Sağlıklı Yaşam için En İyi Takviyeler

29.01.2019
229
A+
A-
Sağlıklı Yaşam için En İyi Takviyeler

İdeal sağlığınız için takviye almaya karar vermeden önce biraz araştırma yapmanız gerekir. Diğer türlü sağlığınız üzerinde istenmeyen yan etkileri olabilir. Bu makalede, günümüzün en yaygın eksikliklerinden kaçınmak için günlük olarak hangi takviyeleri alabileceğinizi tartışacağız.

Ne Zaman Takviye Almalıyım?

Çok ciddi olmayan bazı sağlık problemlerini tedavi etmek için kimyasal ilaçlar yerine doğal takviyeler alabilirsiniz. Ancak, doğal olsalar bile, sürekli vitamin takviyesi almamanız gerektiğini unutmayın. Uzun süre zarfında sağlığınız için zararlı etkilere neden olabilir. Ancak, bazı takviyeler aşırı tüketim riski taşımamaktadır. Günlük olarak alındıklarında sizin için çok iyi olabilirler çünkü insanların yaşam tarzları nedeniyle sıklıkla eksik olan besinleri sağlarlar.

Sağlıklı Olmak İçin En İyi Takviyeler

Şimdi de her gün herhangi bir risk almadan alabileceğiniz takviyelerden bahsedelim. Neredeyse herkes için artık yönleri oldukça fazladır. Enerji seviyelerini optimize etmeye ve bazı sağlık sorunlarına yardımcı olmaya yardımcı olurlar.

Magnezyum

Magnezyum, vücudunuz için vazgeçilmez bir mineraldir. Magnezyum birçok sağlıklı gıdada bulunur; ancak toprağın kalitesizliği kötüleştiğinden ve daha az besleyici olduğundan, birçok insan magnezyum eksikliğinden mustariptir.

Bu nedenle, sağlıklı kalmak için her gün bu mineral takviyesini almanız önerilir. Magnezyum, aşağıdaki işlevler açısından vücudunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olur: Kemiklerini ve kaslarını besler, kan şekeri seviyesini dengeler, kan damarlarını rahatlatır, bağırsak aktivitesini düzenler, sinir sisteminizi stabil hale getirir.

C Vitamini

C vitamini sağlığınız için gerekli olan önemli unsurdur. Besleyerek veya donatı şeklinde alabilirsiniz. Tavsiye edilen minimum miktar günde 300 mg’dır.

C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve eksikliği birkaç hastalıkla ilişkilendirilir. Güçlü bir antioksidandır ve cildi, eklemleri ve kemikleri korur. Ayrıca, depresyon ve göz bozukluklarını önlemeye yardımcı olur.

Spirulina

Spirulina besinlerle dolu bir süper besindir. Aslında bir çeşit yosun. Protein esansiyel amino asitler, vitaminler, mineraller, enzimler ve lifler bakımından zengindir. Spirulina sizi ideal koşullara sokmak için çok şey yapar.

Spirulina size enerji verir. Kolesterolü düşürür. Göz sağlığını bile destekler. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Saç dökülmesini önler. Uykusuzluğa karşı savaşır.

Deniz Suyu

Bazı marketler ve sağlıklı yiyecek mağazaları deniz suyunu bulur. Deniz suyu minerallerle ve eser elementlerle doludur; bu beslenme yetersizliklerini önlemeyi mükemmel hale getirir.

Yalnız tüketebilir, suyla karıştırabilir veya tuz yerine pişirmek için kullanabilirsiniz. Deniz suyu kan basıncınızı arttırmaz, böbrek ve bağırsak fonksiyonlarını düzenler.

Probiyotikler

Probiyotikler bağırsakta bakteriyel florayı iyileştiren takviyelerdir. Sadece bağırsaklarınızın iyi çalışmasına katkıda bulunmaz; Genel sağlık için de temel oluştururlar.

Bağırsaklar, besinleri ve bağışıklık sisteminizi emmeye ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Probiyotikler hem sağlıklı hem de kronik veya dejeneratif hastalıkları olan insanlarda daha kısa sürede şaşırtıcı sonuçlar sağlar.

Bira Mayası

Bira mayası, vitamin ve mineral arayan insanlar için yaygın bir ekidir. Endişe ve depresyonu azaltmaya ek olarak; Ayrıca cilt, saç, sağlık ve tırnakların görünümünü iyileştirmek için de uygundur. Kahvaltıda bir içecek, süt veya yoğurtla karıştırıp kapsül ve tabletler halinde içebilirsiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal, herhangi bir sağlık sorununu önlemek için mükemmel bir baharattır. Bu nedenle takviye olarak bulabilirsiniz. Bazen ağrıyı hafifletmek için diğer baharatlarla karıştırılır. Zerdeçal takviyeleri, iltihabı önleyen ve azaltan ve karaciğer fonksiyonlarını iyileştiren çok miktarda antioksidan içerir.

FOTO GALERİ / Sağlıklı Yaşam için En İyi Takviyeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.