Kadın ve Moda

Siyah Nokta Bandı Yapımı

17.08.2019
Siyah Nokta Bandı Yapımı

Kadınlar için güzellik ve bakım her zaman ön plandadır. Fakat, güzelliği gölgeleyen siyah nokta vb. cilt lekeleri gibi cilt problemleri ile karşılaşmamak için, günlük rutin bakımınıza önem vermeniz gerekir. Böylelikle güzelliğinize gölge düşmesine izin vermemiş olursunuz.

Cilt sorunları arasında yer alan siyah noktalar, cildin aşırı yağ üretmesiyle ortaya çıkar. Günlük temizliği yapılmayan cilt üzerinde biriken kirle yağ birleşir ve üst tabakada görünür hale gelir. Bu tabaka güneş ışınlarına maruz kalır ve daha da artar. UV ışınlarından kendini korumak isteyen cilt ise fazla miktarda, melanin üretir. Bunun sonucunda ise siyah noktalar oluşur. Bu gibi sorunlar, cilt bakımının düzenli bir şekilde yapılmadığında daha sık meydana gelir. Bu nedenle düzenli bir şekilde cildinizi temizlemeniz gerekir. Eğer siyah nokta gibi bir durumlar karşılaşırsanız, evinizde doğal ve pratik olan siyah nokta bandı yapımı tariflerimizden yardım alabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Yapılışı

Ayrıca alt tabaka yağ ile beslenir ve dış yüzeyden tıkanan gözenekler doğrultusunda, gelişir ve sivilceler meydana gelebilir. Özellikle yüzdeki T bölgesi dediğimiz; burnun üst bölümünde, yanlarında, alın, iki kaş arası, çene gibi bölgelerde gelişir. Bu durumda, siyah nokta bandı yapımı ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Hızlı ve pratik uygulamalara sahip, doğal tarifler ile sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Evlerinizde hazırlayacağınız bu tarifler, doğal yapısı ile sağlığınız açısından da tehlike oluşturmaz. Siyah noktaların temizlenmesi ile olası cilt sorunlarından da kurtulursunuz.

Başlıklar

Siyah Nokta Bandı Uygulaması

Genellikle cilt bakımı maskeleri, gözeneklerin açık olduğu zamanlarda uygulanır. Çünkü gözenekler açıldığında, maske sayesinde cilt tüm kirlerinden arınır. Siyah nokta bandı uygulaması öncesinde, sıcak bir banyo yapabilirsiniz. Ya da cildinize buhar uygulayabilirsiniz. Hazır siyah bandı uygulamalarını ise; bantların üzerini nemlendirerek uygulayın. Aldığınız kutunun üzerinde yazan süre kadar, bekletin. Sonra bandı hızlı bir şekilde çıkarın. Ayrıca; 15 dakikada sertleşen bantları, çok uzun tutarak iyice kurutursanız, siyah noktaların yerinden çıkmamasına neden olur. Bu nedenle buna da dikkat etmeniz gerekir.

Siyah Nokta Bandı Yapmak

Evde Siyah Nokta Bandı Tarifleri

Özellikle T bölgesi olan; burun, alın ve yanakların buruna yakın bölümlerinde, rahatsız edici görüntülerine sahip siyah noktalar için, piyasada hazır siyah nokta bantları bulunur. Dilerseniz hazır bant uygulaması yapabilir ya da siyah nokta bandı yapımı ile kendi bandınızı hazırlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Tarifi-1:

Malzemeler :

• 1 yemek kaşığı süt.

• 1 yemek kaşığı toz jelatin

siyah nokta bandı yapımı, hazırlanışı:

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapımı 2019

Isıya dayanıklı bir bardak ya da fincan içine; sütü ve toz jelatini ekleyin. İyice karıştırın, ardından mikrodalga fırında orta güçte 10 saniye boyunca bekletin. Daha sonra karışımı mikrodalgadan alın ve soğuduktan sonra kullanmadığınız bir makyaj fırçası ile burun bölgenizin üzerine uygulayın. Yaklaşık 10 dk. boyunca kurumasını bekleyin. kırılmadan dikkatlice sökmeye özen gösterin. Uygulama sonrası siyah noktalarınızın kaybolduğunu görebilirsiniz.

Siyah Nokta Bandı Tarifi-2:

• 1 yumurta beyazı

• 1 yemek kaşığı limon suyu

• Kağıt havlu

Hazırlanışı:

Yumurta beyazını, limon suyu ile iyice karıştırın. Kağıt havluyu karışıma batırın ve anında kurumadan, siyah noktalarınızın üzerine yapıştırın. Yaklaşık 25 dakika bekletin ve sonra bantları çıkarın. Çıkardığınızda, cildinizin siyah noktalardan arındığını görebilirsiniz. Dilerseniz, kağıt havlu yerine ince kağıt mendillerden de yardım alabilirsiniz.

[haber id=”3170″]

Siyah Nokta Bandı Tarifi-3:

Malzemeler:

• 1 yemek kaşığı bal

• 1 çay kaşığı süt.

• Bant şerit şeklinde temiz pamuk.

siyah nokta bandı yapımı:

Bir kabın içinde bal ve sütü karıştırın. Isıya dayanıklı bir kap içinde, mikrodalga fırında 10 sn. kadar ısıtın. Mikrodalgadan çıkarın ve sonra sert bir şekilde, bir süre daha karıştırın. Ilık kıvama geldikten sonra, siyah noktaların üzerine karışımı uygulayın. Daha sonra üzerine temiz ve kuru olan şerit pamuğu yapıştırın. Yaklaşık 20 dk. bekletin. Ardından yavaş bir şekilde çıkarın. Soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır

Siyah Nokta Bandı Tarifi-4:

Malzemeler:

• 1 yemek kaşığı toz tarçın.

• 1 yemek kaşığı bal.

• Şerit şeklinde pamuk bant.

Hazırlanışı:

Bir kabın içinde, tarçın ve balı iyice karıştırın. Daha sonra karışımı, siyah noktalarınızın üzerine ince bir katman şeklinde sürün. Üzerine ise temiz ve özellikle kuru şerit pamuğu yapıştırın. 5 dk. kadar bekletin. Ardından hassas bir şekilde cildinizden ayırın. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

Siyah Nokta Bandı Tarifi -5:

Malzemeler:

• 1 yemek kaşığı karbonat.

• Yarım limon suyu

Hazırlanışı:

Limon içerdiği doğal asitler sayesinde, dezenfekte özelliğine sahiptir. Cildi arındırır, temizler ve besler. Bu maskeyi dilerseniz, yemeklik tuzla da yapabilirsiniz. Karbonat veya tuza, yarım limon suyu ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra karışımı, siyah noktaların bulunduğu sorunlu bölgeye, parmaklarınızla ovalayarak sürün. İyice yayıldıktan sonra 20 dakika bekletin. Daha sonra, yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Soğuk su cildi gerginleştirir ve gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.

Siyah Nokta İçin Kil Maskesi

Malzemeler:

• 1 yemek kaşığı yeşil kil.

• Bir miktar su- kıvama gelene kadar.

Hazırlanışı:

Kalın bir maske kıvamında olması için, kil ve su miktarını dengeleyin. Daha sonra karıştırın ve kalın bir katman şeklinde yüzünüze uygulayın. Bekleme süresi, tamamen cildinizde kilin kuruması doğrultusundadır. Bu nedenle cildin yapısına göre süre değişebilir. Kil maskesi cildinizde iyi ce kuruduktan sonra, ılık suyla yıkayın. Daha sonra dilerseniz nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Siyah nokta bandı yapımı adımında, kil maskesi de etkilidir.

[haber id=”5753″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar