Kadın ve Moda

En Güzel Dağınık Topuz Modelleri

01.07.2019
En Güzel Dağınık Topuz Modelleri

Havalı bir dağınık topuz elde etmek istiyorsan bu yazımız tam sana göre o zaman. Ev de oturduğumuz yerden denediğimizde elde ettiğimiz o güzel harika dağınık topuzunu, dışarı çıkarken bir türlü yapamayız hep. Sen de kesinlikle aynı dertten şikayetçi isen bu kulübe hoş geldin o zaman. Dağınık topuz modelleri anlatacağız, sana en çok yakışan dağınık saç modellerini tanımak istiyorsan bu yazı tam senin istediğin gibi. Dağınık saç topuz modelleri denilince aklına sadece ev topuzu gelmemeli. Bu yazımız da doğal topuz tarz modellerini, kolay topuz yapımı işlemi ve topuz yaparken dikkat etmen gereken noktaları öğreneceksin. Kusursuz muhteşem bir dağınık topuz elde etmek için ihtiyacın olan ilham kaynaklarını ve önemli noktaları seçtik. Dağınık topuz modeller seçeneklerini yakından tanımak için okumaya devam etmelisin.

En Güzel Dağınık Topuz Saç

Başlıklar

Yan Dağınık Topuz

Yan dağınık topuz modeli, dağınık saç topuz modelleri arasında ki en güzel saç modellerinden biri olmaktadır. Saçlar da ki hacmini omuzlarının üzerinden belli etmek isterseniz eğer saçlarını tam arkan da değil onun yerine yan da topuz yapmalısın. Yan dağınık topuz modeli özellik ile de orta ve uzun boyu olan saçlara çok yakışmaktadır. Saçlarını ilk önce yan tarafta at kuyruğu toplatıp daha sonrasın da burma işlemi yaparak dağınık topuz görünümü vermelisin. Bu saç tarz modelin de perçemlerini ya da kakülün ile birleştirmen gerek.

En Yeni Dağınık Topuzlar

Sade Dağınık Topuz Modelleri

Enseniz de sade dağınık topuz modelleri biz çok seviyoruz. Hem rahat hem sade şık bir görünüm vermektedir. Bu saç modelini istersen de biraz saçlarını maşa ile dalgalandırarak havalı bir görünüm yakalayabilirsin. Günlük sade saç topuzu için saç köpüğü yeterli olmaktadır. Saçlarını ensede sade dağınık topuz yaparken saç lastiği ile de saçlarını topla daha sonrasın da saçlarına topuz görünümü vermelisin. Bu saç topuz modelinin kusursuz görünmesinin tersine biraz salaş kalmasını sağlaman gerek. Unutmamalısın, dağınık topuz modeli ne kadar salaş olursa o kadar da havalı durur.

[haber id=”40082″]

Çift Örgü Modelli Dağınık Topuz

Dağınık topuz yapacak bile olsam örgülerimden vazgeçmem diyorsanız çift örgü modelli dağınık topuz tam size göre o zaman. Saçlarınızın hacmini ön plana çıkarmanız için örgülerini sıkı sıkı örmek yerine daha salaş ve gevşek bir örgü örmelisiniz. İki taraftan da ince saç tutamlarını örme işleminden sonra saçlarını yukarıda topuz yapacaksın. Topuzunuzdan sarkan saç tutamlarını maşa ile dalga şekli vererek daha doğal görünmelerini sağlarsınız. Son olarak da saç spreyi ile örgülü dağınık topuzunuzu sabitlemeyi unutmamalısınız.

dağınık topuz saç modelleri

Salaş Topuz Modelleri

Evde oturduğunuz yerden yapılan, yaptığımız o sıradan basit salaş topuzu dışarı çıkarken bir türlü yapmayı beceremiyoruz. Ayna bile kullanmadan yaptığımız ev topuzunun güzelliğini herkes bilmektedir. Şimdi o özenmeden kolaylıkla yaptığımız salaş topuzun sırlarını seninle paylaşacağız. Kusuru olmayan ev topuzu dışarı çıkarken nasıl yapılacak? Farklı salaş topuz modelleri ilham alıp sen de bu modelleri denemek isteyebilirsin. Unutmaman gereken, önemli olan çok fazla özen göstermeden yapmandır. Salaş topuz modellerini özel davetler de de tercih edersin. Bunun için de saçlarını önce saç köpüğü ile dalgalandırman gerekir. Daha sonrasın da saçlarını ensede topuz yaparak ayrıca topuzunun da ucunu tel toka ile sabitlemelisin. Saçlarının salaş görünüm elde etmesi için önlerden ince tutamlar çıkarman gerek. Daha sonrasın da da bu tutamları dalgalandırarak kusursuz muhteşem bir gece topuzu elde etmiş olursun.

[haber id=”40085″]

Hacimli Dağınık Topuz

Dağınık topuz modelleri denildiği zaman aklımıza ilk olarak hacimli saçlar gelmektedir. Bu XXL hacim görünümlü saç topuz modelleri için saçlarını tek bir sefer de topuz yapmak yerine daha salaş görünmeleri için adım adım şekillendirme işlemi yapmalısın. Saç topuzunu öncelik olarak tutamlara ayır daha sonrasın da da bu tutamları topuzuna sabitleyerek daha dolgun görünme işlemini sağlamış olursun. Arta kalan saç tutamlarını da serbest bırakıp şık dağınık bir topuz elde edersin.

2019 Dağınık Topuz Saç

Maşalı Dağınık Topuz Modelleri

Aslında dağınık topuzun her modelin de olmazsa olmazlarıdır maşa kullanımı. Elegan saç modellerini seviyor isen maşalı dağınık topuz modelleri çok beğeneceksin. Bu topuz saç modeli için öncelik olarak saçlarını saç maşası ile dalgalandırmalısın. Daha sonrasın da da saçlarını burarak şık dağınık topuz görünümü vermelisin. Bu saç modelini önemli toplantılarda ya da romantik görüşmeler de tercih edebilirsiniz. Maşalı dağınık topuz gelin saç modelleri arasında da oldukça popülerdir.

[haber id=”40083″]

Günlük Dağınık Topuz Modelleri

Çok pratik olan ayrıca çok da şık görünen günlük dağınık topuz modelleri vardır en kolayı olan birinden bahsedelim. saç modelini çok seveceğine eminiz. Saçlarınızın tamamını ensede toplamalısınız. Daha sonrasın da da atkuyruğu yapılan saçlarınızı saç lastiğinin arkasından geçirmelisiniz. Saçlarınızın uzunluğuna göre de bu işlemi birkaç kere yapmanız gerekir. Son olarak da saçlarını tel toka ile sabitlemen gerek. Saçlarının önünden ince saç tutamları bırakıp daha doğal görünüm verebilirsin.

[haber id=”40084″]

Kısa Saçlılar İçin Topuz

Kısa saçlı olanlar için dağınık topuz modeli her ne kadar zor görünse de başarabileceğinize emin olabilirsiniz. Dağınık topuz işlemi yaparken aradan kısa saçlarınızın çıkmaması için saç spreyi kullanıp ondan yardım alabilirsiniz. Kısa saçlarınızın hepsini topuz yapmak yerine yarım topuz modelini denemenizi öneririm. Böylelikle de saçlarını daha rahat kontrol altına alırsın. Mükemmel dağınık bir topuz modeline ulaşmanız için bu ipuçlarını değerlendirmeyi unutmamanız gerekir.

Dağınık Topuz Saç 2019

Saçınızı Çok Sıkmayın

Dağınık topuz modellerini uygularken saçlarınızı sıkı sıkı toplamamalısınız. Bu nedenle evde otururken yaptığımız topuz daha güzel olmaktadır. Saçlarınızı gevşek ve rahat bir şekilde toplayarak topuz yapmanızı öneririz. Böylelikle topuz modelinin çok daha doğal görünmesi sağlanacaktır. Saçlarınızı rahat bir şekilde topladığın zaman da, gün içinde bozulacağını düşünebilirsiniz. Merak etmeyin, onun da çözümünü bulduk. Tel toka yardımı ile topuzunun diplerini sabitleyerek saçının bozulmasını engellemiş olursun.

Muhteşem Hacimli Dağınık Topuz Modelleri İçin Öneriler

Nemli saçlarınıza şekillendirici saç köpük uygulayın ve sonrasın da, şekillendiricinin eşit şekilde dağılması için saçlarını nazikçe taramalısınız. Saçlarınızı kuruduktan sonra saçlarınızı tepede atkuyruğu şekli vererek, saç uçlarına hacim veren spreyi uygulamalısınız. Saçınızı lastik tokanın etrafına sararak tel tokalarla sabitleyip işlemi bitirin bu kadar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar