Erkeklerin Aldatması Nasıl Önlenir?

31.01.2019
255
A+
A-
Erkeklerin Aldatması Nasıl Önlenir?

Kadınların gündeminde yer alan erkeklerin aldatması nasıl önlenir sorusunun günümüzde şartlarında birçok karşılığı bulunmaktadır.

Bu çözüm önerileri sosyolojik ve toplumsal içeriklere sahiptir. Aynı zamanda erkekten erkeğe farklılık arz eden durumlar da söz konusudur.

Bu nedenle öncelikli olarak bir kişilik analizi ve gözlem yeteneği gerekmektedir. Erkeklerin potansiyel aldatma güdülerini ortadan kaldırmak için çeşitli önlemler almak da mümkündür.

Her Zaman Bakımlı ve Güzel Görünmek

Erkeklerin aldatmasını önlemek için öncelikli olarak kişisel bakım ve güzellik noktalarına dikkat edilmelidir. Yapılan birçok araştırma ve inceleme erkeklerin hayatlarındaki kadınları artık çekici ve güzel bulmaması sebebiyle sadakatsizliğe yöneldiğini gözler önüne sermektedir.

Bunun için özellikle ev vakitlerinde dahi makyajlı ve özel kıyafetlerle süslenmiş olmaya özen gösterilmelidir. Hep aynı tonda kıyafetler giymek yerine gardırop zenginleştirilmelidir. Farklı ve ilginç elbiseler ile erkeklerin ilgisi ve merakı her daim yüksek seviyelerde tutulmalıdır.

Fazla Sorgu ve Baskı Aldatmayı Tetikliyor

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında yapılan araştırmalar fazla sorgunun aldatmayı önlemek yerine tetiklediğini ortaya çıkarmıştır. Ters mantık çizelgesinde ilerleyen bakış açısına göre erkekler baskı sonrasında sadakat belirtilerinden ayrışmaktadır.

Bunun yerine kurulan iletişimler güven odaklı olmalıdır. Sürekli sorgulanan ve baskı altında tutulan erkekler kendilerini farklı kadınlarla özgür hissetme eğilimi taşımaktadır.

Birçok psikolog ve psikiyatrinin ortak görüşleri de bu yöndedir. Nispeten rahat ve özgür bırakılan erkekler evlerine ve eşlerine karşı daha sadık olmaktadır.

Telefon ve Sosyal Medya Hesapları Kontrol Edilmeli

Günümüzde gerçekleşen aldatma vakalarının %68’i internet ve buna bağlı hesaplardan gerçekleşiyor. Bu istatistik kadınların, aldatma riski taşıyan erkeklerin sosyal medya hesaplarını kontrol zorunluluğu doğurmaktadır.

Özellikle direkt olarak mesajlaşma imkanı sunan sosyal medya hesapları periyodik olarak kontrol edilmelidir. Aynı zamanda gönderilen arkadaşlık istekleri, yapılan yorumlar ve beğeniler de bu platformda denetlenmelidir.

Ancak tüm bu kontrol mekanizmaları erkeklere sezdirmeden yapılmalıdır. Aksi takdirde kurulan güven bağı tamamen yok olmakta ve evlilikte büyük problemler baş gösterebilmektedir. Yine aynı şekilde telefonlar da sık sık kontrol edilebilir. Özellikle telefonlarına şifre koyan erkeklerin bu tutumları sorgulanmalıdır.

Cinsel Cezalar Yanlış Bir Tutum Olarak Değerlendirilmektedir

Kadınlar tarafından uygulanan cinsel cezalar hem sosyolojik hem de psikolojik olarak beklenen sonuçları vermemektedir. Çeşitli tartışmalardan ve kavgalardan sonra yatakları ayırmak yanlış bir tutumdur.

Aynı zamanda düzenli aralıklarla ilişki teklifleri reddedilen erkekler de aldatmaya daha çok meyilli olmaktadır. Bu tutum tamamen terk edilmelidir. Ayrı yatmak ya da cinsel olarak cezalandırmak uzmanlar tarafından da benimsenen ve önerilen bir yöntem değildir.

Bunun yerine daha rasyonel ve işe yaraması muhtemel cezalar vermekte fayda bulunmaktadır.

Cinsel Hayatı Zengin Alternatiflerle Çeşitlendirmeli

Yapılan araştırmalar cinsel hayatı zengin çiftlerin arasında sadakatsizlik ihtimalinin çok düşük seviyelerde olduğunun altını çizmiştir. Bu nedenle klasik ve kendini tekrarlayan cinsel deneyimler terk edilmelidir.

Cinselliğin bir alışkanlık değil bir zenginlik olarak yaşanması gerektiğini gösteren çeşitli açıklamalar ve makaleler de kalem alınmaktadır. Aynı zamanda cinsellik bir tabu değil özgür bir alan kabul edilmelidir. Çiftler birbirine her konuda açık ve özgür olmalıdır. Ancak bu sayede olgun bir noktaya doğru evrilen ilişkiler, aldatma ve aldatılma riski taşımamaktadır.

Şüpheli Durumlarda Dedektif Tutulabilir

Sevgililerin ya da eşlerinin kendilerini aldattığını düşünen kadınlar bu soruna direkt olarak profesyonel yardım alarak çözüm getirebilirler. Sadakatsizlik vakalarının takibini yapan özel dedektifler uygun fiyata tutulabilir.

Sadece birkaç haftalık süreçte sadakatsizliğin kanıtları toplanmaktadır. Bu, aynı zamanda aldatmanın önlenmesi için caydırıcı bir yöntem olarak da değerlendirilebilir.

FOTO GALERİ / Erkeklerin Aldatması Nasıl Önlenir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.