Kadın ve Moda

Banyo Aksesuarları ve Banyo Dekorasyonu

28.02.2019
Banyo Aksesuarları ve Banyo Dekorasyonu

 

 Evimizin salon ve diğer odalarındaki şıklığını banyo ile devam ettirmeye ne dersiniz.  Geçmişten günümüze birçok değişikliğin olduğu banyo anlayışında son yıllarda büyük değişiklikler son zamanlarda banyo aksesuarları oldukça ön planda. Banyomuzda kullandığımız aksesuarlar kullanışlığı kadar banyomuzun görsel şıklığını sağlaması açısından da oldukça tercih ettiğimiz ürünlerdendir. Banyo aksesuarları oldukça modern dekoratif bir hava katmaktadır banyolarımıza. Günümüzde oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan banyo aksesuarları farklı çeşit ve tarzları ile banyonuza kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Sadece temizlenip çıkılan bir yer gibi algılanmasından öteye giderek banyo dekorasyonları  yapılmakta. Modern bir hava ile yaşamımıza giren banyo aksesuarları sayesinde kendi tarz ve beğenilerinize göre banyo dekorasyonlarınızı yapabilir. Evinizdeki yaşam alanlarınızdan biri olan banyolarınızı da çok şık ve modern bir hava katabilirsiniz.

Banyo Aksesuarları ve Banyo Dekorasyonu

Cicili bicili görüntüsüyle banyonuza sevimli hoş bir hava verirken banyo aksesuarları aynı zamanda da kullanışlı bir hale getiriyor. Sabunluk dan banyo halısına, havluluktan kirli sepetine kadar birçok şekil ve modelde banyo aksesuarları mevcut. Sizde kendi tarzınıza uygun banyo aksesuarları ile banyonuzda kendi tarzınıza uygun dekorasyon oluşturabilirsiniz.

 

Yalnız banyo aksesuarlarını seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta banyonuz büyüklüğü ve şekli olmalı. Banyo dekorasyonu gelişi güzel yapıldığında hoş bir görüntü elde etmekten öte çirkin bir görüntü ortaya çıkabilir. Küçük bir banyoya sahip iseniz banyonuzda yerden tasarruf edebileceğiniz şekilde bir dekorasyon yapmalısınız. Ayrıca banyonuzun boyutuna uygun aksesuarlar seçmelisiniz.

 Yine dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada banyo aksesuarları ile banyo duvarlarının renginin uyumlu olması. Yani banyo dekorasyonunda bütünlük önemlidir. Yapacağınız yanlış tercihlerle küçücük banyonuzu daha küçültebilirsiniz. Banyo aksesuarlarıyla şık hale getirirken kullanışsız bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bunun için banyo dekorasyonu yaparken seçeceğiniz banyo aksesuarlarının hem fonksiyonel hem de dekoratif açıdan modern ve şık olmasını göz önünde bulundurmalısınız.

İşte size banyonuzu daha hoş göstermek için birkaç küçük öneri

·         Eğer banyonuzu daha geniş gözükmesini istiyorsanız içeri girdiğinizde karşınıza ilk ayna ve lavabo çıkmalı. Aydınlatma aynanın yanında ve ya üstünde olabilir.

·         Yine küçük bir banyoya sahipseniz daha açık renkli banyo aksesuarları kullanarak daha aydınlık ferah bir ortam yakalayabilirsiniz.

·         Banyonuzda hareketlilik canlılık olsun isterseniz desenli banyo mobilyalarını tercih edebilir. Daha canlı renkli banyo aksesuarları kullanabilirsiniz.

·         Yine banyoda kullandığınız sabunluk havluluk gibi aksesuarların dışında kokulu mumlar çiçeklerle süsleyerek hoş bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Sizde bütçenize uygun şekilde 15 TL den başlayan fiyatlarla banyonuz da değişiklikler yaratabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken her şeyde olduğu gibi banyo dekorasyonunda da bütünlüğün yani uyumun önemli olduğudur. Banyonuzun dekorasyonunda modern ve şık bir bütünlük sağlayarak banyonuzun dekorasyonunda kişisel zevkinizi yansıtabilirisiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz değişik banyo aksesuarları ve banyo dekorasyon örnekleri resim galerimizde sizler için sunulmuştur. Bu banyo dekorasyon ve banyo aksesuarları örnekleri sizlere banyo dekorasyonlarınızda farklı fikirler verebilir.

Banyo Dekorasyonlarınız İçin Aksesuar Seçimi

Banyo dekorasyonumuz için seçtiğimiz aksesuarlar mutlaka banyomuz ile uyumlu olarak seçilmelidir. Banyomuz da kullandığımız aynalar banyolarımızın en dekoratif aksesuarlarından biri olduğu için banyomuza en uygun ve yakışacak tarzda bir banyo aynası seçmeliyiz. Banyomuz için seçtiğimiz aksesuarların şık olmasının yanında kullanacağımız alanın boyutuna uygun aksesuarlar seçilmelidir. Bunların yanında banyo aksesuarı seçerken suya dayanıklı, leke tutmaz ve banyo halısı kullanacaksak mutlaka kaydırmaz bir halı kullanılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. nehir dedi ki:

  banyo aksesuarları için birinci resimdeki modelin aynısından yaptırmak istiyorum ama fiyatı nedir acaba.

 2. dilek dedi ki:

  vallahi bütün banyo dekorasyonları çok beğendim o yüzden bana yardımcı olursanız sevinirim hala hangi tasarımı seçeceğime karar veremedim çünkü her biri birbirinden şık tasarımı ile bizleri büyülüyor.

 3. selma dedi ki:

  yılan deri işlemeli banyo aksesuar modeli çok şık tasarımıyla evime en uygun olanı bu model diyorum.

 4. zeynep dedi ki:

  kırmızı banyo aksesuar modeli gerçekten güzel bir modelmiş bende çok beğendim.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar