Kadın ve Moda

Küt Saç Modelleri 2023

28.01.2020
Küt Saç Modelleri 2023

Bayanların saçlarında değişiklik yapmayı düşündüğünde akla gelen ilk kesim modellerinden biri de küt saç modelleridir. Hem dalgalı hem de düz saçlarla rahatlıkla kullanılabilen küt saç modelleri 2023 modasına göz attık bu yazımızda.

Her kadın canı sıkılıp morali bozulduğunda acısını saçlarından çıkarır ve kestirmek de en kolay yoludur. Uzun saçlı bayanlar ise uzun saçlarına kıyamayıp kısacık kestirmeye bu yüzden ilk tercihleri küt saç modelleri olur. Yine uzun saçlarından sıkılıp değişiklik yapmak isteyen bayanlar için kısa saçın riskini almaktansa küt saç modelleri iyi bir seçenek oluyor.

2023 küt saç modellerine gelirsek geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olan asimetrik kesimler yok denecek kadar az moda diyebiliriz. Fakat küt saç modelleri 2023 yılında da tercihler arasında yine birinci sırayı alıyor.  Fakat arkası kısa önü uzun asimetrik kesimlerden çok önüyle arkası aynı hizada katlı ya da düz küt saç modelleri olarak yer alıyor bu yıl. Küt saç modellerini seçerken de dikkat etmeniz gereken birçok nokta var elbette. Bunlardan birincisi yüz tipiniz. Özellikle kare yüz hatlarına sahipseniz sivri kesimlere sahip küt saç modellerinden kaçınmalısınız örneğin.  Yine bu konuda Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri ve Modelleri başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Modern, pratik, dinamik ve tarz kadının tercihi:  küt saç modelleri

Görünüşünü yükseltmek ve saçına volüm kazandırmak isteyenler için, david beckham kısa saç modeli harika bir alternatif olacaktır. Saçlarınızda canlı ve ferah bir görünüm sağlayacak olan küt saç modelleri,az bakım gerektiren de bir form sağlamaktadır.  Her sabah bir kabusa uyanmak ve saatlerce saçlarınıza istediğiniz şekle sokmak için uğraşmak yerine,  küt saç kesimi ve birkaç alternatif yöntemle saçlarınızı beğenmeniz mümkün olacaktır.  Saç jölesiyle, saç şekillendirici kremlerle dağınık görünüm vererek; maşa yaparak ya da fön çekerek değişik modeller verip rahatça kullanabileceğiniz bir saç modeli alternatifidir küt saç modeli.

Küt Saç Modelleri 2019

Günümüzde tüm yaşam tarzlarının içinde yer alan kadınlar arasında kat kat kısa saç modelleri giderek popüler olmaktadır.  Bu tür saç kesimleri,  ince telli ya da yıpranmış saçlara sahip olanlar için kurtarıcı bir dokunuş sağlar. Değişik saç renkleriyle taçlandırılmış bu modeller modern kadının pratik, heyecanlı, dinamik vb. beklentilerine de cevap vermektedir. Onlara taze ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Aynı zamanda bu saç modelleriyle, kuaförde saatler harcamak, sık sık ve iyi paralar ödemek zorunda kalmazsınız; çünkü size şekillendirme kolaylığı sağlamaktadır.

Küt Saç Modelleri 2019

Her tür saç cinsine, yapısına, rengine sahip olanlar için küt kesim saç modelleri idealdir. Her yaş döneminden kadınlar için, özellikle kül rengi saç sahibi kadınlar için, havalı ve modern bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca olgun yaşlardaki hanımların saçlarında yarattığı bu radikal tarz o kadar etkileyici olur ki, arkadaş toplantılarında ‘bir sıkıntısı, bir derdi mi var; saçlarını kestirdi ‘konuşmalarının önüne geçilebilir.

Orta Boy Saç Kesimleri

Orta yolu bulmak kadın işi gibi görünmese de uzun, kısa telaşından yorulan her kadının tercihi orta boy saç kesimidir. Şıklığın yanında rahatlığıda beraberinde getirdiği kadınlar aleminde bir sır olmaktan çıkmıştır. Düz kesimler, trendlerin başını çeksede orta boy saç kullanan kadınların vazgeçilmezi önü uzun arkası kısa modellerdir. Kâkül veya perçem içinde tercih edilen yine orta boy saç kesimidir.

Orta Boy Saç Kesimleri

Katlı kesim, marjinal ya da düz her kesime uygun bir boyut olması ile değişiklik adına ilk adım olmayı da beraberinde getirir. Sürekli bir terapi ihtiyacı olan kadın ruhu için, azcık uçlarından aldırmanın verdiği huzurda tarif edilemez. Orta boy saç bir kadın için asla pişmanlık değildir.

[haber id=”47836″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar