• Çeyizlik Lif Modelleri Yapılışı

  Günlük kullanımda lif modelleri özellikle kullanım açısından oldukça önemli yer tutar. Fakat modellerin özenli olması yönüyle çeyizlik lif modelleri de oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizinle çeyiz sandıklarının vazgeçilmezlerinden biri olan çeyizlik lif modellerini paylaşıyoruz. Çeyizlik lif modelleri yapılışı diğer lif yapılışına göre daha özenle yapılır. çünkü örülen lif modelleri çeyiz içindir. İpliğinin seçiminden tutunda hangi motiflerde bir lif öreceğinize titizlikle karar verirsiniz. 

  Çeyiz sandığına konulacak olan lif örnekleri özenle seçilir. Sanki evin duvarına asılacak bir tablo gibi desenleri olsun modelleri olsun birbirinden farklı olmasına dikkat edilir. Çeyiz sandıklarında belki aynı lif modellerinin farklı renklerini bulabilirsiniz ama aynı model ve aynı renkte bulmanız pek de mümkün değildir.

  Kısacası farklı farklı çeşitlerin olmasına o kadar özen gösterilir ki farklı lif modelleri arayışında olanların çevrelerindeki gelinlik kızların çeyiz sandıklarına bakmalarını tavsiye edebiliriz.

  Tabi şunu da unutmamak gerekiyor her şeyin modası olduğu gibi lif modelleri de yıldan yıla kendi moda eğilimini oluşturuyor. Örneğin son yıllarda özellikle çeyizlik lif modelleri arasında en sık görülen katmerli lif modelleri göze çarpıyor. Şıkır şıkır görüntüsüyle sandıktaki hareketli görüntüye daha bir hareket katıyor.

  Yine çeyizlik lif modelleri örerken bayanların en çok dikkat ettiği noktalardan bir tanesi de sandıktaki havlu bornoz takımlarıyla uyumlu lif örneklerini tercih etmeleridir.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  derya baykal patik modelleri
  Derya Baykal Patik Modelleri
  iğne oyası yazma modelleri ve yapılışı
  İğne Oyası Yazma Modelleri
  resimli uzun lif modelleri 2015
  Uzun Lif Modelleri 2015
  yeni şal modelleri 2015
  Şal Modelleri 2015
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. çeyizlik lif modellerinden çeyizime koymak istiyorum satılık mı acaba

  2. çeyizlik lif modelleri çok güzelmiş O yüzden katmerli lif örülüşünü öğrenmek istiyorum ben de çeyizliğime koymak istiyorum.

  3. çiçek desenli lif örneği ne kadar da güzel yapılışı zor olmasa inanın örmek için elimden geleni yapardım.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>