Kadın ve Moda

Çay Ağacı Yağının Cilt Lekelerine Faydaları

15.06.2019
Çay Ağacı Yağının Cilt Lekelerine Faydaları

Bahsedeceğimiz çay ağacı yağı, Avustralya’ya ait önemli bir bitkidir, elde edilme yöntemi ise melaleuca alternifolia yapraklarından buhar yolu ile damıtılarak elde edilmiştir, esansiyel bir yağ türü olarak satılmaktadır. Çay ağacı yağı uzun süreden bu yana kullanılır, yaraları ve diğer cilt sorunlarını tedavi edilmesi için kullanılır. Bu çam ağacı yağı,  topikal da olaraktan (harici kullanım) uygulanabilir ya da cilt losyonlarına ve kremlerine eklenir.

Çay ağacı yağının cilt lekelerine faydaları nelerdir, ciltler de neye iyi gelir sorusu en çok merak uyandıran sorulardan biridir. Çok iyi etkili bir cilt bakımı ürünü olan bu çay ağacı yağı ile cilt bakımı yapıldığı zaman etkisini hemen gösteren bir yağ tipidir. Ciltleri yumuşak yapan ve cildin ışıl ışıl canlı olmasını sağlayan bu yağ ayrıca da cildi nemlendirerek yağ dengesini düzeyini sağlar ve düzenli olduğu zaman da mutlaka olumlu etkilerini göstermektedir. Cilt dostu olan çay ağacı yağında ki cilde olan faydaları şöyledir;

Çay Ağacı Yağı Kullananlar

Çay ağacı yağı citte ki sivilce ve sivilce izlerini yok etmeye yardımcı olur; Çay ağacının yağıda ki içeriğin de ki ürünlerin sivilceleri yok ettiği biliniyor. Son günler de ise bu etkiden dolayı çok daha fazla krem, losyon ve sabun çay ağacıyla yağı içererek satışa sunulmaktadır. Çay ağacının yağı ile içerisinde bulunan doğal olan antiseptikler akne ve sivilcelerle savaşıp cildinizin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

[haber id=”3170″]

Sivilce İzlerini yok etmeye yarar: Bu yağ yalnız sivilceler değil düzenli kullanıldığı zaman sivilce izlerini yok ettiği biliniyor.

Böcek ve sinek ısırmalarına da iyi gelmektedir;  Böcekler, sinekler, arılar soktuğunda az miktarda da yağı damlatmalısınız ve ovalayıp antiseptik özelliği ile bu saye de ağrı ya da yanma oluşmadan iyileşmesi lazım.

Ağız Bakımına iyi gelmektedir; Su ile seyreltilmiş çay ağacı yağının ağzınızda gargara yaptığınızda diş ve diş eti sorunlarının çözümünde çok etkili olur.

Mantarları yok etmeye yardımcı olur: Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde mantar var ise çay ağacı yağını su ile seyreltip mantar olan bölgede kullanmalısınız. Genital bölge de mantar ya da ayaklarınızda mantar var ise çay ağacı yağı çok iyi bir çözüm olur.

Bit ve pireleri yok etmeye yardımcı olur:  Eğer çocuklarınız da ya da kendinizde pire olduğundan şüpheleniyor iseniz  1-2 damla çam ağacı yağı şampuanın içerisine dökülerek ve de bununla banyo yaparak etkisini hemen gösterir.

Vücutta oluşan morlukları yok eder: Bir yere çarpma ya da düşme sonucu gerçekleşen morluklar hemen geçmiyor ise zeytinyağı ve çay ağacı yağını karıştırarak ve de moraran bölgeye sürerek morlukların hemen yok olduğunu görürsünüz.

Egzama ve sedef rahatsızlığına iyi gelir: Doğal ve de etkili yöntemlerden biri halindedir. Sedef ve egzama gibi deri sıkıntıların da alternatif olarak kullanılır.

Çay Ağacı Yağı Uygulaması

Başlıklar

Çay Ağacı Yağının Saça Faydaları

Çay ağacı yağının faydaları sadece cilt sorunlarına yararları ile sınırlı kalmayıp çay ağacı yağının saça faydaları bulunuyor. Her soruna iyi gelen çay ağacı yağının saça yararları ise;

Saçları güçlendirmeye yararlıdır: Fazla gür ve bakımlı saçlara sahip olmanız için çay ağacı yağını inceltip ya da şampuana 1-2 damla döküp uygulayarak etkisini hemen görmeye başlayabilirsiniz.

Kepeği önlemeye yardımcı olur: Kepek önleyici özelliği olan pek çok krem ya da şampuanda kesinlikle çay ağacı yağı bulunmaktadır. Kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olan saç bakımı yapan çay ağacı yağını düzenli kullandığınız zaman kepeklerden kurtulursunuz.

Saç dökülmesini yok etmeye yardımcı olur; Eğer ki saç dökülme sorununuz var ise çay ağacı yağı ile bu sorunu ortadan kaldırırsınız.

Saç derisini korumaya yardımcı olur : Saç derinizde mantar, egzama, iltihap ve kaşıntı sorununuz varsa düzenli olarak çay ağacı yağı içeren şampuan ya da çay ağacı yağı ürünleri kullanmak çok faydalı olur. Çay ağacı yağı saçınızı besler, korur ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Egzamayı önlemeye yardımcı olur: Çay ağacı yağının egzama sorunu ile mücadele ve tedavisin de çok etkili olan bir yöntemdir. Saç bölgenizde çıkan bu egzamayı yok edilmesi için çay ağacı yağı içeren ürünler kullanmanızı öneririz. Genellik ile de merak edilen sorulardan biride çay ağacı yağı egzamaya gerçekten iyi gelir mi sorusudur. Yapılan araştırmalar sonucun da ve buna göre bu yağ egzama tedavisinde çok etkilidir ve etkisi kanıtlanmış bir çözümü vardır.

[haber id=”4930″]

Saça daha birden çok faydası bulunan çay ağacı yağı kuru saç derisinin yağ oranını da dengelemektedir. Çay ağacı yağı içeren şampuanı yapmak çok kolay bir yöntemdir. Saçınıza kullandığınız şampuanın içine 1-2 damla döküp ve sonrasın da iyice karıştırın. Kesinlikle saçınıza uyguladığınız zaman 2-3 dakika boyunca masaj yapmayı ihmal etmemelisiniz. Şampuana çay ağacı yağı katmak çok uzun süredir bilinen etkili bir yöntem çeşididir. Çay ağacı yağını kullananların çoğu en az 3 ayda etkili sonuçlar almışlardır.

Çay Ağacı Yağı Nedir

Çay Ağacı Yağ Kullanımı

Birden çok şeye faydası olan çay ağacı yağını almaya karar verdiniz ama nasıl kullanacağınızı bilmiyor iseniz sizlere yardımcı olalım, çay ağacı yağ kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Çay ağacı yağını aktarlardan ya da eczanelerden almanızı tavsiye ediyoruz, çünkü daha güvenilirdir. Kullanılacak yere göre değişiklik gösteren çay ağacı yağı etkisini görmek istiyor iseniz düzenli ve doğru kullanımı şarttır. 

Çay Ağacı Yağı Yüzde Nasıl Uygulanmaktadır?

Çay ağacı yağı yüzde nasıl uygulanmaktadır bu soruya kullanım şekline göre de cevap vermek istiyoruz sizler için. Ayrıca yüzdeki sivilceleriniz için kullanıcaksanız 2 çay kaşığı doğal olan bal ile 5 damla çay ağacı yağını iyice karıştırarak ve de bunu sivilceli yüzünüze sürerek 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkamanız gerekir. Çay ağacı yağını cilt lekeleri için kullanacak iseniz 3 damla olan çay ağacı yağını yüzünüze sürerek ve de iyice yedirmek için masaj yaparak uygulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı Nasıl Seyreltilir?

Tamamen doğal ve organik olan çay ağacı yağını aldıktan sonra da yapılacak işlem direk uygulamak tahrişlere ve bazı yan etkilere sebep olduğundan seyreltip kullanmak gerekir. Çay ağacı yağı nasıl seyreltilir bu soruya şöyle cevap verelim. Genelde su ile seyreltilmesi gerekirse de zeytin yağı ya da Hindistan yağı ve de diğer yağlarla seyrelterek kullanılabilir. Doğal olarak da yapacağınız çay ağacı yağını seyretmek için az miktarda suyun içerisine 1 -2 damla dökmeniz yeterli olacaktır.

Çay Ağacı Yağının Zararları

Her bitki de ya da bitkisel yağın da sayısız faydası olan bunun gibi bazı yan etkileri de bulunur. Çay ağacı yağının yan etkileri çok az olarak görülmesine karşı genel olarak yan etkiler seyreltilme den kullanıldığı zaman görülmektedir. Ciltte meydana gelen ciddi tahrişe sebep olabilir. Çay ağacı yağının zararları gerekmedikçe saf halde kullanılmaması lazımdır. Hamile kadınlar ve emziren kadınlar ve rahatsız olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar