Kadın ve Moda

Uzun Çizme Kombinleri

12.12.2013
Uzun Çizme Kombinleri

Soğuk kış günlerinde de hanımlar şıklıklarından vazgeçecek değiller elbette. Hem şık olup hem de soğuktan korunmanın bir yoluna uzun çizme kombinlerine değindik.

Son yıllarda hayatımıza giriş yapan ve her geçen gün yerini sağlamlaştıran özellikle diz üstü olan uzun çizme modelleri bayanların soğuk kış günleri ve yağmurlu günlerde tercih edilen modellerden.

Tabi hayatımızda bu kadar yer alınca uzun çizme kombinlerini çeşitlendirmek ve tabiri caizse kalıbına uydurmak gerekiyor.

Maalesef biz bayanların çoğu bir şey moda olduğunda onu her şeyle uydurmaya çalışırız. Maalesef bunlardan bir tanesi de uzun çizme kombinleri.

Her zaman her şeyde belirttiğimiz gibi uzun çizme kombinlerini de yaparken önce tarzımızı belirleyip sonra vücut tipimize göre tarzımızı şekillendirmeliyiz.

Uzun çizme kombinlerinde öncelikle en sık yapılan hatalardan ve görüntü olarak ortaya çıkardığı sonuçlardan bahsedelim. Bu noktada kısa bacak boyuna sahip bayanlar için uzun çizme modellerini pek öneremeyeceğimizi söyleyebiliriz. Zaten kısa olan bacak boyunu daha kısa gösterip hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır.

Uzun çizme kombinleri hem etek hem pantolon veya tayt ile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanacağınız renklerin uyum içerisinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir de pantolon uzun çizme kombinlerinde çizme içerisine giyeceğiniz pantolonun kesimi dar kesim olmalıdır.

Geniş bir pantolon çizme içerisinde hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Daha doğrusu özensiz bir görünüme sebep olacaktır.

Uzun çizme kombinlerini etek ile yapacak olursanız. Kesinlikle mini etekle kombin etmenizi önerebiliriz.

Tabi uzun çizme modelleri ile beraber kullanacağınız mont da önemli özellikle etekle kombinleyecekseniz çizmeyle mont arasında ufak bir mesafe olmasını öneririz.

Umarız paylaştığımız uzun çizme kombinleri sizler için iyi birer örnek olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. yağmur dedi ki:

    yazınızı çok beğendim ama botları bayanları ayağında değilde bizlere net gösterseydiniz , çünkü botların yarısı gözüküyor sadece.

  2. suna dedi ki:

    ben çizmeleri beğenip nasıl alayım yarısı gözüküyor tam resim yok mu acaba. Uzun çizmelere bakmak istiyorum.

  3. dilara dedi ki:

    birbirinden güzel çizme dünyası muhteşem renkleri ile seçim yapmak çok zor.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar