Kadın ve Moda

Evde Saç Boyama Teknikleri

27.05.2021
Evde Saç Boyama Teknikleri

Saçlarınız da değişiklik yapmak istiyorsunuz ve de boyamaya karar verdiniz fakat kuaföre gidecek vaktiniz olmuyor. O zaman da sizin saçınızı ev de boyamanız gerekmektedir. İşte burada da sizlerle ev de saç boyama teknikleri paylaşacağız.

Evde Saç Boyama Teknikleri Nelerdir

Saç boyama işlemi zahmetli, uğraş verdirici ve de zaman alan bir iş olmaktadır. Fakat kolay ve de pratik bir yöntem ile de saçlarınızı rahatça ev de boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Saç boyama işlemi öncesin de hazır bulundurmanız gereken şeyler;

• Ne kadar da iyi uzman olursanız olun kıyafetlerinizi boyamamanız için eski bir gömlek ya da kıyafet giymelisiniz, kullanmayacağınız tekrardan.

• Elleri de boyadan korumak için de eldiven giymelisiniz.

• Yüzünüzün de boya olmaması için de vazelin ya da yağlı bir kremi cildinize sürmeniz gerekmektedir.

• Boyanma anın da bulaşan kısımları temizlemek için bir ıslak mendil de yanınızda hazır bulunsun.

• Saç boyanızı da hazırlamak için bir cam kase ya da bir plastik kap ve boya fırçanız

• Saçları ayırmak için geniş ağızlı bir tarağa ihtiyacınız olacak.

Uygulama sırası;

1-İlk olarak yapmanız gereken şey de boyanın yüzünüze bulaştığın da rahatça çıkması için yüzünüze nemlendirici bir krem sürmelisiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri 2019

2-Saç boyanızın da cil de alerji yapıp yapmadığını anlamanız için de kulak arkanıza ya da boyadan bir az uygulamalısınız ve de 15 dakika beklemelisiniz. Eğer ki herhangi bir kızarıklık ya da kaşıntı olmadı ise saçlarınızı boyamanıza engel olacak bir durum söz konusu bile değildir.

3-Eğer ki saç şekliniz kıvırcık ise saçlarınıza boyanın daha rahat dağılması için de saçlarınızı mutlaka düzleştirmeniz gerekir.

Evde Saç Boyama Farklı Teknikleri

4-Boya işlemi uygulanacak saçlar yeni yıkanmış temiz olmaması gerekir. Saçların da kirli olması boya yapma açısından da daha avantajlı haldedir. Çünkü saçlar temiz olduğun da saç köklerindeki gözeneklerimiz açık olur ve de boya temas ettiğinde de yanma ve acıya neden olmaktadır.

5-Kutunun içerisinden de çıkan saç boyasının da eski bir dondurma ya da derin plastik kabının için de karıştırır iseniz fırça ile boyayı alıp sürme işleminiz daha da kolay hale gelir.

6-Saçlara saç boyasını sürdükten sonra da saç uçlarına alimünyum folyo ile sarmanız gerekir. Bu da boyanın saça daha kolay geçiş yapmasını sağlar.

En Hızlı Evde Saç Boyama Teknikleri

7-Saçlara boya işlemi yaptıktan sonra da boya kutusun da yazan zamana göre de saçınız da bekletmelisiniz.

8-Saçlara boyama işlemi bittikten sonra da saçları uygun bir şampuan ile de boya saçtan tamamen çıkana kadar da yıkamalısınız.

Evde Saç Boyama İşlemi İçin Gerekli İpucu:

• Saçlarınıza boyama işlemi de yaparken dipten uca doğru sürmeniz gerekir.

• Kullanım kılavuzun da belirtildiği gibi de yıkanmış, kuru ya da nemli saçlara da bu işlemi uygulamalısınız.

• Kullanım kılavuzun da belirtildiği gibi de bu saç renk tonunun saçınıza etki etmesini beklemelisiniz.

• Saç boyaları da öncesin de hesaplanmış olan renk skalasına göre de etki etmektedir. Bu yüzden de söylenen zaman kadar beklemelisiniz.

• Sonrasın da da durulama işlemi yaparak, boyayı akıtmanız gerekir saçtan.

• Saça bu boyama işleminden de sonra mutlaka ama mutlaka bakım uygulamanız gerekir. Bu da bakım da hem saçlarınızı hem de canlılığını da korumasına yardımcı olur, hem de saç boyasının da saçınızdan hemen çabuk akmasını engellemiş olacaktır.

• Saçınızın gerçek renk tonunu görebilmeniz için de, saçınızı kurutmalısınız. Islak saça ve de saçınızın boyanmış olan renk tonunu da göstermemekte olur.

Evde Saç Boyama

Kuaföre gitmeyi severiz fakat bütçeleri düşündüğümüz zamanlar da olmuyor değildir Saçları boyatmanız için de sürekli olarak kuaföre gitmeniz yerine aynı sonuç da evde de...

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.