Kadın ve Moda

Perma Nasıl Yapılır?

20.03.2022
Perma Nasıl Yapılır?

Perma nasıl yapılır? Saç tasarımlarında harika bir etkiye sahip olan perma uygulaması, profesyonel bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Her bayanın en büyük isteklerinden biridir yataktan kalktığı gibi sokağa çıkabilmek ya da şekillendirmeden hoş saçlara sahip olmak ve yine birçok bayan sönük saçlardan şikayet eder. İşte bu noktada ilk akla gelen permadır ve perma nasıl yapılır?

Başlıklar

Perma Nasıl Yapılır ?

Bizde bu yazımızda sizlerle perma nasıl yapılır? Permalı saçlar gerçekten kolaylık sağlar mı? Bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Perma Saç Modelleri ve Perma Çeşitleri 2021 yazımız için tıklayınız.

Hemen herkesinde bildiği gibi perma işlemi kimyasal bir işlemdir. Bu yüzden kullanılan malzemenin kalitesi, tarihinin geçmemiş olması gibi etmenlere dikkat edilmelidir. Kimyasal özelliğinden dolayı perma solüsyonu bazı ciltlerde alerjik etki gösterebilir. Bu yüzden perma işlemine başlanmadan önce olumsuz durumlarla karşılaşmamak için kısa bir test yaptırmanızı öneririz.

Perma Çeşitleri Nelerdir ?

perma çeşitleri nelerdir ?

perma çeşitleri nelerdir ?

Perma saçımızda uzun süre kalıcı kıvırcıklık sağlayan bir işlemdir. Bu yüzden permanın kalıcılığı saçın yapısına yani düz, dalgalı veya kalın ince telli olması gibi özelliklerden dolayı kişiden kişiye farklılık gösterir.

Perma nasıl yapılır sorusuna gelirsek eğer daha öncede bahsettiğimiz perma solüsyonunun içerisinde amonyak ve hidrojen bulunur. Bu karışım ile saçtaki bazı kanallar açılarak bugidiyle sarılarak perma yapılır.

Permalı saçlar günlük hayatta pratiklik sağladığı gibi bakım yapmayı da gerektirir. Yani permalı saçlara  uygun şekilde bakmazsanız beklediğiniz hoş ve havalı görüntüyü yakalamanız zor. Bu bakıma ilk olarak permalı saçlar için özel şampuan ve saç kremi alarak başlamalısınız.

Yine perma sıvısının saçınızda kalma süresi de önemli. Çünkü gereğinden fazla kalırsa saçınızı yakabilir. Bu yüzden işinde uzman bir kuaföre perma yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yine permalı saç modellerinin kesim şeklide oldukça önemlidir. Çünkü yüz tipinize yakışmayan bir kesimle istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Bizim tavsiyelerimiz ve önereceğimiz birkaç modellerle istediğiniz permalı saçlara kavuşmanız dileğiyle.

Perma ile ilgili diğer yazılarımıza ulaşmak için aşağıdaki başlıklara tıklayabilirsiniz. Perma nasıl yapılır başlıklı yazımızın dışında perma ile ilgili iki adet makalemiz daha bulunmaktadır.

Perma Ne Kadar Kalıcıdır?

Perma Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz alıcı bir şıklığın oluşması konusunda oldukça iddialı bir konumda yer alan perma ne kadar kalıcıdır? Perma saçlarda harika bir görselliğin oluşmasını mümkün kılar. Bu işlem sonrasında permanın kalıcılığı 2 ay ile 1 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Saçların perma solüsyonuyla buluşması sonrasında kısa bir süre içerisinde uygulanan bu solüsyon sonun verir. Sonrasında açma işlemi uygulanmalıdır. Açma uygulaması sonrasında saça kıvırcık şekli verilmelidir. Böylece zaman içerisinde formuna kavuşan saç modellerine imza atmak da mümkün hale gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. zeynep dedi ki:

  perma yapılışı ile ilgili yazınız çok faydalı oldu

 2. pelin dedi ki:

  perma nasıl yapılır diye arama yapıyodum bir çok siteye baktım ama bu sitede aradığımı buldum çok teşekkür ediyorum.

 3. seher dedi ki:

  perma yapılışı ile ilgili bilginiz çok faydalı sağolun

 4. pervin dedi ki:

  boyanmış saça perma yapılır mı acilen cevap verebilir misiniz.

  1. admin dedi ki:

   permalı saçlara perma elbette yapılır fakat aşırı yıpranmış özellikle renk açma işlemi uygulanmış saçlara perma yaptırmadan önce kuaförünüze saçınız görünmeyen bir yerinde denemesini isteyin. zaten işinde usta ve samimi bir kuaför bunu deneyecetir. bu şekilde istediğiniz permelı saçlara sahip olabilirsiniz

 5. dilek dedi ki:

  daha değişik perma yapılış modelleri var mı acaba yardımcı olurmusunuz

 6. ziynet dedi ki:

  perma yapmak için özel bir ilaç yada sıvı kullanılıyor mu yoksa biz evde kendimiz resimlerdeki gibi perma modeli yapabilir miyiz

  1. admin dedi ki:

   tabiki permalı saç nasıl yapılırı anlatırken de söylediğimiz gibi bir solüsyon uygulanıp saç bugidiye sarılmasıyla elde edilir. bugidinin boyutuna göre de dalganın kalınlığı belirlenir.

 7. sevim dedi ki:

  permanın yapılışı ile ilgili daha detaylı bilgi verma durumunuz var mı. kendim saçlarıma perma yapmak istiyorum

 8. sevim dedi ki:

  peki perma nasıl yapılır?

 9. nuray dedi ki:

  permalı saç modelleri için benim saçlarım ince ve uçları kırık ne yapmam gerekiyor?

 10. tülay dedi ki:

  perma yaptırmak için hangi araçlara malzemelere ihtiyaç var bilgi verebilir misiniz.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar