Hurma Diyetiyle Zayıflamak

21.01.2019
175
A+
A-
Hurma Diyetiyle Zayıflamak

Hurma Diyeti

Diyet reçetelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Diyet yapılan süre kısaldıkça ve ters orantıda bu süreçte verilen kilo miktarı arttıkça bu tür diyetlere olan ilgi daha çok artıyor.

Diyet yapmadan önce kişi vücudunu iyi tanımalıdır. Gıda intoleransı gösterebilecek yiyecekler iyi seçilmeli, öğünler bilinçli programlanmalıdır.

Aç kalarak ve vücut enerjisini düşürerek uygulanan diyetlerin sonuçları kişinin sağlığından olmasıyla sonuçlanabilir.

Hurma, lif oranı yüksek bir meyve olmakla birlikte, bağırsak hareketlerini hızlandırıyor.

Kilo vermede çok önemli bir etken olan metabolizma hızının yükselmesini sağlıyor ve sonucunda hızlı bir şekilde kilo veriliyor. Hurmanın karbonhidrat ve lif içeren yapısı sayesinde uzun süren tokluk hissi yaşanıyor.

Uzmanların önerdiği diyet reçeteleri değişebiliyor. Sık kullanılan diyet reçeteleri ise şöyle;

Hurma Diyeti-1

Sabah, öğle ve akşam yemeğinin menüsü aynı. Her öğünde 7 adet hurma ve 1 kase yapı azaltılmış yoğurt tüketilmesi isteniyor. Günde 21 hurmadan fazlasının tüketilmesine izin verilmiyor. Bu diyetle haftada 4 ile 7 kilo verilerek zayıflanabileceği iddia ediliyor.

Bu diyet sırasında su tüketimi arttırılmalı, hafif sporlar tercih edilmelidir. Hurmanın lifli ve şekerli içeriğinden dolayı kabızlık ve halsizlik sorunlarının yaşanmayacağı belirtiliyor. Gün boyu şekersiz bitki çayları, kahve ve çay tüketilebilir.

Hurma Diyeti-2

Kahvaltı öncesinde 2 bardak ılık/ limonlu su ve 2 hurma tüketilmeli.

Kahvaltıda 1 dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği, 1 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim az yağlı peynir,yeşillik ve 5 adet zeytin

Öğle yemeğinde 1 hurma, 1 porsiyon az yağlı sebze yemeği, 1 kase yoğurt ve 1 dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği tüketilebilir.

Ara öğünde 1 bardak süt, 3 adet hurma ve 10 adet badem blenderda karıştırılır ve tüketilir.

Akşam yemeğinde 1 adet hurma, 1 porsiyon ızgara kırmızı et, tavuk ya da balık eti ve az yağlı yeşili bol salata yemekten 2 saat sonra ise 2 adet hurma ve şekersiz bitki çayı tüketilmesi öneriliyor.

Diyet boyunca 45 dakikalık hafif yürüyüşler veya pilates, yoga gibi kardiyo hariç antrenmanlar yapılabilir. Su tüketimi tüm diyetlerde olduğu gibi arttırılmalıdır. Bu diyet boyunca uygulanacak 1 haftada 3-5 kilo arası zayıflama iddia ediliyor.

FOTO GALERİ / Hurma Diyetiyle Zayıflamak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.