Kadın ve Moda

Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

15.01.2021
Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak tombul yüze saç modelleri bahsedeceğiz sizlere.

Başlıklar

Pompadour Modeli

Yuvarlak yüze sahip olanların en çok kullandığı puf saç modellerinden birisi olmaktadır Pompadour saç modeli olmaktadır. Çok düzenli görünülmeyen ama oldukça da şık duran bu model yüzünüzü daha uzun göstermek için birebir olması gerekir.

Yuvarlak Tombul Yüzler İçin Saç Modelleri

Uzun Bob Saç Modeli

Saçlar ile de çok uzun değil ise ve kısa saçlar için uzun bir bob yüzünüz ile ve oval görünümden kurtarmaktadır. Eğer saçınız ise ince ise daha fazla katman eklemeniz gerekir.

Pixie Kesim Saç Modeli

Modern olan kentli olan bir stili saçlarınıza yansıtılarak yüzün yuvarlak görünümünden de odağı kaydırılmasıdır. Bunun için en ideal saç modelleri ile çoğunlukla da pixie kesim saç modeli.

[haber id=”43083″]

Uzun ve Tatlı Katmanlar

Eğer ki bu saç stillerinin size uygun olduğunu düşünüyor iseniz kuaförünüze çenenizin alt kısmından hizasın da katmanları dışa doğru şekillendirmesini söylemelisiniz. Bu sayede de yüzünüzü açıp bir yandan da daha uzun görünmesini sağlamaktasınız.

Yuvarlak Tombul Yüze Yapılan Saç Modelleri

Kabarık Bob Modeli

Eğer ki oval bir yüze sahip iseniz mutlaka Jennifer Lawrance’ı yakından takip etmenizi önermekteyiz. Oval bir yüz hattına sahip olmasına rağmen yaptığı makyaj ve de tercih edilen saç modelleri ile de bunu çoğu zaman avantaja çevirmelisiniz. Gözler ve yanlarına düşen bu kabarık olan bob saç modeli de onun yüzünün oval görünümünü ortadan kaldırmaktadır.

Yan Kısım Oluşturma

Mila Kunis de yapılan olduğu gibi kaşlarınızın orta kısmından da başlayan bir yan kısım oluşturup yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlarsınız.

Ortadan Ayrılmış Saçlar

Drew Barrymoore oval yüze sahip kişiler arasın da en sevimlilerinden birisi olmaktadır. Saçlarını tam ortadan ayırıp basit bir şekil verilen ve de bu onun yüzünü de uzun göstermektedir. Siz de fazla vaktiniz olunmadığı için bu durumlar da bu saç stilini denemelisiniz.

Yuvarlak Tombul Yüze Yapılabilecek Saç Modelleri

Sevimli Yan Perçemler

Emma Stone’un gibi olan aktris de saç modelin de olduğu gibi yan perçemler ile elmacık kemikler ile daha keskin hale de getirip yüzünüzün oval görünmemesini sağlar.

Modifiye Edilmiş Pixie Kesim

Özellik ile de 2017 yılın da yazın da gelmesi ile pixie kesim saç modellerini etrafınız da daha sık görmeye başladınız kesilik ile. Bu modeller Hollywood aktrisleri arasında da yaygınlaşan bir model olmaktadır. Eğer sizler de Charlize Theron gibi yuvarlak bir yüze sahip iseniz bu tip bir modifiyeli pixie modeli ile yüzünüze oldukça uyumlu bir saç kesimi yakalanan bir model olursunuz.

Balerin Topuzu

Günlük kullanımlar için de çok uygun olan ve çok zamanınızı almayacak ama aynı zaman da da yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecek bir saç modeline ihtiyaç duyduğunuz da balerin topuzunu denemelisiniz.

[haber id=”24241″]

Yan Perçemler

Kirsten Dunst, Hollywood aktristleri alanının arasın da belki de yuvarlak yüz tanımına en çok uyan vardır. Fakat sürekli şık ve modern saç modelleri ile de bu görünümünü avantaja çevirmektedir. Sanatçıların bu saç modeli ise ne çok uzun ne de çok kısa olacak şekil de ve yandan perçemler ile de hareketlendirilmiştir. Hafif bir makyaj ile de bunula birlikte güzelliğine de güzellik katmaktadır ve de denemenizi önermekteyiz.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Bayan

Yuvarlak yüze saç modelleri bayan kullanım şekilleri.

Sibelcan ; Yuvarlak yüz denilince aklınıza Türk ünlüler arasın da akla ilk gelen isim Sibel Can, eğer siz de yuvarlak bir yüze sahip iseniz Sibel Can’ın sosyal medya hesaplarını takibe almalısınız. Sibel Can’ın saçını dizayn edenler mutlaka da yuvarlak yüzünü hesaba katarak bu görüntüyü en aza indirecek ve de en çok yakışacak saç modellerini uygulamaktadırlar.

Yuvarlak Tombul Yüze Yapılabilecek Saç Modelleri 2019

Hadise; Hadise’de olan saçlarına dikkat edecek olur iseniz yüzünü daha uzun gösterip ve de şekil de üstten kabartılmış ve dalgalı saçları yandan aşağı doğru sallanmaktadır. Bu şekil de bakıldığın da da Hadise’nin yuvarlak yüzlü olduğuna inanmak nerede ise imkansız durumdadır. Tabi makyajı da bunu destekleyecek şekilde yapılmış olmaktadır.

Yuvarlak Yüze Küt Saç Modelleri

Kısa küt saç modelleri

Ünlülerden de çokça tercih edildiği kısa küt saç modelleri özellikle küçük yüze sahip olanlara çok yakışıyordur. Yüzün daha fazla belirginleştiğinden kısa küt saç modeline yandan perçem kestirerek farklı bir tarz da katabilirsiniz.

Eğer geniş bir alına sahipsen de kısa küt saç modelini kaküllerle de tamamlayabilirsin.Boynun hizasın da olan kısa küt saç modelini düz stilde kullanarak çok havalı görüntüye sahip olabilirsin. Hatta saçlarını sarı ya da siyah renge boyayarak çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Ancak ince telli saçlara sahipsen kısa küt saç modellerinin hacimsiz görünmesini istemediğin için ve de buna engel olmak için arkalara içten kat hafif kestirebilirsiniz. Saçının altına katlar kestirerek saçlarının arka kısmının daha kabarık şişkin, daha dolgun görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Uzun küt saç modelleri

Uzun küt saç modelleri bize göre mevsimi yok. Hem yazın hem de kışın rahatlıkla kullanabilirsiniz bu saç modeliyle her mevsim şıklığı tarzı stili yakalayabilirsiniz. Sıcak havalarda ferah rahat kalmanı sağlar, kış aylarında da pratikliği çabukluğu ile gönlümüzü fetheden bu saç modelini denedikten sonra eminiz ki sizler de çok seveceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar