Eşek Sütü Sabunu Faydaları

05.09.2019
212
A+
A-
Eşek Sütü Sabunu Faydaları

Tarih boyunca anne sütündeki besleyici özelliği ile ön plana çıkan eşek sütü koruyucu süt özelliğindedir. Geçmiş zamanlara bakıldığında, şifa özelliği ile dikkat çeker. Mısır Kraliçesi Keopatra’nın genç kalmak adına süt banyosu yaptığı bilinen bir rivayettir. Fakat Keopatra’nın süt banyosu yaptığı sütün, eşek sütü olduğu herkes tarafından pek bilinmez. Eşeklerin günlük olarak az miktarda verdiği sütleri, oldukça az olduğu için, maddi açıdan da değerlidir. Tarihte genç kalmanın sırrına varan eşek sütü, günümüzde de çoğu kişi tarafından çeşitli şekilde kullanılır. İşte eşek sütü sabunu faydaları da bu adımda dikkat çeker ve ilgi görmesine sebep olur. Yaşlanmayı geciktirir, nem oranını dengeler, anne sütündeki koruyucu ve besleyici özelliği taşır vb. daha birçok açıdan fayda sağlar.

Kuru Cildi Nemlendirmek İçin Eşek Sütü Sabunu Kullanın

Yüzyıllar boyunca şifa olarak kullanılan eşek sütü; içilmesi ya da vücuda sürülmesinin yanında sabun olarak da kullanılır ve faydaları oldukça fazladır. Eşek sütü sabunu cildi güzelleştiren ve gençleştiren etkisiyle, popülerliği günden güne artmaktadır. Sivilce ve daha birçok cilt sorunlarına şifa olduğunu söyleyebiliriz. Faydaları saymakla bitmeyen eşek sütü çeşitli vitamin ve mineralleri içerir.

Eşek Sütü Sabunu Nedir

Eşek sütü içerdiği vitamin ve mineraller açısından, anne sütüne en yakın süt olarak tabir edilir. Eşek sütünün faydalarını, sütünden elde edilen eşek sütü sabunu da taşıdığı için, cilde mucizevi güzellik sağlar.

Gençleşmek İçin Eşek Sütü Sabunu Kullanın

Eşek sütü; sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, çinko gibi mineralleri ve A, B2, B1, E, C vitaminleri içerir. Laktoz miktarı yüksek olan, yağ ve kalsiyum açısından zengin olan eşek sütü şekerli bir yapıya sahiptir. Ayrıca Omega3 ve OMega6 yağ asitleri açısından da zengin olmasıyla dikkat çeker. Böylece antikmiktorbiyal ve antiinflamatuar etki gösterir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve hücre yenilenmesi açısından da büyük bir rol oynar. Düzenli bir şekilde kullanılan sabun sayesinde, daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kükürt Sabunu Ne İşe Yarar

Doğa o kadar zengin ve aldığını kat ve kat güzelliklerle geri veren bir mücizedir ki ; insanoğlu yüzyıllardır ihtiyaç duyduğu anda taşından toprağına, asmasından kuru...

Sabahları ve uyumadan hemen öne kullanılması uygundur. Aynı zamanda her cilt yapısına uyumlu özelliği ile çekinmeden kullanım sağlayabilirsiniz. Eşek sütü sabunu içerdiği vitamin-mineraller ile cilt sorunlarından zahmetsiz bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Sivilce ve benzeri sorunlar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabunu köpürterek, maske gibi cildinize günde üç defa ( sabah-öğle-akşam ) uygulayabilirsiniz. Cildinizi arındıran sabun, aynı zamanda pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. 5 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra yıkamanız uygun olur. Doğal bir ürün olan sabunun herhangi bir yan etkisi de bulunmaz.

Eşek Sütü Sabununun Yararları

Eşek Sütü Sabunu Faydaları Neler

• Kırışıkları giderir ve daha genç bir cilt sağlar.

• Nem oranını dengeler, cildin daha sıkı ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

• Soğuk aylarda yıpranan, kuruyan cilt üzerinde nemlendirici etki sağlar.

• Cilt lekelerini ve cilt kararmalarını giderir.

• Özellikle yaşlılıkta görülen cilt lekeleri üzerinde, hücre yenileme özelliği ile cildi lekelerden arındırır.

• Yıpranma, tahriş, kızarıklık gibi durumlara karşı cildi korur.

• Ölü hücreleri yok eder ve derinlemesine temizlik sağlar.

• Cilt üzerinde görülen alerjik reaksiyonlar doğrultusunda oluşan kızarıklıkları yok eder. Kaşınma hissini ortadan kaldırır.

• Eşek sütü sabunu sivilce, siyah noktalar ve aknelere karşı etkili bir koruma sağlar.

• Zengin vitamin, mineral içeriği sayesinde cilt sağlığını korur. Sorunlu hücrelerin yenilenmesini sağlar.

• Eşek sütü sabunu faydaları arasında sedef hastalığına iyi gelmesi de yer alır. Egzama gibi benzeri deri rahatsızlıklarının hızla tedavi olmasına yardımcı olur.

• Saç bakımı açısından da faydalıdır. Kepek oluşumunu önler, saç köklerinin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olur.

Eşek Sütü Sabununun Cilde Faydaları

Eşek Sütü Sabunun Cilde Faydaları

Eşek sütü sabunu hücre yenileyici özelliği ile cilt üzerinde önemli faydaları bulunur.

• Cildi besler, onarır.

• Cilt lekelerini, sivilce izlerini yok eder.

• Ten renginin açılmasına yardımcı olur.

• Gençleştirici etkisiyle, yaşlanmayı geciktirir.

• Sedef, egzama gibi deri hastalıklarına iyi gelir.

• Kaşıntılı egzamanın tedavisinde olumlu etki gösterir.

• Cildin daima nemli ve yumuşacık olmasına yardımcı olur. Böylece kuru cilt bakımında da önemli etki gösterir.

• Kızarıklık, tahriş ve yıpranmayı önler

• Cilt hücrelerin yenilenmesini sağlar.

• Ölü deriden arındırır, gözeneklerin temizlenmesini sağlar.

• Siyah nokta oluşmasına izin vermez.

• Cildin sıkılaşmasını sağlar.

• Güneş lekeleri için kullanılabilir.

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılmalı?

Güzel ve etkili bir sonuç almak için, eşek sütü sabununu düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. Cildinizin bebeksi bir yumuşaklığa ve ışıltılı olması için, her gün cilt bakım rutininiz dahilinde kullanabilirsiniz. Fakat kullanım esnasında dikkat etmeniz gereken noktalar, sabunu cildinize uygulamadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerekir. Böylece daha etkili sonuç alabilirsiniz. Ilık su ile cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayın. Daha sonra sabunu köpürterek cildinize masaj yaparak uygulayın. Eşek sütü sabunu köpüklerinin cildinize yaklaşık 5 dk. bekletin, ardından bol su ile yıkayın. Günlük bakım rutininiz dahilinde, sabah, öğlen ve akşam olmak üzere üç defa yapabilirsiniz. Yaklaşık 4-6 hafta içinde etkili sonuç aldığınızı görebilirsiniz.

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Temin Edilir

Eşek sütü oldukça pahalı bir üründür. Bu nedenle sabunu da pahalı olarak piyasaya sunulur. Bu gibi özelliklerini dikkate alarak, ucuz fiyata satılan ürünlere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Doğal olan eşek sütü sabununu aktarlardan ya da eşek sütü üretimi yapan firmalardan temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kozmetik mağazalarından da alabilirsiniz.

Şifalı Bitkisel Sabunlar ve Faydaları

İster kadın ister erkek olsun hepimiz için bakımlı olmak oldukça önemlidir Bakımlı olurken de günümüzdeki fazla kimyasal içeren ürünler kullanmaktansa daha doğal bitkisel...


FOTO GALERİ / Eşek Sütü Sabunu Faydaları

ETİKETLER:


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.