Kadın ve Moda

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı

11.09.2019
Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı

Sakal günümüzde çoğu erkek için önemli bir detayı oluşturur. Etrafımıza baktığımızda erkeklerin geneli kısa ya da uzun şekilde sakal bırakır. Bu açıdan bakıldığında sakalları uzamayan ve sakalları az olanlar için sakal bakımı ön plana çıkar. Bu adımda sakal bakımı için neler yapılmalı detaylı şekilde öğrenmek gerekir. Aynı zamanda uzun yıllar kullanılan yılan yağı sakal çıkarır mı sorusu da merak edilmektedir. Yılan yağı içerdiği çeşitli maddeler sayesinde kellik sorununa ve akabinde kıl köklerinin büyümesine ve çoğalmasına yardımcı olur. Saç, sakal gibi kıl köklerini güçlendirir ve daha gür şekilde uzamasını sağlar.

Canlı Sakallar İçin Yılan Yağı Kullanmak

Başlıklar

Yılan Yağı Nedir

Yılan yağı 18. ve 19. yüzyıllarda Çin’den başlayan ve ilerleyen günlerde bölgeye yayılan, ilk başlarda Uzak Doğu’da etkili şekilde kullanım alanı bulmuştur, daha sonra ise tüm dünyaya da kullanılmaya başlamış alternatif bir tıp ürünüdür. Çin’de ‘Enhydris Chinensis’ olarak bilinen su yılanından elde edilir. Tazeliğini uzun süre koruduğu söylenir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde, zehirsiz olan yılan türlerinden elde edilir. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen yılan yağı, alternatif tıbbından önemli bir yere sahiptir. Eski tarihlere baktığımızda, ağrı ve acı giderme amacıyla kullanıldığı görülür. Günümüzde ise genellikle saç ve sakal uzatma ve de bakım ürünleri adımında tercih edilir. Tabii piyasada yer alan her yılan yağı, Çin’de ki su yılanından elde edilen özel asit ve yağlara sahip değildir. Bu nedenle piyasada kalite oranı düşük sayısız yılan yağı bulunur.

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı

Günümüzde sakal bırakmak moda olduğu için, her erkek kendine özgü sakal modeli bırakmak istediğini görürüz. Sakalları seyrek olan ya da hiç çıkmayanlar ise bu yönde, saç gibi sakallarını da uzatmak için bakım önerilerini değerlendirebilirler. Yılan yağı doğal olduğu için, cilde herhangi bir zarar vermez aksine cildi besler ve canlandırır. Bu nedenle sakallarını uzatmak isteyenler rahatlıkla kullanabilir. Yılan yağı ile sakal bakımı yapabilir ve daha gür sakallara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar, yılan yağı ile sakallarınıza bakım yapabilirsiniz. Böylece sakallarınızın gür bir şekilde çıktığını görebilirsiniz.

Sakal Çıkarması İçin Yılan Yağı Kullanımı

Sakalların hiç çıkmaması ya da seyrek olması çeşitli nedenlerden dolayı gelişebilir. Örneğin; bir hastalıktan ya da genetik faktörlü gelişebilir. Bu gibi sorunlara maruz kalanlar, yılan yağı ile bakım yapabilir ve daha gür sakallara sahip olabilirler. Tabii ulaşacağınız sonuç; sizin beslenme şeklinize, besinlerle aldığınız proteine, mineral ve vitamin miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Çünkü saçların sadece dış etkenlerle kalıcı bir şekilde, farklı ve sağlıklı bir yapıya sahip olamayacağı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Yılan Yağı İle Canlı Sakallar

Yılan yağı ile sakallarınıza doğrudan uygulama yapabilirsiniz. Sakal miktarınıza göre ölçüler değişebilir. Yılan yağı ile sakal bakımı, genel olarak tarifimize göre; 5 ya da 6 damla yılan yağını elinizle sakalınıza iyice yedirin ve yaklaşık 2 saat kadar sakalınızda bekletin, sonra durulayın. Düzenli bir şekilde haftada birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Yılan Yağı Sakal İçin Nasıl Kullanılmalı?

Yılan yağı ile sakal bakımı adımında temin edeceğiniz yılan yağının kalitesini doğru belirlemelisiniz. Aktarlardan ya da doğal ürünler satan eczanelerden temin edebilirsiniz. Alırken saf yılan yağı olmasına dikkat edin. Aynı zamanda e-ticaret firmalarından da satın alabilirsiniz. Çeşitli yerlerden temin edebileceğiniz yılan yağına, günümüzde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çünkü günümüzde e-ticaret seçeneklerinin artması ile internet üzerinden ekonomik bir şekilde yılan yağı satın alabilirsiniz. Böylece sakallarınıza, yaklaşık altı ay boyunca düzenli bir şekilde bakım
yapabilir ve istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

[haber id=”42546″]

Yılan yağı ile sakal çıkarmak için, 5-6 damla ellerinize damlatın ve masaj yapar şekilde ovalayın. Masaj yaparken yağın sakal kıllarınızın diplerine kadar yedirilmesi sağlanır. Uygulama sonrası etkili bir sonuca ulaşmak için, yaklaşık 5-6 ay kadar uygulamanız gerekir. Beş ay boyunca düzenli şekilde uygulanmalı ve haftada iki defa sakal çıkmayan bölgelere yılan yağı uygulamanız gerekir. Böylece daha gür sakallara sahip olacaksınız.

Yılan Yağı İle Sakal Çıkar

Yılan Yağı Faydaları Neler?

• Yılan yağı; Omega3 yağ asidi, magnezyum, EPA olarak bilinen Eikozapentaenoil Asit, fosfat, A ve D vitaminleri açısından zengin olduğu tıbbi olarak tespit edilmiştir.
• Yılan yağı cilt üzerine sürüldüğünde, hızlı bir şekilde emilme özelliğine sahiptir.
• Yaralar üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
• Dokuların sağlıklı bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu, EPA olarak bilinen Eikozapentaenoil Asit sayesinde, kellik sorununa çözüm sağlar. Kellik olan saç bölgesine doğrudan 1 – 2 damla yılan yağı uygulanabilir.
• İçildiğinde ağrı kesici etkisini gösterir.
• Aynı zamanda yılan yağı; tansiyonu düşürür, eklemlerde kireçlenmeyi önler ve iltihap söktürücü özelliğe sahiptir.
• Ayrıca beyin hücreleri üzerinde etkilidir. Araştırmalara göre; Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılabileceği kanıtlanmamıştır. Bu yönde bilim adamlarının çalışmaları devam etmektedir.
• Yılan yağı saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
• Saç kopmalarının önüne geçer.
• Kimyasal maddelerden dolayı zarar görmüş saçları onarır.
• Hormon bozukluğuna bağlı olarak gelişen kellik sorununa iyi gelir.
• Seyrek kaşları sıklaştırıcı özelliğe sahiptir.
• Saçlarda kepeklenmeyi önleyicidir.
• Saç diplerini besler, saçların daha gür, parlak ve güçlü olmasını sağlar.
• Yılan yağının faydaları; kıl köklerinin canlanması ve büyümesi üzerinde etkilidir. Bu yönden saç, sakal ve bıyık gibi kıl kökenli sorunlarınıza çözüm oluşturur.

[haber id=”42985″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar