Kadın ve Moda

Dantel Salon Takımı Örnekleri ve Yapılışı 2019

Dantel Salon Takımı Örnekleri ve Yapılışı 2019

Bu yazımızda dantel salon takımı örnekleri ve yapılışına yer verdik.  Kadınlar geçmişten günümüze kadar evlerini kendi el emekleriyle kendi ürettikleriyle donatmayı severler.

Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi de dantel salon takımı örnekleridir.

Yapması her ne kadar zahmetli olsa da yine her evin vazgeçilmezlerindendir. Her geçen yıl yenilenen salon mobilyaları tasarımlarıyla zaman zaman dantel salon takımlarının yerini doldurmaya çalışsa da becerikli bayanlar uygun modellerle yeni tasarımlara uygun dantel salon takımı örnekleri ortaya çıkarmışlar. Yani mobilyanız ister çok klasik olsun isterse daha dinamik veya spor tarzda olsun mutlaka ona uygun bir dantel salon takımı örnekleri vardır.

Dantel Salon Takımı Örnekleri ve Yapılışı

Özellikle kız anneleri bu konuda modayı oldukça iyi takip edip zamanına göre kızlarının çeyizine bir değil birçok birbirinden farklı güzelliklerde dantel salon takımlarını eklemeyi ihmal etmezler. Hem kızlarına hem de torunlarına bir hatıra bırakırlar. Bu dantel salon takımlarını örmek ortaya çıkarmak beceri ister özen ve dikkat ister. Çünkü kimi zaman motifleri birleştirmek belli bir düzende oldukça zordur. Dantel salon takımı örnekleri ve yapılışında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ve ilk basamağı ip seçimidir.

Uygun ip seçimi yapılmazsa beğendiğiniz örnekteki güzelliği estetiği yakalamayabilirsiniz. Aynı zamanda dantel salon takımı örnekleri siz becerikli bayanlar için bir ek gelir sağlayabilir aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz birbirinden farklı örneklerdeki dantel salon takımı örneklerini beğeneceğinizi ve kendiniz için hazırlayarak güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Dantel Salon Takımı Örnekleri ve Yapılışı

Dantel Örnekleri ve İpleri

Ülkemizin geleneklerinde bir kızın çeyizinde mutlaka dantel takımları olmalıdır. Salon takımları çeyizin olmazda olmazıdır. Çiçek motifli dantel vitrin takımı örnekleri ise salon takımı ile uyumlu olarak örülmektedir. Dantellerini kızlar çeyizlerine kendileri örerler. Bundan dolayı anneler kızların elişi olacak ilk aşamada dantel örmeyi öğretirler. Genellikle saf beyaz, ekru veya hafif sarı renkte yapılan dantellerin bazılarının üzerinde farklı renklerle işlemeler de olabilir.

Klasik ev dekorasyonlarında dantel çok önemli bir yerdedir. Dantel runner masa örtüsü en fazla kullanılanlar arasındadır. Günümüzde değişen mobilya tarzlarından dolayı bazı hanımlar kullanmayı tercih etmese de bazı hanımlar ne olursa olsun geleneklerine bağlılıklarını devam ettirmektedir. Hatta dantellerini farklı şekillerde tasarlayıp aksesuar olarak kullananlar bile vardır.

Dantel Salon Takımı Örnekleri ve Yapılışı

Evimize gelen konukları tanrı misafiri olarak görürüz ve onları en güzel şekilde ağırlamaya özen gösteririz. Çay veya kahve bile dantel tepsi örtüsü modelleri ile süslenmiş tepsilerde ikram edilir. Tepsi örtülerinde genellikle en ince dantel ipi kullanılır. Bunun nedeni çayların veya kahvelerin dökülmesine neden olmamasıdır. Eskiden söz tepsilerinde de danteller kullanılırdı.

Dantelin ipleri çeşitli kalınlıktadır. Modele göre dantel ipi ve tığı kullanılır. İp ile tığın numarasının da uyumlu olması lazım ki dantelin modeli güzel düşsün. Dantel yastık modelleri biraz daha kalın iplerden örülür. Düz tek parça olarak örülenler olduğun gibi parçalar halinde örülüp sonradan birleştirilenler de vardır. Yastıklarınızı uyumu yakalamak için salon takımlarınız ile aynı model yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. zehra dedi ki:

    süper yaaa bu dantel salon takım örneklerine bayıldım

  2. aslı dedi ki:

    dantel salon takımlarından arıyordum sitenizde en güzel dantel takımlarını buldum sonunda örneklere bayıldım.

  3. ayşe dedi ki:

    yapılışı yok bune

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar