Kadın ve Moda

2019 Bayan Dolgu Topuk Kışlık Ayakkabı Modelleri

15.01.2019
2019 Bayan Dolgu Topuk Kışlık Ayakkabı Modelleri

Dolgu topuk modelleri aslına bakılırsa yaz aylarında çok fazla tercih edilir. Oldukça rahat bir tasarıma sahip olan dolgu topuk ayakkabılar, geniş bir yelpaze altında renk ve model imkanı sunmaktadır.

Özellikle hem elbiselerin hem de pantolonların altında etkileyici bir görsel ve uyumluluk sağlar. Bu konuda günlük spor ayakkabılardan sandalet çeşitlerine kadar birçok farklı modeli bulunmaktadır.

Özellikle günlük hayatta biraz daha uzun görünmek için, sportif ayakkabılar tercih edilebilmektedir. Dar veya bol paça pantolonlar ile birlikte etek altında rahatlıkla tercih edilebilir. Tabii sadece yaz ayları için kullanılmaz. Özellikle hem boyu daha uzun göstermesi hem de rahatlığı sayesinde kış aylarında yoğun olarak değerlendirilir.

Kış Ayları İçin Tercih Edilecek Farklı Dolgu Topuklu Ayakkabılar

Kış ayları geldiği zaman günümüz dünyasında, özellikle dolgu topuk ayakkabı çeşitleri çok fazla tercih edilmektedir. Rahat kullanımı, şık tarzı ve boyu daha uzun göstermesi etkili olan kısımlar arasındadır. Modern çağa ayak uyduran stil tarzı ile farklı bot ve çizmeler arasında tercih imkanı sunuluyor.

Daha çok koyu renkli ayakkabılar ilgi görürken, kişisel isteklere göre açık renkli modeller de tercih edilebilir. Özellikle şıklığından ödün vermek istemeyen ve ayak sağlığını koruma arzusu içinde olan kadınlar adına, ortopedik dolgu topuklu kışlık ayakkabı çeşitleri arasından tercih yapılabilir.

Değişik bot ve çizme çeşitleri eşliğinde tercih edilen uzun elbiselerle, daha zayıf ve daha uzun bir görünüm elde etmek mümkün. Tabii burada dolgu topuk seçimi yaparken ayakkabının uzunluğuna da dikkat etmek gerekir. Tercih edeceğiniz giysiye ve gideceğiniz yerin konseptine bağlı olarak, bilekten veya dize kadar uzanan kışlık ayakkabı çeşitleri arasından seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Kış İçin Tercih Edilebilecek Dolgu Topuk Ayakkabı Modelleri

Kış geldiği zaman dolgu topuk modellerinin tercih edilmesinde birçok farklı sebep ön plana çıkar. Özellikle platform topuk ve stiletto tarzı ayakkabılar farklı giysilerle bir işkenceye dönüşebilmektedir.

Üstelik kış ayları geldiği zaman, zorlu hava şartlarında hareket etmek çok daha zor olabiliyor. Bunu sona erdirmek içinse dolgu topuk ayakkabılar, etkin bir çözüm vaat etmektedir. Rahatlığı, ortopedik yapısı ve kolay kullanımıyla güven içerisinde giyilebilir. Ayrıca geniş renk yelpazesi farklı giysilerle uyum sağlayacak tasarım imkanı sunuyor. Bu konuda günümüz moda dünyasında trend haline gelmiş farklı modeller bulunmaktadır.

Örneğin hem bağcıklı hem de yandan fermuarlı çizmeler, bilekten bol tasarım tarzıyla göz dolduruyor. Ayrıca yalnızca bağcıklı tasarımla hazırlanmış bilekten modeller de dikkat çekmektedir. Her ne kadar bilekten örnekler çok fazla ilgi görse dahi, elbette dize kadar gelen tasarımlar da tercih edilebilir.

Dolgu Topuk Ayakkabı Modellerini Tercih Sebebi

Aslında bunun birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Öncelikle şüphesiz ortopedik olması, rahatlığı ve boyu daha uzun göstermesi söylenebilir. Yere oldukça kolay basmayı ve yürümeye imkan tanır. Özellikle kadınların daha dik bir duruş sergilemesine ve vakur bir etki yakalanmasına olanak tanır.

Bu da daha zayıf bir vücut görüntüsü ortaya çıkarır. Günümüzde farklı bot ve çizme tasarımları ile kışlık ayakkabılar arasından, bağcıklı veya bağcıksız tasarımlardan tercih yapmak mümkün. Özellikle yandan fermuar tasarımı olan örnekler, bu yıl moda dünyasının trend seçenekler arasında geliyor.

Gündelik Rahatlıkla Kullanılabilecek Dolgu Topuk Kışlık Ayakkabılar

Dolgu topuk ayakkabılar şık ve zarif görüntüsünün yanı sıra, özellikle rahatlığıyla gündelik olarak tercih edilmektedir. Bu yüzden soğuk havalarda daha rahat ve sağlıklı hareket edebilmek için, kışlık dolgu topuk modelleri ön plana çıkar. Geniş renk yelpazesi ve modern tasarımlarıyla, isteğe göre yeni sezon modelleri arasından seçim sağlamak mümkün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.