Kadın ve Moda

Balyaj Modelleri

09.10.2019
Balyaj Modelleri

Güzellik ve bakım adımında, saç rengi ve stili de oldukça önem taşır. Saç renginin kişiye yakışması için, öncelikle ten renginize uyumlu olması gerekir. Açık ya da koyu ten renginize göre, saç renginizi belirleyebilirsiniz. Ya da balyaj, ombre gibi saç işlemleri ile farklı saç renklerini de deneyebilirsiniz. Balyaj; saç renginin birkaç ton açığı ya da farklı renkler ile saç tutamlarının boyanmasına denir. Balyaj çeşitleri de kendi içinde farklılık gösterebilir. Saçlarınızın genel olarak tümüne, aralıklar ile uygulayabilir ya da sadece birkaç tutamına uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza ışıltı katmak adına balyaj modelleri denemeye değerdir.

2020 Balyaj Çeşitleri

Balyaj işlemi, saçların belirli bölümlerine yapıldığı için, saç renginizi genel olarak değiştirmenize gerek kalmaz. Bu nedenle balyaj modelleri doğrultusunda sizlerde kendinize uyum sağlayan bir rengi ya da modeli tercih edebilirsiniz. Her rengin ve renklerin kendi içinde farklı tonları bulunur, balyaj renkleri de bu yönden oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Kahve, küllü kumral, kızıl-bakır tonları, sarı tonları, siyah, mor, mavi gibi farklı dikkat çeken renkler ile de balyaj yaptırabilirsiniz.

Başlıklar

Renkli Balyaj

Renkli balyaj modelleri ve tekniği; genellikle marjinal renkler ile karşımıza çıkar. Mavi, mor, pembe, kırmızı gibi renkler ile saçların, belirlenen tutamlarına uygulayabilirsiniz. Saçlarınız kısa ya da uzun fark etmeksizin, sadece uçlarına uygulayabilir ya da kakül gibi saçlarınızın ön tutamlarını boyayabilirsiniz. Dilerseniz boyama öncesinde, nasıl durduğunu anlamak ve ön görmek için, hazır renk boyalardan alabilir ve deneme yapabilirsiniz. Böylece size yakışıp yakışmadığını da daha net bir şekilde görmüş olursunuz. Renkli balyaj modelleri arasında yer alan, kırmızı balyaj, bir dönemin trend uygulamalarından biriydi. Günümüze baktığımızda, kırmızı balyaj eskisi kadar herkes tarafından tercih edilmese de, zevkiniz ve tarzınıza istinaden tercih edebilirsiniz. Ayrıca pembe renkleri ve mor-mavi tonları da renkli balyaj modellerinde dikkat çekici iddialı renklerdendir.

[haber id=”45860″]

Siyah Saça Balyaj

Siyah saça balyaj modelleri incelendiğinde, genellikle çarpıcı ve renkli balyaj uygulamaları karşımıza çıkar. Siyah saçlarınız varsa ya da saçlarınızı siyah yapmak istiyorsanız, sayısız balyaj modeli olduğunu söyleyebiliriz. Siyah saçlarınızın geneline, kırmızı balyaj işlemi ya da mavi, mor gibi iddialı renkleri tercih edebilirsiniz. Renkli balyaj modeli, siyah saçlarınıza renk ve ışıltı katmak için ideal diyebiliriz.

[haber id=”45859″]

Pembe ve Kırmızı Balyaj

Saçlarınız uzun ya da kısa fark etmeksizin, kırmızı-pembe tonlarını farklı şekillerde deneyebilirsiniz. Kısa bob modeli saçlarda, balyaj stili oldukça çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bob modelinin dikkat çeken stili ile renklerin ışıltısı birleştiğinde, ortaya hoş ve çarpıcı bir görsellik çıkar. Oldukça kısa saçlarınız varsa, uçlarına yoğun şekilde kırmızı balyaj yapabilirsiniz. Böylece saçlarınız dikkat çekici olacaktır. Uzun saçları içinse, uzun balyajlar daha dikkat çekici durabilir. Ya da tabii ki zevkinize göre, saçlarınızın tek yan tarafına balyaj yaptırabilirsiniz.

Balyaj Çeşitleri 2020

Mavi-Mor Balyaj

Düşünün saçlarınız kısacık, uçlarına mavimsi ya da mor renkler ile balyaj yaptırdınız. İşte marjinal ve çekici saç stilinizle girdiğiniz ortamda, tüm dikkatleri çekeceğinizi söyleyebiliriz. Kısa saçlar için oldukça hoş bir seçim olabilir. Siyah ve mavinin uyumu kadar, siyah ve mor renklerinin ahengi de hoş bir görünüm sunar. Balyaj uygulamasını saçlarınızın, geneline ya da sadece bir bölümüne yaptırma konusunda, öncelikle zevkinizi ve tarzınızı yansıtmasına özen göstermenizi tavsiye edebiliriz.

Balyaj Çeşitleri 2019

Küllü Sarı Krepe Balyaj

Küllü sarı krepe balyaj modelleri, karşımıza sadece sarı saçlarda çıkmayabilir. Farklı saç renk tonlarına da doğru işlem sayesinde uygulanabilir. Önemli olan profesyonel bir şekilde saçlarınıza uygulanmasını sağlamanızdır. Böylelikle her renk ve işlem saçlarınızın daha bakımlı görünmesini sağlayabilir. Küllü sarı krepe balyaj yapmak için, saç diplerinizi kumral renge ya da koyu sarı tonlarına boyayabilirsiniz. Balyaj uygulaması, ombre yöntemi ile de bir arada renk geçişleri kapsamında kullanılabilir. Ombre işleminde, renk geçişleri itina ile yapıldığı için, balyaj uygulamanıza da ombre tekniğinden yararlanabilirsiniz. Yani saçlarınızın sadece bir bölümünü boyamak yerine, genel olarak renk geçişine dikkat edebilirsiniz.

2019 Balyaj Çeşitleri

Balyaj modelleri; birden farklı rengi ve tekniği ile geniş bir alanda değerlendirilebilir. Saçların belirli tutamlarına ara ara boyanan balyaj tekniğinin, günümüzde ombre etkisi ile farklı yöntemlere sahip olduğunu görüyoruz. Böylece saçların geneline uyumlu, renk geçişleri ile oldukça hoş ve çekici bir görsellik kazanmanıza yardımcı olur. Sarı ve sarının tonları, saç işlemlerinde her zaman öne çıkan trend saç renklerinden biridir. Küllü sarı, koyu sarı, açık sarı gibi sarının her tonu balyaj uygulamasında, tabii saçlarınızın rengine göre uyum sağlar. Balyaj uygulamasında, doğal saçlarınızın rengi de öne çıkar, saç renginize göre bir ton belirleyebilir ve bu yönde bir balyaj uygulaması yapabilirsiniz. Ya da istediğiniz bir saç boyası ile saçlarınızın rengini genel olarak değiştirebilir ve sonra küllü sarı ile krepe balyaj yaptırabilirsiniz.

[haber id=”45861″]

Balyaj Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar

Balyaj uygulamasını eğer evinizde yapacaksanız, dikkat etmeniz gereken önemli noktalar; saçların renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, saç dipleri ve uçları arasında en azından birkaç ton fark olması hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Saçlarınız kumral ise; sarı tonları, açık kumral tonları, bal tonlarını deneyebilirsiniz. Kahverengi saçlarınız içinde; açık kahve tonları, ballı kahve ve karamel tonlarını özellikle tercih edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar