Kadın ve Moda

Yuvarlak Güneş Gözlükleri Kime Yakışır

24.07.2019
Yuvarlak Güneş Gözlükleri Kime Yakışır

Güneş gözlüğü seçimi yaparken her yüzü diğerlerinden farklı bir şekli ve özelliği vardır buna dikkat etmek gerekir. Hangi çerçevenin yüzünüzle bir ahenk yaratacağını bilmelisiniz. Yüz tipinizin oval, kare, kalp ya da yuvarlak oluşuna dikkat etmelisiniz. Her yüz tipine uygun bir çok çeşit güneş gözlüğü modeli bulunmaktadır. Yalnız yüz tipinizin hangisi olduğunu tespit etmeli ve ona göre kendinize uygun olacak gözlük modelini tercih etmelisiniz. Güneş gözlüğü modasında kimi zaman büyük, kimi zaman sağ küçük çerçeveler ön plana çıkmaktadır. Renklerin de farklılıklar, tarzını bilen ve kurmak isteyenler için bir çok model üretilmektedir. Fakat her dönem yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimine dikkat etmek gerekmektedir.

2019 Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modeli Yakışanlar

Başlıklar

Güneş Gözlüğü Neden Kullanılır

Güneş gözlüğü sadece yaz aylarında değil havaların açık olduğu günlerde kış aylarında da kullanması gereken bir üründür. Çünkü bu ortamlarda güneşin yansıması oldukça kuvvetli ve denize baktığımızda dahi güneşin zararlı ışınlarından etkilene biliyoruz. Bu nedenle güneş gözlüğü kullanmanın faydaları arasında ilk olarak katarakt oluşumuna önlenmesinden söz edebiliriz. Aslında gözlerimiz sadece güneş ışığın değil normal ışıkta dahi gözbebeklerimizi küçültür ve ışığın zararlarına karşı kendisini korumaya çalışır.Bunun yanısıra güneş işi o kadar fazla geliyor ki her ne kadar gözbebekleri küçümse de göze etki eden güneşi ışığı, göz merceğini zarar verebilir. Retinada olumsuz etkilere neden olur ve dolayısı ile de katarakt oluşumu meydana gelir. Belirtmiş olduğumuz bu neden dolayı güneş gözlüğü kullanmalısınız güneş gözlüğü kullanmanızı size büyük faydasını görmüş olacaksınız.Güneş gözlüğünü, günümüzde biraz da hava atmak adına ve özellikle yaz aylarında kullandıkları gibi bir yanlış düşünce bulunmaktadır. Bu yanlış düşünceyi aşıp gerçek anlamıyla güneş gözlüğü kullanmakta fayda vardır. Güneş gözlüğü modelleri günümüzde oldukça fazla bulunmakta ve her yüz şekline uygun güneş gözlüğü üretilmektedir.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modeli Yakışanlar

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüz tipine sahipseniz şanslısınız diyebiliriz. Çünkü bir çok model yüzünüze uyum sağlayabilir. Fakat tarzınıza ve çevrenizde oluşturmak istediğiniz izlenime göre güneş gözlüğü seçimi yapmanız doğru olur. Yuvarlak yüz şekli bir çok modeli yüze uyumlu bir şekilde yansıtabilir. Bu nedenle yuvarlak yüz şekline sahip kişiler güneş gözlüğü seçimi yaptıklarında daha avantajlı olurlar.

Yuvarlak Güneş Gözlükleri Kimlere Yakışır

Yumuşak, kontürlü, kadınsı özelliklerle karakterize edilen yuvarlak yüzlerin genellikle genişliği ve yüksekliği eşdeğerliğidir. Bu nedenle yuvarlak güneş gözlükleri tercih ettikleri zaman istedikleri görünümü yakalayabilirler. Aynı zamanda yuvarlak güneş gözlükleri farklı boyutlarda bulunduğu için bu güneş gözlükleri tercihini yapacak kişiler kendi yüz hatlarına uygun olan boyutta güneş gözlüğü tercih etmelidirler. Uzun yüz şekline sahip kadın ya da erkek de yuvarlak güneş gözlüğü tercihinde bulunabilirler. Son zamanlarda genellikle büyük boyutlu güneş gözlükleri tercih edilmektedir. Bu tercihler sırasında yuvarlak güneş gözlüğü kişinin yüzünü kapatmayacak şekilde tercih edilmelidir. Yuvarlak güneş gözlükleri genellikle her yüz tipine hitap edebilecek modellerdir. Sadece dikkat edilmesi gereken seçilecek güneş gözlüğünün boyutu olacaktır. Aynı zamanda güneş gözlüğü seçimi yaparken renk seçiminizinde doğru olması gerekmektedir.

2019 Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modeli Kimlere Yakışır

Kare Yüz

Kare yüz tipine sahip olan kişiler kuvvetli bir çevre çizgisi, geniş bir adım ve elmacık kemikleri bulunan kişilerdir. Nedeni bu üstüne sahip kişiler köşeleri yumuşak yumuşak, kıvrımlı ve çerçeveler seçilerek yüze anlam verebilirler. Aynı zamanda klasik oval çerçeveler de bu yüz tipine yakışan modellerdir.

[haber id=”40829″]

Uzun Yüz

Yüzün en geniş yerinden daha geniş olmayan bir çerçeve ile yüzün olduğundan daha geniş ve kısa görünmesini sağlayabileceğiniz yüz şeklidir. Bu tip yüzde yuvarlak ve kare çerçeveler çok başarılı görünüm sağlar. Emine hatları kısa, boyuna hatları uzun olan çerçeveler de bu yüz şekline uygundur. Kadında ya da erkekte uzun yüz şekline sahip olan kişiler yuvarlak güneş gözlükleri tercihinde ilk sırada bulunabilirler. Çünkü bu yüz şeklini oldukça şık bir şekilde ortaya çıkartan bir modeldir.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modeli Kimlere Yakışır 2019

Kalp Şeklinde Yüz

Bu yüz tipinde çıkık elmacık kemikleri, geniş bir adım ve dar bir çene ön plandadır. Aldığınızdan daha geniş bir çerçeve seçenek hoş bir görünüm elde etmiş olabilirsiniz. Bununla beraber gözlük çerçevenizin alt kısmının daha ince olmasına dikkat edin ve bu sayede yüz simetrinizi iyi bir şekilde ayarlamış olacaksınız. Bu yüz şeklinde yuvarlak güneş gözlükleri de tercih edebilirsiniz. Yuvarlak güneş gözlüğü tercih ettiğiniz takdirde güneş gözlüğünün boyutuna da dikkat etmelisiz.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü Modeli Kimlere Yakışır

Çekici Görünmek Elinizde

Her daim çekici ve kul görünmek isteyen kişiler güneş gözlüğü tercih ediyor. Genellikle siyah ya da kahverengi olanlar tercih ediliyorken, bu sene özellikle pastel renkler ilgi görmektedir. Bir çok markanın ürettiği çeşitli modeller bulunmaktadır. Neredeyse bir çok yüz tipine yakışan farklı modeller üretilmektedir. Bu nedenle her yaş grubu özellikle yaz dönemlerinde kullandığı güneş gözlükleri bulunuyor. 100 hatlarına uygun çeşitli güneş gözlüklerinin bulunması kişilerin de kolaylıkla tercih yapmasını sağlayabiliyor.Bu nedenle güneş gözlüğü seçimi yaparken yüz şeklinizin yapısı ile beğendiğiniz güneş gözlüğünüzü uyumlu olacağını dikkat etmelisiniz. Bu sebeble nasıl yüz hattına sahip Olduğumuza bakıp ardından buna uygun olabilecek güneş gözlüklerini incelemelisiniz. Güneş gözlüğü almak istediğiniz takdirde bir çok modeli deneyerek kendinize uygun olan modeli yönelmelisiniz. Güneş gözlüğü seçimi yaparken görselliğin yanı kalitesine de önem vermeliyiz.

[haber id=”2738″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar