Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir?

31.01.2019
322
A+
A-
Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir?

Günümüzde sıklıkla sorulan seyrek saçlar nasıl gürleşir sorusunun birçok çözüm noktası bulunmaktadır. Doğal ve bitki özlü çözümler direkt olarak istenen sonuca etki etmede başarılı olmaktadır. Bunun yanı sıra belli başlı talimatları uygulamak da hem kadınlarda hem de erkeklerde talep edilen saç sağlığını kişilere kazandırmaktadır.

Ucuz ve Kalitesiz Şampuanlar Kullanılmamalı

Piyasada ucuz olarak satılan kalitesiz şampuanlar saçların sağlığını riske atmaktadır. Saçların dökülmesine ve seyrek olarak çıkmasına doğrudan neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için çok daha kaliteli ve onaylı ürünler tercih edilmelidir. Yeni nesil şampuanlarda bitki özleri saçları besler, çok daha canlı ve gür çıkmasını sağlar. Bu nedenle bu ürünler arasından seçim yapmakta fayda vardır.

Saç Kremleri ile Bakım Yapılmalı

Saç kremi kullanma alışkanlığı bulunmayan kişilerde seyrek saç sorunu daha fazla gözlemlenmektedir. Şampuandan sonra kullanılan saç kremleri direkt olarak saçların nasıl göründüğünü etkilemektedir. Bu nedenle birçok uzman tarafından düzenli aralıklarla saç kremi kullanılması öneriliyor. Bu ürünleri kullanmak kadar kullanım şekli de son derece önemlidir.

Şampuandan sonra masaj yaparak tüm kremler saç diplerine kadar yedirilmelidir. Aynı zamanda hemen anında su ile temas ettirilmemelidir. Saçların uzunluğuna ve durumuna bağlı olarak kremler saçta 3 ile 5 dakika arasında kalmalıdır. Daha sonra durulanarak bakım işlemleri tamamlanmalıdır. Bu kremler saçların daha gür, canlı ve parlak çıkmasına doğrudan etki etmektedir. Her tip saç için uygun saç kremi ürünleri mevcuttur.

Sarımsak Kürü ile Saçları Sıkılaştırmak Mümkün

Sarımsak bitkisinin vücuda birçok faydası olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra güzellik uzmanlarının ortak bir karar ile sarımsak kürünün saçlara doğrudan iyi geldiği yönünde görüş belirtmektedir. Hazırlanışı son derece kolay olan, pratik bir karışımdır. Ek malzeme olarak zeytin yağı ve bal kullanılmalıdır. Bir çay bardağının yarısı kadar kullanılması yeterli olmaktadır. Daha sonra bir tahta kaşık vasıtası ile saçlara iyice yedirilmelidir.

Toplamda 20 dakika ile 30 dakika arasında saçların üzerinde bekletilmelidir. Akabinde sıcak ya da ılık su ile birlikte durulanmalıdır. Bu uygulamanın sonunda saçlardaki seyrek noktalar giderek daha fazla gürleşir. Toplamda 1 aylık süreç içerisinde günübirlik olarak uygulanabilir.

Saçların Dökülmesini Engelleyen Yumurta Tedavisi

Yumurtanın sarısı ile birlikte dökülen saçlara alternatif bir tedavi uygulanabilir. Ev ortamında gerekli hijyen koşulları oluşturularak bu doğal saç terapisi tatbik edilmektedir. Yumurtalar saçların gereksinim duyduğu keratin maddesi bileşenlerine sahiptir. Bilimsel olarak ispatlanmış olan bu bilginin ışığı altında saçlara herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Tercihe bağlı olarak çeşitli yağlar da yumurta sarısının içerisine katılabilir.

En sık tavsiye edilen yağlar ise badem yağı ve Hint yağıdır. Bir kabın içerisinde tüm bileşenler karıştırıldıktan sonra saçlara sürülebilir. Genellikle bir ya da iki yumurta yeterli olmaktadır. Akabinde yine isteğe bağlı olarak şampuanlı ya da şampuansız olarak saçlar yıkanabilir. Bu uygulama, etkilerini anında gösteren, son derece etkili bir tedavidir. Sadece birkaç haftada saçların daha gür çıktığı görülmektedir. Aynı zamanda saçların dökülmesini de engellemektedir.

Bir Diğer Seçenek: Elma Sirkesi

Ekstra para ödemeden, kendi imkanlarıyla saçlarını gürleştirmek isteyenler için bir diğer tavsiye ürün elma sirkesidir. Bilhassa yağ oranı çok fazla oran saçlarda kullanılması önerilmektedir. Saçlardaki yağ oranını dengeleyerek saçların daha gür çıkmasını olanaklı hale getirmektedir.

Bilindiği üzere yağ seviyesi yüksek olan saçlarda seyrekleşme riski daha fazla olmaktadır. Bu nedenle elma sirkesi başka herhangi bir yağa gerek duyulmadan tek başına uygulanabilir. Masaj ile birlikte saçlara iyice yedirilmesi gerekmektedir.

FOTO GALERİ / Seyrek Saçlar Nasıl Gürleşir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.