Kadın ve Moda

Örgü Bebek Yelek Örnekleri ve Yapılışı

29.04.2019
Örgü Bebek Yelek Örnekleri ve Yapılışı

Bebeğin anne karnında olduğu bilindiği andan itibaren özellikle babaanne ve anneanneler yeni sezon bebek yelek modellerini soruşturmaya başlarlar.  2013 bebekleri çok şanslı 2019 bebek yelek örnekleri birbirinden şirin ve farklı

modellerle bebeğinizi sıcacık tutacak.

İster yaz ister kış olsun bebek yelekleri küçük yavrularınız için en gerekli ve pratik eşyalardan biri olacaktır.  Son zamanlarda bebek yelekleri bayanların yaratıcılığıyla hem sıcak tutarken hem de bebeğinizin sevimliliğine sevimlilik katacaksınız. Özellikle genç anneler bebeğinize kendi ellerinizle örmeniz için oldukça kolay bebek yeleği örnekleri de var.

Dümdüz ördüğünüz bir yeleğin üzerini süsleyerek işlemeli bebek yelekleri hazırlayabilirsiniz. Hem siz kolaylıkla örebilir hem de gösterişli bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Yine tığ işi bebek yelekleri ise son zamanlarda hem yapmasının kolay olması hem de göze hoş görünmesinden dolayı tercih edebilirsiniz.  Farklı aksesuarlarla; boncuk, pul veya kurdelelerle süsleyip minik yavrunuza en güzel bebek yeleği örneklerinden birini hazırlayabilirsiniz.

Daha çok dikkat çeken süslemelerinin çeşitliliğiyle kız bebek yelek modelleri olsa da erkek bebek yelek örnekleri de artık kızlardan geri kalmıyor. Sizlerde en kısa zamanda bir iki yumak ip alarak bebekleriniz için hazırlanmaya paylaştığımız bebek yeleği modelleri ile başlayabilirsiniz.

Örgü Bebek Yelek Örnekleri ve Yapılışı

Bebeklerin dünyaya gelmesi dört gözle beklenmektedir. Onların dünyaya gelmesi ile insanların hayatlarında büyük ve güzel değişiklikler olmaktadır. Dört gözle beklenen ve dünyaya gelmeleri ile sevinç kaynağı olan bebekler için doğumdan çok önceleri hazırlıklar yapılmaya başlanır. Bebekler beden olarak korunmaya muhtaç oldukları için onların bedenlerinin sıcak tutulması adına yelekler, hırkalar, kazaklar örülür. Bebekler için hazırlanan örgülerde kullanılan yünler diğerlerinden farklıdır ve daha yumuşaktır.  Bebekler için yapılan örgü yeleklerde çok renkli modellere rastlamak mümkündür. Örgü yelek modelleri kız ve erkek çocukları için farklı şekillerde hazırlanmaktadır.

Örgü Bebek Yelek Örnekleri ve Yapılışı

Örgü bebek yeleklerinin yapımında kullanılan malzemeler de farklılık göstermektedir. Şişle yapılan örgü yelekler, tığla yapılan örgü yelekler bulunmaktadır. Bu yeleklerde seçilen yünün ve örgü aletinin numarasının uyumlu olması modelin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Örgü yapmayı bilmeyen anneler veya anne adayları bu konuda internetteki sitelerden yardım alabilirler. Yapacakları rengarenk bebek yelekleri ile bebeklerin sağlıklı büyümeleri ve hasta olmamaları sağlanacaktır.

Örgü bebek yelekleri konusunda kızlar için çiçek modelleri, kelebekler yelekler üzerine işlenirken erkek yelekleri için arabalar, gemiler işlenmektedir. Yelek yapımında seçilen yünün yumuşaklığının yanında rengi de çok önemlidir. Kız çocukları için pembe ve pembenin tonları seçilirken erkek çocukları için mavi, yeşil renkleri ve bu renklerin tonları seçilmektedir. Bebeklerde koyu renk tonları çok fazla tercih edilmemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar