Kadın ve Moda

Ombre Saç Renkleri ve Senenin En Trend Ombre Modelleri

24.03.2022
Ombre Saç Renkleri ve Senenin En Trend Ombre Modelleri

Ombre saç renkleri yeni trenlerle desteklendiklerinden son zamanların en popüler tercihleri arasında yer alır. Özellikle mavinin tonlarıyla sarının tonları ombrede sıklıkla karşımıza çıkıyor. Saçlara daha doğal bir görünüm kazandıran gölgeler ile boyanması tekniği gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Her gün ombre tercih eden kadın sayısı artmaktadır. Yetenekli ellerden çıkan bu uygulama yapılmış saçlar hanımları daha zarif ve natürel göstermektedir.

Beyaz ve gri bu sene de trend ombre uygulanan renkler arasında. Çikolata kahve bir saçın diplerine değil de uçlarına uygulanan açık ton geçişi ile özel bir ışıltı kazanılıyor. Çok uzun koyu renkli saçların gözü yormasından kaçınmak için uçlara doğru kızıl uygulanabiliyor. Burada ton rengine dikkat etmek de gerekiyor.

İnce saçlı hanımlar için ise kumral saçlar üzerine uçlara doğru şampanya rengine varan bir uygulama çok canlı bir görünüm verecektir. Koyu renkli saçınızın uçlarına doğru mor ombre sizi çok çekici ve iddialı gösterecektir. Ombre saç renkleri arasından bir tercihte bulunacağınız zaman kendi ten renginizi de dikkate almanız gerekmektedir.

Ombre Sac Renkleri Ve Senenin En Trend Ombre Modelleri2

Başlıklar

En Şık Ombre Saç Renkleri

Elbette en şık duran ombre sizin ten renginiz ile uyum içinde olmalıdır. Kısa saçlara uygulanan ve kısa bir geçiş ile renk değişimi yapan uygulamalar hem şık hem kullanışlı olmakta. Saça küçük bir form verme işlemi sonrasıevden çıkmaya hazırsınız. Dışarıya çıkarken hazırlanma sürenizi ne kadar kısalttığını görerek şaşıracaksınız.

Uzun ve katlı bir kesim üzerine yapılan ombre uygulaması, çalışan hanımlar için idealdir. Her an güzel ve bakımlı görüneceksiniz. Kendi saç renginde seçilmiş bir renk üzerine, uca doğru çok açılarak bir uygulama seçilirse hem iddialı hem de saç diplerinin zarar görmeyeceği bir renk elde edebilirsiniz.

Ombre saç renkleri söz konusu olduğu zaman karşımıza iddialı renk seçenekleri çıkıyor. Özellikle metalik tonların son zamanlarda sıklıkla tercih edildiklerini biliyoruz. Bir de ombre saç renklerinin geçiş tonlarına dikkat etmek, göz alıcı bir görselliğin ortaya konulmasını mümkün kılmaktadır. Böylece istenilen görselliğin ortaya konulması da mümkün olacaktır.

Ombre Sac Renkleri Ve Senenin En Trend Ombre Modelleri3

Ombre Saç Rengi Tercih Edilirken Dikkat Edilecekler

Soğuk renk ombreler, sıcak renk tenli hanımlarda bir kontrast yaratarak çok çekici bir görünüm elde edebilir.Sıcak bir tene,  yine sıcak renkli bir uygulamadan çok kontrast daha iyi sonuç vermektedir. Orta boy bukleleri olan bir saç modelinde kırmızı bir uygulama hoş bir ışıltı katabilir.  Bele kadar uzun bir saça uygulama yaparken ara geçiş renklerinin ustaca uygulanması şarttır.

Acemi ellerden çıkan bir ombre sizin saçlarınızı kavruk gösterebilir. Bu cansız görünümlü saçlar ile her ne kadar bakımlı olsanız da şık olamazsınız. Ama usta bir kuaförü tercih ederseniz uygulama size ışık katacaktır. Deneyimli bir saç uzmanı ten rengine en uygun rengi seçerek, uygun renk geçişleri uygulayarak saçlarınızın muhteşem görünmesini sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar