Kadın ve Moda

Silverdin Krem Yüze Sürülür Mü?

29.03.2022
Silverdin Krem Yüze Sürülür Mü?

Silverdin Krem yüze Sürülür Mü? Silverdin krem, eczanelerde yanık ve iltihaplanma gibi durumlar için satışa sunulmuş bir kremdir. Bu alanda başarılı olması nedeniyle neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Silverdin kremi biraz tanımamız gerekirse vücutta meydana gelen yaralar, yanıklar, iltihap durumlarında hem hekimler tarafından önerilmekte hem de bilinenler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Silverdin Yüze Sürülür Mü

Kremin etken maddesi gümüş sülfüdiazin maddesidir. Her 1 gram kremde 10 mg gümüş sülfüdiazin bulunur. Buna karşılık eczanelerde 40 gram olanı kutuda 400 gram olanı ise kavanozlarda reçete ile satılmaktadır. Eğer reçeteniz yoksa üzülmeyin ücretini ödeyerek eczanelerden reçetesiz alınabilen ilaçlar arasındadır. Bu ilacın fiyatı ile ilgili bilgiyi aşağıdaki krem fiyatı başlığından öğrenebilirsiniz. İlaç ile ilgili genel bilgileri öğrendiysek biraz teknik kullanım bilgilerine bakmak faydalı ve yararlı olacaktır.

[haber id=”486″]

Başlıklar

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır ?

Bilindiği gibi genellikle reçete ile satılan bu krem reçete ile alındığı zaman hem hekiminiz hemde eczacınız tarafından nasıl kullanılacağına dair bilgi verilmektedir. Bunun dışında ilacın kutusu içerisinde yer alan prospektüs içerisinde de nasıl kullanılacağına dair bilgi bulunmaktadır. Bir de biz nasıl kullanılacağına dair bilgi vermemiz gerekirse;

Silverdin Yanık Kremi Nedir

İlk olarak kullanımdan önce uyarıyı son bir kez daha anlatmamız gerekirse doktorunuz veya eczacınız kullanıma yönelik talimat verdiyse o talimatları kesinlikle uygulayın. Kullanım esnasında vücudunuz bu kreme karşı alerjik reaksiyon verebilir. Böyle bir durumda derhal kremi kullanmayı bırakıp hemen hekiminizi bilgilendirmeniz yararlı ve faydalı olacaktır. Aynı durum sadece alerji durumları için değil yan etkiler içinde geçerlidir. Kremin yaptığı yan etkileri ise ilacın kutusunda yer alan prospektüs kağıdından okuyabilirsiniz.

Gelelim kremin nasıl kullanılacağına ilk olarak yara, yanık veya iltihaplı yüzeylere sürüleceği için öncelikle hasarlı bölgeyi temizleyin. Bölgeyi temizledikten sonra kremi ince bir tabaka halinde sürerek parmak uçlarınızla yuvarlak bir şekilde yedirin. Tabii kremi sürmeden önce yaralı bölge üzerinde kabuk tutmuş ve çok büyük değilse kabuğu yavaşça kaldırarak kremin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Silverdin Yan Etkileri

Kremi sürdükten sonra krem sürülü olan bölge sargı bezi ile ince ince sarılır ve yaranın, yanığın ya da iltihaplı bölge iyice kapatılır. Sargı beziniz olmadığı durumlarda ise sterilize edilmiş olan herhangi bir bezde kullanabilirsiniz. İlacı günlük 1 kere sürmeniz yeterli olacaktır. Tabii ki yara, yanık veya iltihap durumunuza göre hekiminiz ne kadar sürmeniz gerektiğinizi belirttiyse o kadar süre iyileşme durumu gözlemlense bile sürmeye devam etmeniz oldukça önemlidir.

Silverdin Krem Yüze Sürülür mü?

Silverdin krem ile ilgili gelen en çok sorulan soruların başında yüzde çıkan yara, yanık ve iltihap durumlarında kullanılıp kullanılmayacağıdır. Bu kremin prospektüsünü araştırdığımız zaman karşımıza yüze sürülüp sürülmeyeceği ile ilgili bir bilgi verilmiyor. Bu nedenle kremi yüzünüzde kullanmadan önce bu konu ile ilgili olarak uzman bir hekimden ya da eczacınıza danışarak bilgi almanız yerinde olacaktır.

Eğer bu konuda danışacak zamanım yok ilacı kullanmam gerekiyor diyorsanız da diğer ilaçlar ve kremler gibi kullanırken ağız ve göz bölgesinden uzaktaki yüz bölgeleri için kullanım ideal olacaktır. Lakin bu tür bir davranış sonucunda tüm sorumluluğun sizde olacağını bilmeniz gerekmektedir. Her ne olursa olsun biz hekiminize veya eczacınıza yüze sürülüp sürülmeyeceği konusunda bilgi almanız için ısrarcıyız.

Silverdin Nasıl Kullanılır

Silverdin Krem Fiyatı

Silverdin krem kavanoz ve kutu olarak iki farklı şekilde farklı gramajlarla eczanelerde reçeteli ve reçetesiz bir şekilde satılmaktadır. Eğer kutu olanı için fiyatları merak ediyorsanız reçeteli alımlarınızda ilacın bir kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Eğer reçetesiz alım gerçekleştiriyorsanız 40 gramlık silverdin kutu krem için ödeyeceğiniz ücret 8,32 TL’dir.

Silverdin Krem

Silverdin Krem Yüze Nasıl Sürülmelidir?

Aşırı sıcağa maruz kalan ciltte yanık oluşmaktadır. Yanıklarda en çok kullanılan ve hekimlerin tavsiye ettiği ilaçlar arasında Silverdin krem bulunmaktadır. Vücudun çeşitli noktalarında oluşan yanıklar için Silverdin krem kullanılmaktadır.  Silverdin Krem yüze sürülür mü? Sorusu bu kremi kullanan kişiler tarafından çok sık sorulmaktadır. Yanık oluştuğu an önce doktora başvurmak ve onun tavsiye ettiği şekilde Silverdin kremi kullanmak uygun olacaktır.

Acil durumlarda bu kremin yüz bölgesinde kullanılıp kullanılmadığı ile ilgili bilgiye ihtiyaç duyulabilir. Doktorla iletişim kurana kadar ağzı, göz bölgelerinden uzak olmak ve aşırı olmamak kaydıyla bu krem yüz bölgesinde kullanılabilir. Bir de Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi? yazımızı okuyabilirsiniz!

[haber id=”1986″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar