Kadın ve Moda

Uzun Permalı Saç Modelleri

27.09.2013
Uzun Permalı Saç Modelleri

Birçok bayanın vazgeçemediği uzun saç ve permalı saçı bir araya getirerek uzun permalı saçlar hakkında bilgi verdik bu yazımızda.

Kadınların en önemli aksesuarı saçlarıdır fakat saçlarının uzun veya kısa olsun kolay şekil almasını ister her kadın. Tabi uzun saçların yeri ise bir başkadır. Bu yüzden upuzun saçlarını bir de şekliyle havalandırmak ister. Bu yüzden uzun permalı saç modelleri kadınlar için iyi bir seçenek olacaktır.

Perma Saç Modelleri ve Perma Çeşitleri 2014 yazımız için tıklayınız.

Hem görüntü açısından hem de saç şekli düzensiz olan ve zor şekil alan bayanlar uzun permalı saç modellerini tercih edip hayatlarını kolaylaştırabilirler.

Tabi permalı saçlara sahip olmak daha doğrusu hayalinizdeki uzun permalı saçlara sahip olmak içinde saçlarınızın yıpranmamış olmasına özen göstermek gerekir.

Örneğin saç açma işlemi yapılan saç boyamada saç özellikle daha fazla yıpranır. Bu tip saçlarda perma istenilen düzeyde olmayabilir. Bu yüzden uzun permalı saçlara sahip olmak isterseniz öncelikle saçlarınızı bakıma sokmanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınızın permaya dayanır ve saçınızın perma tutup tutmayacağını öğrenmek için güvendiğiniz ve işini bilen bir kuaförden ufak bir test isteyebilirsiniz. Böylelikle hem istediğiniz uzun permalı saçlara saçlara sahip olup olmayacağını öğrenirken hem de yıpranmış saçlarınızı bir daha yıpratmazsınız.

Tabi istenilen uzun permalı saçlara sahip olmak isteyen bayanlara perma yaptırmadan önce bir süre düzleştirici ve maşa gibi şekillendiricilerden mümkün olduğunca uzak kalmak olacaktır.

Daha önce birçok yazımızda permalı saçlar ile ilgili bilgiler vermiştik. Permanın özel bir solüsyonun saça sürülüp bugidi ile sarılmasıyla yapıldığını söylemiştik.

Uzun permalı saç modellerinden dalgalarının kalınlığını kullanılan bugidinin boyutuna göre değişecektir. Aynı zamanda burada saçın tipi de oldukça önemli.

Uzun permalı saç modelleri yaptırdım tamamdır denilebilecek modeller değildir. Daha sonrasında bakım yapmak gerekir. Özellikle boyutundan dolayı uzun permalı saç modelleri kırılmaya ve yıpranmaya daha meyilli olacaktır. Bu yüzden permalı saçlar için şampuan ve krem kullanmanızı ve saçlarınıza basit maskelerle bakım yapmanızı önerebiliriz.

Uzun permalı saç modellerinde saçın kendini göstermesi için saç kesimi de oldukça önemlidir. Hem saçın hem de yüzün tipine göre yapılacak bir kesim şekli uzun permalı saçlarınızı en güzel haliyle ortaya koyacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. ASİYE dedi ki:

  perma saç modelleri yazınız ilham verici. bir konuda sizden yardım istiyorum uzun perma saç modellerinden biri için saç kalınlığı yada tipi ne kadar önemli.

  1. admin dedi ki:

   saçınız kalınlığı inceliğinden de öte saçınızın yıpranmamış olması önemli, perma saç modelleri yaptırırken kuaför size daha yardımcı olacaktır sert yapılı zor şekillen saçlarda belki perma modellerinden istenilen sonuç alınmayabiliyor ite bura ustalık devreye giriyor.

 2. zeliha dedi ki:

  uzun saç perması yaptırırken kuaförümün nelere dikkat etmesi gerekiyor.

  1. admin dedi ki:

   kullanılan malzemelere ve saçın yapısına dikkat edilirse permalı saç modeliniz daha istenilen düzeyde olacaktır.

 3. pınara dedi ki:

  uzun perma saç modelleriniz çok güzelde beğendiğim modeli tarif ederken anlatamıyorum özellikle kalın dalgalı perma saç modellerinin farklı farklı isimleri var mı merak ediyorum.

 4. zerrin dedi ki:

  2013 2014 permalı saç modellerinden kvırcık saç stilini beğendim acaba siz sonbahar kış gününe hangisini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olurmusunuz.

 5. çiğdem dedi ki:

  permalı saç modelleri yaptırırken saçlarımızda yıpranma veya kırıklar olacağı için siz saç yıpranmaması için ne öneriyorsunuz.

 6. hasret dedi ki:

  kıvırcık saçlarda uç kısımlara perma attığımızda nasıl olur.hatta boyanın insanlara ne gibi etkisi vardır acaba yardımcı olurmusunuz.

 7. sevinç dedi ki:

  bayanların bir çok vazgeçilmez ve özeliği bitmeyen perma saç modelleri ve kıvırçık saç modellerinden uzun saçlara ve kısa saç modellere yakışan tarzlarda yaptıkları için görüntüyü yakalayabilirler.

 8. rüveyda dedi ki:

  hep istediğim fakat cesaret edip de birtürlü yaptıramadığım uzun permalı saç modellerini bir araya toplmaışsınız.

 9. sertap dedi ki:

  saçların çok uzun. uzun saçlarına perma yaptırdığımda nasıl bir görüntü ortaya çıkar birde perma yaptırdığımda saçlarımda permanın ne kadar kalıcılığı olur arkadaşlar.

 10. sinemerdinc dedi ki:

  perma yaptırırken perma seçiminde yüz şekli ne kadar önemli yoksa hiç önemi yok mu

 11. hülya dedi ki:

  permalı saç modellerini oldum olası çok severim hadi bir cesaret diyip yaptırmak istiyorum ama güvenemiyorum saçlarımın çok zarar görmesinden çekiniyorum. fakat bu uzun permalı saç modellerini gördükten sonra da hadi bi cesaret diyip gidesim var bakalım

 12. deniz_12 dedi ki:

  uzun saçlarım var ve perma yaptırmak istiyorum bir kaç arkadaşım uyardı saçlarını ciddi anlamda zarar verir diye. gerçekten perma saçlara zarar verir mi?

 13. zeynep dedi ki:

  kısa saçlara perma yaptırıldığında eğer perma tutmazsa yada perma uygun olmazsa saçların zaten kısa her halükarda. o zaman saçlarını tekrardan kısacık büyütebilirsin ama uzun saça perma yaptırdığın zaman birde olmadığını permanın tutmadığın düşün o güzel saçların mahvolmuş olacak yıllarda bakıp büyüttüğün bakımını yaptığın o saçlar gitmiş olacak. onun için uzun saçlara aslan perma yapılmasını önermiyorum

 14. irem dedi ki:

  uzun permalı saç modelleri benim için istenilen bir özellik olduğundan hemen uzun permalı saç modeli yaptırıyorum.

 15. bağnu dedi ki:

  uzun permalı saçlarda yıpranmış saçlara ne öneriyorsunuz?

 16. aslı dedi ki:

  uzun permalı saç modelleri ve örnekleri karşımızda 🙂

 17. kısmet dedi ki:

  bence her bayana yakışabilecek saç modelleri değil çünkü bazıların yüz kısımlarına yakışmaz bazıların kine yakışabilen saç modellerini günümüzde de görebiliyoruz.

 18. didem06 dedi ki:

  saçlarım uzun ve uzun perma saç modellerinizden birini yaptırmak istiyorum acaba saçlarım perma yaptırdıktan sonra ne kadar kısalır. kısa saçtan hoşlanmıyorum. 🙁

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar