Kadın Modasında Sosyal Medyanın Etkisi

20.01.2019
218
A+
A-
Kadın Modasında Sosyal Medyanın Etkisi

Komşudan Örnek Almadan İnternetten Örnek Almaya

Moda elbette her insanın ilgi alanındadır. Giyinip kuşanmayı, kendine bakmayı, kim sevmez ki? Fakat kadınların modaya daha düşkün olduğu yadsınamayacak bir gerçek.

Eskiden birbirlerinden kazak, dantel örnekleri alınarak takip edilen moda yıllar geçip teknoloji ilerledikçe televizyon ve internetten takip edilir hale geldi.

Komşudan alınan örnekler yerini internetten yeni modeller yeni stiller aramaya bıraktı. Tabii ki hayatımızın her alanında olan sosyal medya modada da ilk sırada yerini aldı.

Kim ne giymiş, ne kadara mal olmuş, kiminle nerede pişti olmuş, kim hangi kıyafeti ne kadara almış hepsi merak konusu oldu. Özellikle modayı yakından takip eden kadınlar için bir kurtarıcı oldu sosyal medya.

Moda Akıllı Telefonlarda

Teknolojiyi kullanabilenler için dünya yıldızlarından, kraliyet ailelerine kadar kimin hangi bütçede hangi parçaları kullandığı, senenin moda renklerine ulaşmak çocuk oyuncağı haline geldi.

Sosyal medyada özellikle magazin hesapları bulunan çeşitli sayfalarda yakından takip edilen ünlü modası tüm açıklığıyla biz internet kullanıcılarının gözleri önüne serildi. Önceleri televizyondan izlediğimiz kim şık kim rüküş artık akıllı telefonlarımız sayesinde ceplerime kadar girdi.

Çoğunlukla kadınların ilgi alanına giren moda çeşitli sosyal medya platformlarında kendine ticari olarakta yer buldu. İnternette ünlülerin üzerinde gördüğümüz parçalar veya küçük farklılıkları olan benzer ürünler meraklılarına satışı yapılır hale geldi.

İnternet Butikleri Revaçta

Sosyal medya moda ticaretine kapılarını açtığı gibi ünlülere sponsor olarak reklamını yapan ünlü ünsüz birçok marka için de iyi bir piar çalışması platformu oldu.

Kadınların dikkatle takip ettiği sosyal medya butikleri belli aralıklılarla dünyada yapılan çeşitli kampanyaları ülkemize uyarlayarak moda ticaretinin fitilini ateşler nitelikte çalışmalar yaptılar. Olumlu dönüşler alan bu çalışmalar tüm e-alışveriş sitelerinde yoğun ilgi gördü. Kadınların ilgi alanı olan moda e-ticaretin bir numaralı kategorisi haline geldi.

Ünlülerin kullandığı parçaların aynısına sahip olma dürtüsü kadınları daha fazla alışverişe sevk etti. Bu durumun kadın kullanıcılar tarafından yoğun talep görmesi henüz sosyal medyada boy göstermemiş firmaları da hareket geçirdi ve bu alanda çalışma yapan büyüklü küçüklü firma sayısını arttırdı.

FOTO GALERİ / Kadın Modasında Sosyal Medyanın Etkisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.