Kadın ve Moda

Balerin Topuzu Yapımı

03.09.2019
Balerin Topuzu Yapımı

Balerin topuzu modeli, her ortama dahil edilebilen şık saç stilleri arasında yer alır. İster özel bir gün olan düğünlerde saçlarınızı balerin topuz yaptırın ya da günlük hayatınızda tercih edin. Rahatlığı ve ferah görünümü ile her zaman şık olmanızı sağlar. Bu nedenler her zaman size yardımcı olan bir saç stili olduğundan, yapımı konusunda pratik olmanızı önerebiliriz. İlk önce adımlarını detaylı bir şekilde öğrenebilir ve birkaç uygulama sonrası kusursuz şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda farklı modellerini de rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Örgülü Balerin Topuzu

Balerin topuzu yapımı için birkaç adım ve malzeme yeterlidir. Tarak, lastik toka ve tel toka ile kısa sürede saçlarına şık balerin topuz modelini verebilirsiniz. Genellikle bazı ortamlarda tercih edilirken endişe duyulabilir, fakat farklı modelleri ile her ortama uyum sağlayabilen bir modeldir. Aynı zamanda genç ve modern bir görünüm elde etmenize de yardımcı olur. Tabii özel günlerde dilerseniz, süslü saç aksesuarları ile farklı bir görünüm katabilirsiniz. Çeşitli özellikleri ile düğün, nişan, söz ya da akşam yemeği, özel toplantılar, yılbaşı gibi özel günlerde de tercih edilebilir. Ya da günlük hayatınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, günlük daha sade modellerini denemelisiniz ama özel günlerde dilediğiniz kadar abartıya kaçabilirsiniz.

Örgülü Balerin Topuz

Başlıklar

Balerin Topuz Modeli ve Yapımı

Saçların derli toplu bir şekilde şık görünmesini sağlayan balerin topuz modeli, oldukça pratik yapım adımlarına sahiptir. Sizlerde balerin topuzu yapımı hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, artık rahatlıkla yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Böylelikle özel günlerinizde dahi kuaföre gitmeden şık saçlara kavuşabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, tel tokalar, lastik toka, donut toka ve saç spreyidir. Donut toka detayını isterseniz daha çok özel günlerde de tercih edebilirsiniz. Böylece daha hacimli bir topuza kavuşabilirsiniz.

Balerin topuzu yapımı için, öncelikle saçlarınızı tepe noktasında toplayın. Üzerine saç spreyi sıkın ve lastik toka ile toplayın. Ardından sünger-donut tokanın içinden saçınızı geçirin ve lastik toka ile toplayın. Donut toka ile saçlarınızı tutturduktan sonra, hafifçe saçlarınıza krepe yapabilirsiniz. Daha sonra saç spreyi sıkın ve saçların yoğunluğu süngerin etrafına doğru yayılması sağlanır. Daha sonra lastik toka etrafından geçirilir ve topuz sabitlenir. Kalan saçlarınızı da süngerin etrafından çevirin ve toka ile tutturun.

Trend Balerin Topuzu

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

1.Adım: Öncelikle saçlarınızı, balerin topuzu yapımı için hazırlayın. Saçlarınızı güzelce tarayın. Kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı düzleştirin. Daha sonra saçlarınıza saç bakım yağı uygulayın. Böylece daha parlak ve canlı saçlara sahip olursunuz.

2.Adım:
Düzgün şekilde taradığınız saçlarınızı, at kuyruğu şeklinde toplayın.
Dikkat edin balerin topuzu sıkı ve yüksek şekilde olmalıdır. Bu nedenle at kuyruğu tepe noktasında olması gerekir. Sıkı şekilde yapılan balerin topuzu yüz hatlarınızı da belirgin şekilde ortaya çıkartır.

Topuz Tokasıyla Balerin Topuzu

3. Adım:
At kuyruğu şeklinde topladığınız saçlarınıza burgu şekli verin. At kuyruğunuzu iki eşit parçaya ayırın. Daha sonra bu iki parçayı birbirine geçirin ve burgu şekli verin. Örgü örer gibi, ucuna kadar burgu şeklini devam ettirin. Katlı saçlarınızı dışarı çıkma durumunda ise tel tokalar ile tutturabilirsiniz

4. Adım:
Burgu haline getirdiğiniz saçlarınızı, saç lastiğinin etrafına özenli bir şekilde dolayın. Topuzun her açıdan eşit görünmesi için, burgunun ucunu tel toka ile sabitleyin. Kalın telli saçlarınız varsa, topuzun etrafına birkaç tel toka fazladan takabilirsiniz.

[haber id=”32782″]

5. Adım:
Balerin topuzu yapımı aşamasında son adımda ise; elde ettiğiniz topuzu saç spreyi ile sabitlemeniz gerekiyor. Ensenizden çıkan saçlarınızı ise yukarı doğru tarayabilir ve saçlarınız yapıştırabilirsiniz. Saç spreyi sıktığınız an da yapmanız gerekir. Aynı şekilde topuzun içinden çıkan, küçük saç tutamlarını da saç spreyi ile yapıştırın. En son ise saçlarınıza genel olarak saç spreyi sıkın.

Tepeden Balerin Topuzu

Hacimli Balerin Topuzu Yapımı

Hacimli, dolgun görünen balerin topuz modeli için, bu işlemi uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda olgun balerin topuzunu, sadece özel günlerde tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

1. Saçlarınızı öncelikle düzgün şeklinde tarayın ve at kuyruğu yapın. Saç lastiğini fazla sıkmamaya özen gösterin.

2. Donut toka ile saçlarınızı aradan geçirin.

3. Ardından, donut tokanın hiçbir yeri görünmeyecek şekilde, saçlarınızı donut tokanın etrafından geçirin. Lastik toka ile sabitleyin.

4. Daha sonra, isteğinize göre kalan saçlarınızı ister örün isterseniz sıkı bir şekilde ya da dağınık bir şekilde topuzun etrafından dolandırın. Böylelikle şık topuz modeline ulaşmış olursunuz.

5. Saçlarınızı bozmadan, ince telli bir tarak yardımıyla düzeltebilirsiniz. Ayrıca çıkan küçük saçlarınızı tel tokalar ile sabitleyin.

6. Son olarak saç spreyi ile topuzunuzu sabitleyin. Balerin topuzu yapımı böylece tamamlanmış olur.

Örgülü Balerin Topuzu ve Yapımı

Balerin topuzu yapımı modellerine göre farklılık gösterir. Normal balerin topuz modeli gibi örgülü vb. farklı modelleri de bulunur.

1. Saçlarınızı tepe noktasında at kuyruğu şeklinde toplayın.

2. At kuyruğu yaparken, dikkat etmeniz gereken nokta, tercih ettiğiniz sağ-sol gibi yan ön tarafından perçem şeklinde az miktarda tutam bırakmaktır.

3. Daha sonra, bıraktığınız saç tutamları ile at kuyruğu yaptığınız saçları eşitleyerek, yan-yukarıdan başlayarak topuzun etrafını saracak şekilde örün.

4. Örme işlemi bittikten sonra, tel toka ile örgünüzle topunuzu sabitleyin. İşte bu kadar basit bir şekilde örgülü balerin topuz modeline ulaşabilirsiniz.

[haber id=”30420″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar