Kadın ve Moda

Örgü Çiçek Motifleri ve Yapılışı

08.02.2014
Örgü Çiçek Motifleri ve Yapılışı

Hemen her türlü örgü modelinde karşımıza çıkan örgü çiçek motifleri ve yapılışına değinmeden olmaz dedik ve birbirinden farklı örgü çiçek modellerine yer verdik.

Örgü çiçek motiflerine nerelerde rastlarsınız ya da nerelerde kullanabilirsiniz sorusunun cevabı çok genel olacak ama aklınıza gelen yakıştırdığınız her yer diyebiliriz. Örgü çiçek motiflerinin kullanıldığı yerlere örnek verecek olursak örgü yastık kılıflarından örgü battaniyelere, evinizdeki vazolara kadar her yerde dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Kıyafet veya aksesuar olarak da örgü bereler, atkılardan tutun da ayağınızdaki ayakkabıya kadar örgü çiçek motifleri iliştirebilirsiniz.

İsmindeki örgüden dolayı örgü çiçek modellerini kışlık olarak genellemeyin. Çiçek motifleri yazın sade bir tişörtü oldukça farklı ve hareketli hale getirebilir. Üstelik bir değil birden fazla tişörtte ya da farklı kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz bu örgü çiçekleri. Tek yapmanız gereken altına küçük ince bir çengel iğne yerleştirmek.

Yine çantalarınızda patiklerinizde örmesi kolay ve zaman almayan örgü çiçek motiflerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biz hanımların çokça kullandığı tokaların üzerine dikebilir. Soğuk günlerde kulaklıklar yapabilirsiniz bu joker eleman örgü çiçeklerle.

İşte her zevke hitap edecek bollukta örgü çiçek motifleri.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. papatya dedi ki:

    çiçek modelleri örgü işinde çok güzel yapılıyorlar. bende örgü işinden çiçek motifleri yapmayı çok seviyiorum

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar