Kadın ve Moda

2019 Duvar Dekorasyon Modelleri

16.04.2019
2019 Duvar Dekorasyon Modelleri

Günümüzde ev dekorasyonları çok şık ve yeni trend duvar dekorasyon araçları ile dekore edilerek yaşam alanlarımız çok daha görsel hale getirilmekte. Ev dekorasyon yöntemlerinden biri de duvar dekorasyonudur.

Duvar dekorasyonlarında son gelişmeler daha modern çizgiler olmaktadır. Modern çizgiler kişilerin zevkine göre ayarlanmalıdır. Evlerin genel hali kişilerin zevkini yansıtır. İnsanlar evlerinde en huzurlu ve rahat ettikleri alanlar ve mekanlar olsun isterler. Bu durumda farklı odalar farklı dekorasyonlarla döşenmelidir.

Tek bir duvarı ya da birkaç duvarı, duvar dekorasyon araçları ile kaplayarak mekânınıza çok daha canlı, sade, zevkli, şık, rahatlatıcı ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Duvar dekorasyon araçlarından bahsedecek olursak ilk akla gelen duvar boyaları olmaktadır. Bunun yanı sıra duvar kâğıtları, duvar taşları, aynalar, kitaplıklar, aydınlatmalar ve duvar stickerları ile duvarlarımızı dekore edebilir ve zevkimize uygun bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Evinizdeki odaların hepsinde duvar dekorasyonu yapmanız mümkün. İsterseniz yatak odası olsun isterseniz çocuğunuzun odası ya da oturma odanıza da uygun duvar dekorasyon modelleri ile dekore etmeniz mümkün. Burada dikkat etmeniz gereken evinizdeki her odanıza aynı dekorasyonu yapmanız yanlış olur.

Her mekânın değişik bir havası olmak zorundadır. Çocuk odası duvar dekorasyonu çocuğunuza uygun bir duvar dekorasyon modeli ile dekore edilmelidir. Oturma odanız ise rahat, şık ve gösterişli ya da sade bir görünüm verecek duvar dekorasyon modeli ile dekore edilmelidir. Duvar ya da duvarlarınızı boya ile süsleyecekseniz duvar boyanızın dışında farklı bir renk kullanarak duvarlarınıza ahenk kazandırabilirsiniz. Ayrıca duvar taşı, kitaplık, aynalar ile de evinizin duvarlarına görsellik katabilir ve daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dediğimiz gibi dikkat etmeniz gerek en önemli nokta mekânınızdaki mobilya, perde ve halı dekorasyonunuza uygun bir duvar dekorasyonu tasarlamanız ve uygulamanızdır. Yapmak istediğiniz duvar dekorasyonu ve ortamda bulunan eşyaların renk uyumları da birbiri ile ahenk içinde olması gerekir.

2019 Duvar Dekorasyon Modelleri

Yoksa ortaya çıkacak renk uyumsuzluğu ortamda alakasız bir görüntüye sebebiyet verebilir. Yukarıda resim galerimizde duvar dekorasyonunuz için fikir alabileceğiniz 2019 Duvar Dekorasyon Modelleri hazırladık. Resimlere tıklayarak duvar dekorasyonu modellerine bakabilirsiniz.

Salon için duvar dekorasyon örnekleri

Dekorasyonda evlere zevklerin yansıdığı en kolay yer salon bölümüdür. Salonun dekorasyonla bütünleştiği yer olan hol dekorasyonu için öneriler eve bir bütünlük katacaktır. Dekorasyonlarda önemli olan duvar kağıdı renkleri ve tercihleri olurken aynı zamanda saatler ve aksesuarlarda çok önemlidir.

Duvar kağıtları sadece salonun bir duvarına düşünülebilir. Bu duvarın kağıt rengi daha koyu ya da daha açık renklerde seçilebilmektedir. Duvar kağıdının yanı sıra farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen bir duvarın doğal taş görünümünde olmasıdır. Bu dekorasyon evin bütününe modern bir çizgi katacaktır.

2019 Duvar Dekorasyon Modelleri

Salonlar evin diğer odalarına göre daha geniş ve ferah alanlardır. Bu alanlar için kullanılacak ayna modelleri ve dekore edilmiş halleri salon için farklı bir hava yaratacaktır. Aynalar bulunduğu mekana ve odaya ferahlık katacaktır. Bu ferah hal olumlu yönde tüm evi etkileyecektir.

Salon dekorasyonu için diğer bütünleyici dekor parçaları arasında önemli bir yeri olan aksesuarlardır. Aksesuarların duvar rengi ile ve duvar kağıtları ile bütünleşmesi gerekmektedir. Bu durumda göz yorgunluğu olmayacaktır.

Evin her bölümünde farklı dekorasyon fikirleri vardır. Önemli olan çokça vakit geçirilen mekanların kişiler için rahat ve konforlu alanlar oluşmasını sağlamaktır. Evde çocuklar varsa çocukların yaşlarına göre farklı odalarda dekorasyonlar değişebilmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar