Kadın ve Moda

En Şık Erkek Kıyafet Seçenekleri

28.02.2019
En Şık Erkek Kıyafet Seçenekleri

Türk toplumundaki erkelerin birçoğu ne bulursa onu üzerine geçirip çıkmayı tercih etmektedir. Yeni nesil ise biraz daha tarzında değişiklik yaptı ve daha şık olmayı seçti. En şık erkek kıyafet seçenekleri yılın modasına göre değişiklik göstermektedir. Kendi tarzını ve karizmasını yansıtarak şık olmak isteyen baylar yılın modasını takip ederek kendilerine yeni bir stil oluşturmaktadır.

Şık olmanın en önemli püf noktası kişinin kendini ve bedenini tanımasıdır. Dar kesim pantolon giyebilmek için fit bir vücuda sahip olmak gerekir. Fit olmadığı halde dar giyinmek şıklığı baltalayan bir unsur olacaktır.

En şık erkek kıyafet seçenekleri

Erkeklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Düzgün bir dış görünüşte kişinin bakımlı olmasının önemli bir yeri vardır. Kişisel bakımla birleşen kıyafetler kişiyi şıklaştırır. En şık erkek kıyafet seçenekleri arasında hangisini seçeyim diye düşünmeden önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

·         Kıyafetler ne bol ne dar olmalı

·         Her zaman ütülü ve temiz giyinmeye özen gösterilmeli

·         Göbek vb kusurları örtecek tarzlar tercih edilmeli

·         Giyilecek yere göre kıyafet seçimi yapılmalı

·         Tarzları kadar renk uyumuna da dikkat edilmeli

·         Ayakkabı, kemer gibi aksesuarlar uyumlu olmalı

·         Amaç dikkat çekmek değil tarzı yakalamak olmalı

Şık ve Renkli Kombinler

En şık erkek kıyafet seçenekleri

Yeni yılın kombin seçenekleri arasında çiçek bahçesini andıran tüm renklerin kullanıldığı kıyafetler bulunmakta. Her rengin her ulusun, her kimliğin giyebileceği, bütün nesillere hitap edecek renkler adeta bir gökkuşağını andırmakta. Beyaz rengin prizmaya çarpması neticesinde dağılan renklerin bileşeninden oluşan kombinler trend gözükmekte. En şık erkek kıyafet seçenekleri, çift düğmeli ceketlerin altında akışkan kumaştan üretilmiş iki pileli pantolonlardan oluşmakta.

Çift düğmeli ceketler ve pileli pantolonlar, lüks markaların cüzdanları, aksesuarları, çantaları ve kartlıkları ile tamamlanmıştır. Lüks markaların da özel tercihleri arasında bulunan bu kombin bu yıla damgasını vuracak gibi gözükmektedir.

En şık erkek kıyafet seçenekleri

Jean ve Fırfırlı Gömlekler

1960’lı yılların nod kültürünün çiçeklerini, ağaçların görkemini, bulutların saflığını filtreden geçirerek oluşturulan harikulade desenlerin kullanıldığı kumaşlar şık erkek kıyafetlerinde kullanılmaktadır. Kıyafetleri görenler kendilerini çözmek zorunda olduklar bir zeka testinin içinde gibi hissetseler de olcukça cezp edici bir yönü bulunmaktadır.  

Yıkanmış jean pantolon veya pileli kısa şort güzel tercihler arasında yerini almaktadır. Şort veya pantolonun            üzerine iyi kesim renkli balzer ceket, fırfırlı gömlekler, altta ise sneakerlar en şık erkek kıyafet seçenekleri arasındaki yerini almaktadır. Biraz daha farklı olmak isteyenler saten tişörtler, neon renkli paltolar ve desenli sırt çantalarını tercih edebilir.

En şık erkek kıyafet seçenekleri

Yamalı Botlar Bol Kesim Pantolonlar

Erkekler için şıklık kelimesi kullanıldığında akıllara lacivert takım elbise, içinde beyaz veya mavi gömlek, kırmızı kravat, mendil, kol düğmeleri gelmektedir. Şıklık klasik giyimle asla sınırlandırılamaz. Spor giyinen veya kendi tarzını oluşturan bir erkek de şık hatta çok şık olabilir. New York’un 1970’li hallerinden yola çıkılarak üretilen yamalı botla, denim kapüşonlular, yüksek belli bot kesim pantolonlar bir araya getirip kombinleyen bir erkek oldukça şık olup maskülen bir tarz meydana getirecektir. 

Saf ipekten yapılarak kaleydoskopik desenlere sahip olan ve bacak boyunu olduğundan uzun gösteren pantolonlar moda olacak gibi gözükmekte. Camel trençkotlarla kombinlenen gri sweatshirt, balıkçı şapka, boncuk işlemeli ceket ve tüylü beyzbol kepi en şık erkek kıyafet seçenekleri arasında yerini alacaktır.

Takım Elbise Şıklığını Aksesuarla Tamamlayın

En şık erkek kıyafet seçenekleri

Takım elbiseler iş dünyasında erkekleri hem karizmatik hem şık gösteren en değerli paçadır. Fakat doğru tercih yapılmadığında tamamen fiyasko da olabilmektedir. Takım elbiseyi şık ve karizmatik gösteren en önemli unsur aksesuarlarıdır. Verev çizgili kravata uygun renkteki mendil çok önemlidir. Her zaman temiz ve boyalı olan ayakkabı ile kemerin uyumu ise asla ihmal edilmemelidir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.