Kadın ve Moda

Yeni Trend Göz Makyaj Modası 2023

13.12.2021
Yeni Trend Göz Makyaj Modası 2023

Şık bir elbise onu tamamlayan bir ayakkabı, çanta ve saç derken bu şıklığı ön plana çıkaracak bir şey eksik kalmasın.  2023 makyaj modası ister gündüz ister gece makyajı olsun bu yılda ön plana çıkan yeniliklerle yerini aldı. 2022’de daha özgür bir makyaj modası hanımlarla buluşuyor.Metalik renklerin ve parıltıların ön plana çıktığı 2023 makyaj modasında cesur dokunuşlar sizi daha cazibeli kılacaktır. Saç renginize ve ten renginize uygun metalik tonlar 2022 makyaj modasının önde gelen trendleri arasına girdi. Göz şeklinizi öne çıkartacak siyah bir eyeliner ve rimel metalik rengi tamamlayarak daha keskin hatlara sahip olmanızı sağlar.

2023 modasında kıyafetlerde ve ayakkabıda öne çıkan ışıltılar 2023 makyaj modasında da fark yaratıyor. Göz makyajına ekleyeceğiniz küçük ışıltı ve pırıltılar kıyafetinizi tamamlayacaktır. Desen vererek yapabileceğiniz ufak dokunuşlar göz makyajında yeni trendi yakalamanızı sağlar. Kirpiğinizin altına ya da gözünüzün kenarından yukarı doğru parıltılı farlarla yapacağınız küçük desenler 2023 makyaj modasını yakalamanızı sağlayacaktır.

Metal tonlarının hakim olduğu göz makyajında bu metalik renkler kısıtlı değil de baz olarak da kullanılabilecek. Fakat bu renklerin gözümüzü küçük gösterdiği sakın düşünülmesin yine göz kalemleri ve eyelinerle 2023 makyaj modasında gözler daha belirgin hale getirilebilir. Ama 2023 makyaj modasında hanımların dikkat etmesi geren bir nokta metal tonları kullanırken ten renginize uygun makyajı seçmek olmalı. Koyu ten rengine sahip bayanlar gümüş tonlarını seçmeleri tavsiye edilirken açık tenli bayanlar ise daha çok bakır tonlarını tercih ederek hoş bir görüntü yakalayabilirler.

 

Başlıklar

2023 Göz Makyajı

Parıltının gündemde olduğu 2023 makyaj modasında ten renginize göre makyajınıza baz olarak da metalik tonları tercih edebilirsiniz. Dikkat çekici gözlerin ön plana çıktığı 2023 makyaj modasında parlak metalik renklerle yapacağınız baz ve koyu renklerle belirginleştireceğiniz göz hatları gözünüzün parlak ve büyük görünmesini sağlayacaktır. Pembe, mor gibi cesur renkte eyeliner ise metalik renkleri destekleyecek ve görüntünüzü güzelleştirecektir.

2023 makyaj modasında daha dikkat çekici gözlerde yeni bir farlılık daha var ki siyahların artık pembeleşmesi. Siyah eyeliner yerini pembe eyeliner alıyor.  Tabi burada da ten ve göz renginizi tanıyarak kullanmak oldukça önemli sarışın açık tonda göz rengine sahipler açık pembeyi, koyu renk gözleriniz varsa eflatuna çalan pembeyi, esmer tenli iseniz koyu pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

2023 makyaj modası daha öncede belirtildiği gibi oldukça farklı yeniliklere sahip geçtiğimiz yıllarda tırnaklarda moda olan desenler bu yıl etkisi göz makyajında sürdürüyor. Göz kapağınıza yapabileceğiniz üçgen ayrıntılar, gözünüzün alt tarafına yapacağınız noktalar şeklindeki desenler gibi. Yine sizde kendinize göre desenler oluşturabilirsiniz. Yine gözler dağınık makyaj oldukça trend olacak çift başlı yani bir ucu fırçalı bir göz kalemi ile bunu yakalamak oldukça kolay.

2023 modasında saç renklerinde de çılgın dokunuşlar yerini alıyor. Canlı ve pastel renk saçlara rastlayacağımız 2023 modasında, göz makyajınızı da uçuk renklerle yapabilir; gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Metalik gri farların üstüne kullanabileceğiniz fosforlu pembeler, canlı turuncular yeni trendleri yakalamanızı sağlayacaktır. Metalik renkler, keskin hatlar ve belirgin gözler 2019 makyaj modasında yeni trend göz makyajının anahtarı olacaktır.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Her kadının tutkusunu da güzelleşmek vardır. Kadınların önem verdiği ve günlük hayatında oldukça fazla kullandığı makyaj olayı önemli bir noktadır. Göz merkezi güzel ve etkileyici bir görünümün olmazsa olmazlarındandır. Göz makyajı makyajı tamamlayan en önemli detaylardan biridir. Etkileyici bakışlar yaratan doğru bir göz makyajı yapıldığı zaman bir kadının bütün çekiciliğini ortaya koyabilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Kahverengi gözlere sahipseniz çok şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü bu göz rengi oldukça anlamlı bakışlara sahiptir ve her türden makyajı uygulamaya elverişlidir. Kahverengi ve bej gibi soft rengi de kahverengi gözlerde oldukça doğal bir görünüm sergilemektedir. Bunun hariçinde menekşe rengi gözlerin ışıltısını ortaya çıkartır.

[haber id=”44020″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. gizem dedi ki:

    yeni terend göz makyajı olan dördüncü sıradaki mankende olanını çok beğendim sade ve hoş;

  2. ceylan dedi ki:

    yeni trend göz makyajı modelleri çok güzelmiş.

  3. aysema dedi ki:

    birbirinden güzel ve harika göz makyajı çeşitleri var galerin izde inanın yaratıcılık buna derim ben.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar