Kadın ve Moda

Okul Saç modelleri

17.08.2019
Okul Saç modelleri

Hangi yaşta olursa olsun bayanlar için saç modelleri her zaman çok önemli olmuştur. Bebeklikle başlayan bu süreç özellikle lise dönemlerindeki genç kızlarda daha bir önemli oluyor.

Özellikle zamanlarının çoğunu geçirdikleri okullarında okul saç modelleri ile göze çarpmak bir başka ayrıntıyı oluşturuyor. Son yıllarda okullarda kıyafetlerinde daha serbest hale gelmesiyle eskiden uzunsa öreceksin kısaysa dikkat çekmeyecek şekilde tarayacaksının yerini okul saç modelleri başlığı altında yeni bir başlık aldı.

Yine eskisi kadar olmasa da genç kızların yaşına göre kolaylıkla yapabilecekleri fazla abartılı olmayan okul saç modellerine yer verdik.  Tabi okul saç modellerinin gözdesi bana göre yine örgülü saç modelleri. Hem yaşlarına uygunluğu ile hem de birçok farklı modeli barındırmasıyla birbirinden farklı örgülü saç modelleri dikkat çekiyor. Tabi kolayca yapabileceğiniz atkuyruğu saç modellerini okul saç modelleri arasında saymadan olmaz.

Okul Saç modelleri

Toplaması hem çok basit görüntüsü ise sade ve bir o kadar şık olan atkuyruğu saç modellerini ister yandan ister tepeden ister enseden toplayabilirsiniz. Okul saç modelleri olarak üniformanıza veya kıyafetinizle uyumlu bir kurdele veya şifon tokalar ekleyerek güzel ve farklı görüntüler elde edebilirsiniz. Farklı bir okul saç modeli önerisi olarak tepeden topladığınız saçlarınızın yanına renkli tokalarla şirin bir görüntü elde edebilirsiniz. Tabi bu yazımızı okuyan kısa saçlı gençler bizler için bir model yok mu diyebilirler.

Okul saç modelleri arasında uzun saçlar kadar sizlerde farklı modeller kullanabilirsiniz. Sizin en iyi yardımcınız jöleyle şekillendirdiğiniz saçlarınıza renkli bantlar veya son zamanlarda oldukça moda olan büyük aksesuarlı tokalar kullanabilirsiniz. Okul saç modelleri konusunda önerilerde bulunurken ve örnekler yayınlarken şunu da söylemekten geri kalmayalım. Her şey okulunuz kuralları çerçevesinde olsun.

Okul Saç modelleri

 

Başlıklar

Okul Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Saçlar bayanların güzelliklerini ortaya çıkaran en önemli unsurdur. Bundan dolayı sabah erken kalkıp saatlerde ayna karşısında yüzüne uyan saç modelleri deneyen öğrenciler vardır. Aynı zamanda gözünü açmadan saçını toplayıp okulun yolunu tutanlar da yok değildir. Her nasıl olursa olsun yine de kendilerine yakışan modeli bulmak bayanlar için önemlidir.

Öğrencilerin dikkatlerini toparlayarak derse odaklanması için başta kendisi olmak üzere çevresinin derli toplu olması gerekir. Bunu sağlayabilmek için okulların bazıları öğrencilerin saçlarını toplamasını gerektiren kurallar koymaktadır. Örgülü su dalgası saç modelleri toplama kuralı olan okullarda sıklıkla rastlanılan bir modeldir. Örgünüzü iki taraftan yapıp tam anlamıyla öğrenci profili de çizebilirsiniz. Örgü, saçın en uzun süre toplu durmasını sağlayan güzel bir modeldir.

Okul Saç modelleri

Uzun veya Kısa Saç Modelleri

Uzun saçı olanlar için önerebileceğimiz çok fazla model vardır. Sabah saatlerce uğraştığınızı düşündürecek kadar güzel bir model arıyorsanız detaylı topuz yapabilirsiniz. Oysaki yapımı birkaç dakikanızı alacaktır. Hızlı topuz, boğumlu at kuyruğu, örgülü, dalgalı, yarı toplu at kuyruğu uzun saçların kullanabileceği diğer okul saç modelleridir.

Kat kat kısa saç modelleri bir dönem öğrenciler arasında çok modaydı. Zaten kısa olduğundan bu saçlara bir jöle yeterli olacaktır. Jennifer Lawrence kısa saç modeli olarak bilinen saçlar bazen omuzlara kadar düz inerken bazen erkek saçı gibi kulak memesini geçmeyecek şekilde tasarlanır. Siz de yüz şeklinize en uygun saç modelini bularak okulunuza gidebilirsiniz.

 

 

Okul İçin Toplu Saç Modelleri

Okula gidenler açısından toplu saç modelleri arasında tercih edilecek model at kuyruğu modelidir. Atkuyruğu modelinde üst kısmı toplu kalan kısmı dalgalı yada düz tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde saçlarınıza yapacağınız topuz modeli de okul için uygun olan modeller arasındadır. Yarım topuz modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Saçlarınızın üst kısmı toplayıp kalan kısmı nasıl bir şekilde kullanabilirsiniz.

Okul İçin Yapılabilecek Güzel Saç Modelleri

Saç modelleri arasında iki topuz da tercih edebileceğiniz bir modeldir. Tatlı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Örgü modelleri özellikle de okulum için oldukça fazla tercih edilen modeller arasındadır. Farklı çeşitleri sayesinde hem farklı bir görünüm hem de okul için toplu bir görünüm kazanırsınız. Ördüğü modeli yaptırmak istediğim zaman tek örgü, çift örgü, taç örgü gibi modelleri uygulayabilirsiniz.

[haber id=”43473″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar