Alanları

Kremin prospektüs bilgilerini incelediğimizde içerisinde buğday, lavanta gibi birçok bitkinin esansının yer aldığını görüyoruz. Endikasyonlar kısmında ise deri dokusunda meydana gelen rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacıyla üretilen bir krem olduğu yazmaktadır. Varis, radyodermatit, yatakta uzun süre yatması gereken hastalarda oluşan yaralar ve çatlakların tedavisi amacıyla kullanılan bu krem aynı zamanda alerjik kaşıntıların bıraktığı hasar ve egzama gibi rahatsızlıklar durumunda da kullanılmaktadır.

Soğuk havada kalınan çatlaklar, mesleki hastalıklar kapsamında sinir strese bağlı olarak vücutta oluşan yaralar, kapanmayan yaralar, yanık gibi durumlarda da kullanılması önerilen bu ilaç yaşlılık ve kozmetik ürünlerinin getirdiği problemler karşısında tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Fito Krem Kullanmalı Mı

İlacın nasıl kullanıldığına bakılacak olursa; reçete ile satılan bu krem için zaten hekiminiz ve kremi alacağınız eczacı size bilgi verecektir. Lakin genel kullanım metotlarına baktığımızda prospektüs içerisinde günde en az iki kere olacak şekilde yaraların olduğu bölgeye hafifçe masaj yaparak uygulanması ön görülmüştür. Sürülme işlemi tamamlandıktan sonra gazlı bez ile bölge kapatılıp bezin üstü de kremlenmesi uygun görülmüştür. Bezin çıkartılma işleminde ılık su kullanabilir ve kremin suda çözülme özelliği sayesinde gazlı bezden rahatça kurtulabilirsiniz.

Başlıklar

Fito Krem Faydaları

Fito krem üretim amacı nedeniyle genellikle Cilt tedavisi ve sivilcelerle mücadele için üretilmiş bir krem olur bu konuda Oldukça hızlı tedavi edici bir etkiye sahiptir. Genel olarak bu kremin faydalarına baktığımız zaman;
Özellikle ergenlik döneminde yüzde çıkan sivilceler, dengesiz beslenme ne aşırı yağlı yiyecek buna bağlı olarak yağ oranının bozulması ve yüzde yazan cildin herhangi bir bölgesinde çıkan sivilceler, stres ve depresyona bağlı olarak yine aynı şekilde yüzümüzde ya da cildimizde gözüken sivilceleri fito krem sayesinde mümkün.

Fito Krem Nasıl Kullanılır

Sivilcelerin yanı sıra ameliyat dikiş kaynaklı izlerde, mesleki yıpranmaya bağlı olarak cildin herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan lekeler ve izler, ev kazaları sonucu oluşan yaralar, egzama ve Sedef gibi cilt hastalıklarında fito krem oldukça faydalıdır. Sebebi ise çok kısa sürede çok yüksek oranda etki etmesidir.

Ayrıca mevsim geçişlerinde de dudaklarında çatlama ve kuruma meydana gelir. Kuruma ve çatlama durumlarında Fito krem kullanılarak bu problemin önüne geçilebilir. Bunun için günde en az 2 kere çatlamanın veya kurulun olduğu dudak bölgesine parmak uçlarıyla yuvarlak halkalar oluşturacak şekilde İngilizce masaj yapılarak krem sürülür.

[haber id=”40410″]

Fito kremin kullanım alanlarından ve faydalarına baktığımız zaman karşınıza özellikle pişik tedavisinde sıkça kullanıldığını görmekteyiz. Bebekler ve çocuklarda özellikle yaz aylarında meydana gelen pişik durumlarında Fito krem kullanılarak bu problemler kısa sürede yok olmaktadır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda ciltte oluşan lekeler güzelliğin önündeki büyük bir kusur olarak durmaktadır. Örneğin güneş lekesi ya da Sivilcelerden kalan izler ya da su çiçeği gibi hastalıklardan kalan izlerden dolayı ciltte oluşan lekeler de fito krem uygulanarak daha iyi bir cilt görünümü elde etmek mümkündür. Kadınların yapmış oldu ağda ve epilasyon gibi güzellik işlerinden kalan izler de bu krem ile tedavi edilebilmektedir.

Fito Krem Yan Etkileri

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Birçok alanda faydalı olan bu kremi kullanım alanlarına baktığımız zaman fayda sağladığı tüm alanlarda kullanımı mevcuttur yazmamız gerekirse; sivilce izleri, lekeler, egzama problemleri, ameliyat sonrası kalan izler, dudak kuruması, ciltte meydana gelen tahriş durumlar karşısında kullanım alanı bulunmaktadır

Fito Krem Fiyatı ve Nasıl Alınır?

Sadece eczanelerde reçeteler ile satılan bu krem kutusu 40 gram olan tüp paketler halinde satılmaktadır. Bu kremin eczanelerde satış fiyatı günümüz itibariyle; 17,26 TL’dir. Bu kremi almadan ve kullanmadan önce kesinlikle hekiminize danışmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda tüm sorumluluğun size ait olduğunu bilmeniz gerekir.

[haber id=”41025″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar