Kadın ve Moda

Dolgu Topuk Spor Ayakkabı Modelleri

21.11.2016
Dolgu Topuk Spor Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı, üstü genellikle deri ve benzeri bir şeyden, altı kösele, lastik gibi dayanıklı maddelerden yapılan, özellikle sokakta, her türlü etkiden ayağı korumak için üretilmiş olan ayak giyeceğidir. Özellikle sokakta dış etkilerden, yabancı maddelerden ve değişik hava koşullarından ayaklarımızı koruması için tasarlanmıştır. Bot, çizme, sandalet, topuklu ve spor ayakkabı gibi farklı modelleri vardır. Günlük yaşantıda giyilecek ayakkabılar farklıdır, düğünde veya özel günlerde giyilen ayakkabılar farklıdır, spor yaparken giyilecek ayakkabı farklıdır. Topuklu ayakkabı, bayanların severek ve isteyerek giydiği ve vazgeçemediği üründür. Bayanlar arasında bu kadar rağbet gören bu ayakkabı türü zamanla farklı türlerinin çıkmasına zemin hazırlamıştır. Çünkü topuklu ayakkabıları her bayan taşıyamayabilir.

Dolgu topuk spor ayakkabı modelleri stilleri arasında en çok dikkat çekenleri sizlerle buluşturuyoruz. Bu kadar güzel model arasında tekrar bir seçim yaparak en güzel iki tanesini belirleyeceğiz. Ayrıca en beğenmediğimiz dolgu topuklu spor ayakkabı da yine içerikte yorumlanacak.

Dolgu topuklu spor ayakkabı modelleri seçiminde her ne kadar en güzelleri belirlemeye çalışsak da bazıları daha güzel bazıları ise daha az güzel. Bu nedenle aşağıdaki galerimizin hemen alt kısmında bir değerlendirme yaparak, dolgu topuklu spor ayakkabı modelleri arasından bazı seçimler yapacağız. En güzelleri ve en beğenmediklerimizi yorumlayacağız. Bunlara geçmeden sizlere bir kaç yazımızı sıralayalım. Konu başlıklarını, göz atmak isteyebilirsiniz diye, özenli bir şekilde seçtik.

Resim Galerimizde Dolgu Topuk Spor Ayakkabıları İnceleyebilirsiniz

Tavsiye Konular
Topuklu Spor Ayakkabı

Bayan Koşu Ayakkabısı

Bayan Spor Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Topuk kısmının 10 cm kadar yukarıda olması ve topukla parmak ucu arasında büyük bir boşluk oluşması görsel açıdan estetik görünen bu ayakkabı modelinin her bayan tarafından rahat kullanılamaması sonucunu doğurmuştur. Bu nedenle aradaki boşluk doldurulmuş ve dolgu topuk adı altında yeni ayakkabı modelleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Günümüzde ev içerisinde de giyilmesi için tasarlanmış ayakkabılar vardır. Bu tür ayakkabılar ise daha çok kullanım açısından rahat olan, tabanı düz olan üstünde ise farklı modelleri ve renkleri barındıran ayakkabı çeşitleridir.

Spor, önceden belirlenmiş kurallara göre bireysel veya takım halinde yapılan, genellikle rekabete dayalı yarışma ve kişisel eğlence veya mükemmelliğe ulaşmak için yapılan fiziksel aktivite. Spor ayakkabıları ise spor yapan kişilerin giydiği biçimde, kullanışı kolay ve rahat olan giysidir. Spor yapan kişiler yürüyüş, koşu, bisiklete binme ve buna benzer sporlardan herhangi biri ile uğraşanlar ayaklarında rahat olan ayakkabıları tercih ederler. Bayanlar ise daha çok topuklu modelleri tercih ettikleri için bayan spor ayakkabılarında da dolgu topuk modelleri üretilmeye başlamıştır. Dolgu topuk ise bildiğimiz topuklu ayakkabıların aksine ayakkabının topuk kısmı ile burun kısmı arasında boşluk olmayan ayakkabı türüdür. Bu ayakkabı türü ise standart topuk ayakkabı giyemeyen hanımların imdadına yetişmiştir. Sadece klasik modellerde değil spor yaparken de kullanılması için özel dolgu topuk spor ayakkabı modelleri ihtiyaca binaen üretilmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Dolgu topuk spor ayakkabı modelleri hem şıklığı hem de rahatlığı birlikte sunuyor yani hem görsel açıdan hem de kullanım açısından bu tarz bir ayakkabıyı kullanmak isteyen bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Dolgu topuk spor ayakkabılar dışarıdan bakıldığında spor ayakkabısı görünümünde olan ancak dolgu topuğun gizli bir biçimde içine saklandığı, giyen kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış şık bir ayakkabı modelidir. Önden bakıldığında içinde topuk olduğu anlaşılmaz, tabanı önden arkaya doğru dümdüz görünümlü bir şekilde üretilmiştir. Genellikle kısa boylu bayanlar, boylarını daha uzun göstermesi için bu tarz ayakkabıları tercih ederler. Tabi boyları uzun olan bayanlarda şık görünmek için tercih edebilirler.

Dolgu Topuklu Spor Ayakkabılar

Dolgu topuklu spor ayakkabılar arasından hangilerinin daha şık ve estetik, hangilerinin ise sönük ve diğerlerine nazaran estetik olmadığını yorumlamaya çalışacağız. İlk olarak 8 numarayı en fazla beğendiğimizi söyleyelim. Biraz abartı bulanlar için de ikinci tercih olarak galerinin 30. sırasında yer alan modeli beğendiğimizi söyleyebiliriz. “Bu da abartı daha normal olsa daha iyi olur” diye düşünüldüğünde diğer model ise 19. sıradaki modelin ideal olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi beğenmediğimiz ve estetik bulmadığımız dolgu topuk spor ayakkabı modellerine geçelim. Bu konuda ilk sırayı, galerinin 23 numarası olan dolgu topuklu spor ayakkabıya verebiliriz. Bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Stil için bir şey diyemeyiz ancak renkler güzel değil ve iyi bir kombinasyon yakalandığını düşünmüyoruz. Diğer model ise galerinin en son modeli. Bu model de pek estetik gelmedi bize. Ayakkabı şişmiş gibi duruyor. Sizler de yorum bölümlerinden en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz modeli yorumlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar