Kadın ve Moda

Perçemli Saç Modelleri

25.03.2022
Perçemli Saç Modelleri

Perçemli saç modelleri hoş bir stil tercih edildiğinde ve yüze yakışır bir şekilde seçildiğinde, ortaya estetik sonuçlar çıkmaktadır. Örnekler sunarak, çeşitli stillerde kahküllü saçları sizlere sunarken, aynı zamanda bizlerin en iyiler listesi de olacak. Yani konumuzdaki modellerden en iyi olarak gördüklerimizi yazacağız.

Perçemli saç modelleri dendiğinde eskiden daha klasik modeller akla gelebilirdi. Şimdi ise daha fazla kombinasyonda zülüf diye de tanımlanan perçemli saçlar ortaya çıktı. Kısa perçemli saçlar için farklı uzun perçemli saçlar için ayrı tarzlar görmekteyiz. Buna en uygun örnekleri de resim bölümümüzde altta görebilirsiniz. Bu örneklerden en iyileri resimlerin altında yorumlamaya çalıştık ve ortaya bir liste çıktı. Sizinle aynı fikirde olur muyuz bilmiyoruz ancak bizlerin en iyilerini sıraladık. Onlardan önce başka yazılarımızın da tanıtımını yapalım ve sıralayalım. Tıklayarak onlara da bakabilirsiniz.

Perçemli Saç Modelleri

 Perçemli Saç Nasıl Kesilir?

Kadınların yüz kısmını farklı gösteren saç modellerinden biri de perçemli saç modelleridir. Bu saç modelleri her yüz şekline yakışmayabilir. Bu sebeple yüzünüze uygun ise perçem kesimi yaptırmalısınız. Perçemli saça karar verdiyseniz perçemli saç nasıl kesilir? Konusunda bir araştırma yapmalısınız. Keseceğiniz perçemin boyunun çok kısa veya uzun olmaması gerekmektedir.

Saçınıza perçem kesmek için öncelikle saçınızı yıkayıp taramalısınız. Sonra saçınızı ön tarafa doğru tarayıp burnunuzun bulunduğu kısımda olmak üzere 3 bölüme ayırın. Önce burun kısmında bulunan kısımdaki saçları keserek perçemin boyutuna karar verin. Ardından da diğer iki tarafı aynı boyda olacak şekilde kesin. İlk kesimi yaparken saçınızı düzeltme yapı kalacak şekilde biraz uzun keserseniz sonrasında kısaltma imkanınız olacaktır.

En Güzel Kahküllü Saç Modelleri

Doğal Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Balyaj Saç Modelleri

Patlıcan Moru Saç Rengi

Perçemli saç modelleri için özle olarak belirlenmiş olan örnek modelleri gördünüz ve bir fikre vardınız diye düşünüyoruz. Bizlerin favorileri olan ve en iyiler listesi olarak da tanımladığımız sıralamamızda, bizim beğendiklerimizi açıklıyoruz. Burada abiye veya günlük perçemli saç şeklinde değil de genel bir analiz yapmak istedik. Benzer şekilde topuz perçemli saç gibi de ayrım olmayacak.

En iyi bulduğumuz saç resimler arasında da birinci sırada yer alıyor. Bu modeli beğendik ve bizim bir numaramız oldu. On beş numaranın sadece ön tarafı gözüküyor fakat gerçekten çok doğal ve etkileyici görüntüye sahip. Bu perçem saç da bizim ikinci sıramızda. Altı numaralı model için hem doğal olduğunu hem de perçemlerinin şık durduğunu söylemek mümkün.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar