Kadın ve Moda

Stor Perde Modelleri ve Fiyatları 2019

25.04.2019
Stor Perde Modelleri ve Fiyatları 2019

Özellikle son birkaç yıldır oldukça fazla tercih ettiğimiz perde modellerinden biri haline gelen 2019 stor perde modelleri ve fiyatlarını araştırarak sizlerle paylaşıyoruz.

Genellikle iş yerlerinde, okullarda ve hastanelerde görmeye alışkın olduğumuz stor perde modelleri son yıllarda evlerimizde daha çok kullanır olduk. Görüntüsü ile oldukça zarif duran stor perde modellerinde bugünlerde en revaçta olan ise zebra stor perde modelleridir.

Stor Perdelerin Yapısı ve Kalitesi

Üst kısımda bulunan boruya özel bir mekanizma ile sarılarak çalışan stor perde modelleri ve fiyatları 2019 kumaşının ve mekanizmasını kalitesine göre değişmektedir. Perdenin yukarı ve aşağı doğru inip çıkmasını sağlayan bir mekanizma vardır. Bu mekanizma zincirli, yavaş yaylı yani çek bırak, motorlu yani uzaktan kumandalı olarak çalışmaktadır. Sizler kullanacağınız yere göre mekanizmayı seçebilirsiniz. Kaliteli mekanizmaya sahip storların seçilmesi uzun süre sorunsuz kullanımını sağlayacaktır.

Mekanizması kadar stor perde modelleri ve fiyatları 2019 durumunu etkileyen bir diğer etken de kumaş yapısıdır. Opak, karartma yani Blackout, tül, güneş kırıcı yani sunscreen kumaşlar kullanılmaktadır. Opak kumaşlar üzerinde genellikle farklı desenler kullanılır. Çocuk odaları ve mutfaklara genellikle opak kumaş tercih edilir.

Sıradan güneşliklere göre daha düzenlik ve tok durduğundan dolayı bayanlar tarafından stor perdeler daha çok tercih edilir. Bir dönem temizliği sorun olduğu düşünüldüğünden daha az kullanılırdı. Oysakş yeni nesil storlarda temizlik hiç sıkıntı değildir. Stor perde modelleri ve fiyatları 2019 ürünleri ıslak bir bezle silinerek temizlenebilir. Hatta güneş ışığı ile kendini temizleyenler bile vardır. Pamuk oranı yüksek perdeleri seçerseniz temizlenmesi çok daha basit olacaktır.

 

Evinizin daha tertipli, şık ve düzenli görünmesini istiyorsanız hemen stor perde modelleri ve fiyatları 2019 hakkında fikir edinip sipariş verebilirsiniz. Kullanacağınız yere göre kesilen stor kumaş, paslanmaz alüminyum boruya sarılır. Borunun yanlarında bulunan aparatlarla montaj profiline takılır. Takılıp çıkarılmasının basit olması temizlik konusunda size kolaylık sunacaktır.  

Farklı renk tonları ve desenleriyle zebra stor perde modelleri hemen her tür mobilyaya uyum sağlayabiliyor ve bulunduğu ortama modern bir hava katıyor.

Stor perde modelleri 2019 kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Örneğin salonlarda daha pastel tonlar önde iken mutfaklarda ise daha canlı renkler ön plana çıkıyor.

Stor perde modelleri kumaşları diğer perde kumaşlarından farklıdır. Daha sert bir kumaşla üretilen stor perdelerin ömürleri tabi kullanıldığı ortama da bağlı olarak 4-6 yıl kadardır. Stor perdelerin kumaşlarında kullanılan sertleştirici maddeden dolayı fazla toz tutmadığı görülmüştür. Yine yapısındaki maddeden dolayı leke tutmama gibi bir özelliği de vardır. Yere sererek yıkanabilir ya da silinebilir. Yıkarken düz bir yerde sererek yıkarken kırılmamasına özen gösterilmelidir. Tabi stor perde modellerini çok sık yıkamamak da gerekiyor. 4-5 yıllık bir sürede en fazla 3 kez yıkanabilir.

Stor perde modelleri mekanik bir işleyişe sahiptirler. Bu yüzden manüel ve otomatik olmak üzere iki tipi vardır. Otomatik olarak adlandırdığımız modeller uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir.

Stor Perde Modelleri ve Fiyatları 2019

Stor perde modellerini kullanarak yazın karartma sağlayarak serin bir ortama kavuşabilirsiniz. Çünkü stor perde modellerinde kullanılan yapılar arasında güneş ısısını kırıcı etkiye sahip olanlarda vardır. Stor perdeler kumaşının yapısı gereği kışın ısı yalıtımına da yardımcı olur.

Stor perde fiyatlarına gelince piyasa da oldukça çeşitli stor perde modelleri bulunmasına hepsi aynı kalitede değildir. Örneğin Çin malı stor perdeler her ne kadar diğerleriyle aynı görüntüde olup fiyatları daha uygun olsa da mekanizması daha çabuk bozulabiliyor. Stor perde fiyatları en ucuz metre karesi 15 TL’den başlayıp kalitesine göre artan fiyatlarla hemen her bütçeye uygun bulunabiliyor.

Stor perde modellerini tercih ederken dikkat etmeniz gereken noktaların başında kullanacağınız ortama uygun bir türde olması mekanizmasını iyi kontrol etmeniz geliyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. şeyda dedi ki:

    stor perde modelleri çok güzel fiyatları hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

  2. defencan dedi ki:

    stor perde modelleri hep kullanışlı geldi bana hatta hesaplı da ama çok araştırmak lazım her ucuz olan yerede yaptırmamak lazım çünkü çok çabuk yıpranıyor

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar