Aşık Olunan Kadının Karşılık Vermemesi

29.01.2019
227
A+
A-
Aşık Olunan Kadının Karşılık Vermemesi

Söz Konusu Kadın İse Orada Bir Kere Daha Düşünülmeli Mi?

Kadın – Erkek ilişkileri için bugüne kadar ortaya atılmış pek çok iddia vardır. Ancak konunun belirleyici noktası karakter yapısı olması sebebiyle bu iddiaların çoğu ilk aşamada boşa çıkabilmektedir.

Erkeğin aşık olduğu kadında duygularına karşı heyecan uyandıracak bir cevap varsa o noktada istenilen sonuca ulaşmak daha kolay olacaktır.

Fakat asıl problem kadının karşısına çıkan erkeği gerçekten istememesidir. Bu noktada konuyu iki şekilde ele almak gerekecektir.

‘Erkeğin Aşık Olduğu Kadından Yeşil Işık’ Şıkkı

Erkek olumlu sinyaller alırsa harekete geçmek ve plan arayışına geçmesi için kendini ‘Kendini hedefe ver‘ iç sesiyle cesaretlendirecektir.

Buna gelecek ilk cevap kendi içinde deneme yanılma yöntemleri ve kurgusal dialoglar olacaktır. Bu dialoglar duvara çarpmamış bir erkek için umut verici ve içinde ona dair güzellikleri barındıracaktır.

Erkeğin içinden geçirdikleri ile karşısında bulduğu tepkiler aynı doğrultuda olursa beklenilen, arzulanan, hayatının önemli parçası haline getirmek istediği kadını elde etmek için nokta atışı bir hamleyi yaptığının kanıtı olacaktır. Ama asıl sıkıntı beklenilmediği veyahut istenilmeyen vaziyet ile karşı karşıya kalmaktır.

Kadının Erkeğe Gerçekten İlgi Duymaması’ Şıkkı

Bu ilk seçenekte erkek olacaklardan habersiz bir şekilde karşı cinsi arzuladığını ne şekilde göstereceğinin çaresizliği içerisindedir.

Somutlamak gerekirse ‘ İstenilen kişi tarafından beklenmemek kaygısı’ veya ‘ Ya o beni istemezse korkusu’. Bu tip durumlarda tabiri caizse korkunun ecele faydası yoktur. Çünkü erkek ya şansını deneyecek olmayacak ya da cesaret edemeyip aklının bir köşesinde beynini tırmalayacaktır. Böyle olunca başkasından destek alarak ya da bireysel çaba ile kadın ile bir araya gelme planları yaparak, onu gözlemleyerek kafasında bir şeyler canlandırma yoluna gidecektir.

Tabi bu aşama Tesadüfen karşılaşmış olma, başkası aracılığıyla görüşme talebi, direkt karşısına çıkıp bir çay içme ve benzeri şekillerde olabilir.

Karşılıklı konuşma ortamı oluştuğunda ilk dakikalar birbirini tanımayla geçmesi kaçınılmaz olacaktır.

Erkeğin ilk konuşmada açılması ya da bir kaç görüşme gerçekleştirme çabası sonucunda duygularını yavaş yavaş yansıtması sonucunca alacağı olumsuz cevap karşısındakini arzulama dozuna oranla hayal kırıklığı ile sonuçlanması kaçınılmaz son olacaktır.

Bu yıkım sonrasın kadın cephesinde kısa süre sonra hayatın normale dönmesi muhtemel sonuç olacak ise de erkek cephesinde durum çok daha yoğun duygulara gebe olacaktır.

FOTO GALERİ / Aşık Olunan Kadının Karşılık Vermemesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.