Kadın ve Moda

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

22.03.2022
Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa Krem sivilce izlerini geçirir mi? Ergenlik zamanlarında nerdeyse herkesin yaşadığı bir sorundur sivilce. Sivilce ve aknelerden geriye bazı insanların yüzünde izler kalmaktadır. Nadixa krem, akne ve sivilce ile mücadele eden antibiyotik özelliğine sahip merhemdir.

Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? kullananların veya kullanmak isteyenlerin sordukları soruların başında gelir. İltihaplı sivilcelerde etkisini daha fazla gösteren Nadixa krem, iltihabı kurutur ve cildin pürüzsüz olmasını sağlar. Sivilce ve akne oluşumuna neden olan bakteriler vardır. Krem bakterileri hızlıca öldürüp sorunu kökten çözdüğünden sivilce probleminde etkili bir üründür.

Başlıklar

Nadixa Krem Nedir?

Nadixa krem, sivilce tedavisinde kullanılan bir merhemdir. Etkisi kanıtlanmış olduğundan dolayı sivilce problemi olanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Mikropları ve bakterileri çok kısa sürede öldürerek akne ve sivilce ile ilgili problemleri çok hızlı bir şekilde yok eder. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? derdinde olanlar kullananların ciltlerini görünce ne kadar etkili olduğunu anlamaktadır. 30 gr’lık tüpler halinde satılan Nadixa krem %1 Nadifloksasin içermektedir.

Krem beyaz ve kokusuzdur. Her ilaçta olabilecek kadar az oranda yan etkilere sahiptir. Akne giderici krem deri üzerine sürülerek uygulanır. Harici olan kullanıma uygun olan kremin 14 yaşının altındaki kişiler tarafından kullanılması uygun değildir. Ergenlik dönemlerinde görülen şişik, iltihaplı, irinli ve kötü görünen sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Çok etkili ve sonuçları mükemmeldir.

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa Kremin Faydaları Nelerdir?

Nadifloksasin içeriğine sahip olan krem, irinli, iltihaplı akne ve sivilce problemlerinde kullanılmaktadır. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? sorusuna cevap niteliğinde, iltihaplı, irinli sivilce ve akne tedavisinde hızlı ve etkili sonuç verdiğinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Geceleri yatmadan sorunlu olan bölgeye sürülür. Mikropları ve bakterileri öldürücü özelliğe sahip olduğundan dolayı bir gecede bile etkisini göstermektedir.

Dermatologların akne vulgaris ve sivilce sorunu olanlara reçete ettikleri ilaçtır. Aknetrent adlı ürüne rakiptir. Uzun zaman sivilce ve akne problemleriyle başa çıkmaya çalışanların olumlu yorumlarını almış nadir ilaçlardandır. Bir gecede bile ciddi anlamda etkisini gösteren kremi berrak ve pürüzsüz cilde sahip olmada yardımcıdır. Mikropları ve bakterileri, öldürerek akne ve sivilceleri kurutan krem, siyah noktaları da temizlemektedir. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? gibi daha birçok soruya olumlu cevap veren kremin faydalarını kısaca şöyle sıralayabiliriz;

 • Zararlı bakteri ve mikropları öldürerek deride meydana getirdikleri hasarı kısa sürede ve etkili bir şekilde onarır.
 • Deride oluşan her türlü travma ve yaradan kaynaklı enfeksiyonları iyileştirir, giderir.
 • Bakterileri yok ederek iltihapları çok kısa sürede kurutur.
 • Genellikle kıl köklerinde ve çevresinde görülen akne vulgarisi yok eder.
 • İrinli ve iltihaplı sivilceleri yok eder.
 • Direk siyah noktalar üzerinde etki etmek için üretilmese de zamanla siyah noktalarda azalma olur.
 • Epilasyon sonrasında görülen sivilceleri hızlı bir şekilde geçirir.

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa Krem Nasıl Kullanılır?

Sonuçları çok tesirli olan merhemi kullanmak çok kolay ve pratiktir. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? etkisini görebilmek için kullanım talimatına göre uygulanmalıdır. Kremi kullanmadan önce gözenekleri açmak ve biriken kirleri temizlemek gerekir. Bunun için cildi yağlandırmayan bir sabun ve ılık suyla yüz güzelce yıkanır. Temizleme jeli veya tonik de olabilir. Ardından krem problemli olan bölgelere sürülür. Bakım kremleri cildin her yerine sürülür fakat Nadixa sadece iltihaplı akne veya sivilcenin üzerine doğrudan sürülür.

Doktor tavsiyesine göre günde bir veya iki kere sürülür. Sivilcenin büyüklüğüne göre kremden kalem ucu veya nohut tanesi kadar kullanılır. Sivilceler üzerine sürülen krem istenirse birkaç saat sonra yıkanıp kurutulabilir. Ardından nemlendirmek de mümkündür.

Nadixa Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akne ve sivilce rahatsızlığından kurtulmak için kullanılan Nadixa kremi kullanırken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? ve daha birçok sorunun cevabını alabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 • 14 yaşın altındaki çocuklarda görülen sivilce tedavisine uygun değildir.
 • İçeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjisi bulunanlar kullanmamalıdır.
 • Açık yaralar üzerine sürülmemelidir.
 • Doktor tavsiyesiyle kullanılmalı, doktorun talimatlarına uyulmalıdır.
 • İlacı kullanınca güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.
 • Tedavi süresince cildin temiz tutulması gerekir. Kimyasal maddeler ve makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır.
 • Ağız yoluyla alınmaz, haricen kullanılır.
 • Göze, buruna ve ağza temas etmesi durumunda bol su ile yıkanmalıdır.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza edilmelidir.
 • Emziren anneler, hamileler doktora sormadan kullanmamalıdır.

Nadixa Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Herkes cildinin pürüzsüz ve güzel olmasını ister. Fakat bazı nedenlerden kaynaklı olarak sivilceler ve akneler çıkar. Sorunlardan kalıcı bir şekilde kurtulmak için Nadixa krem kullanılır. Nadixa Krem Sivilceyi Geçirir mi? etkisini görmek için merhemin içinde etken maddeler kullanılmıştır. Etken malzemelere alerjisi olan hassas ciltlerin kremi kullanmaması gerekir. Krem, çok aşırı reaksiyona ve yan etkiye sahip değildir. Sürüldüğünde sivilce üzerinde yanma, kaşıntı ve batma gibi etkiler gösterebilir. Bu tür etkiler sürüldükten sonraki birkaç dakika içinde görülür sonrasında kaybolur. Cildinde yanma, kızarma, kabarıklık, derinin renginde açılma, kaşıntı, sıcaklık hissi gibi olumsuzluklarla karşılaşanlar doktoruyla irtibata geçmelidir.

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa Krem Hakkında Sorulan Sorular ve Cevapları

Kremi kullanmadan önce insanların Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi? gibi birçok sorusu olabilir. Bunlardan en çok sorulanları kısaca cevaplandırılalım;

 • Emzirme, hamilelik gibi özel durumlarda, 14 yaş altı çocuklarda kullanılır mı? Özel durumu olanlar, kanser tedavisi gibi bağışıklık sistemini zayıflatan tedavileri görenler uzman cildiyeci tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır.
 • Krem cildi kurutur mu? Nadixa, cildi sayan pomatlardan değildir. Antibiyotik özelliği olan merhemdir. Direk sivilcelerin üzerine uygulandığında ciltte kuruluk yapmaz.
 • Krem kortizon içerir mi? Sadece mikropları öldürmek ve sorunlu bölgenin problemini gidermek için üretilmiş olan Nadixa, kortizon içermektedir.
 • Sürüldüğü bölgede tüylenme yapar mı? Bugüne kadar çok kişi tarafından kullanılmıştır. Fakat tüylenme yaptığına dair en ufak bir şikayet alınmamıştır.
 • Bikini bölgesinde ve çevresinde kullanılır mı? Genital bölgede kıl dönmesi ve kıl kökü iltihaplanmaları görülür. Bundan dolayı bazı kişiler kullanmak ister. Fakat kremin bölgede kullanılması mantar oluşumuna neden olabilir. Kullanılması gerekiyorsa mantar oluşumunu engelleyen anti- fungal merhem veya ilaçla birlikte kullanılmalıdır. Kullanıldığında vajinanın içine kaçmamasına özen gösterilmelidir.
 • Önemli bir soru ise Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?Kremin sivilce izlerini geçirmesi gibi özel bir etkisi yoktur. Çünkü krem hücre yenileme ve onarma için üretilmemiştir. Mikrop öldürücü ve mikrop giderici merhemdir. Sivilce veya akneden mustarip olanların öncelikle bu sorunundan kurtulması gerekir. Sivilce ve akneler giderildikten sonra izleri yok edecek farklı bir ilaç kullanılmalıdır.

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa Sivilce Kremi Kullanıcı Yorumları

Yüz insanın en dikkat çeken bölgesidir. İltihaplı ve irinli akne ve sivilcelerin olması ciddi anlamda rahatsız edicidir. Kremi kullanan ve sonucunda yüz güldürücü neticelerle karşılaşan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Doktor tavsiyesiyle hareket eden kullanıcılar, bir gecede nerdeyse bütün sivilcelerinin kuruduğunu ifade etmektedirler. Gece sürülünce sabaha pürüzsüz bir ciltle uyanmak mümkün.

Sivilce çıkacağını anladığınızda hemen üzerine sürdüğünüzde sivilcenin çıkmasını engellemektedir. Gerçekten kurutma konusunda etkili olan Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi? düşüncesiyle kullananlar da bulunmaktadır. Direkt izleri geçirme gibi bir etkisi bulunmayan kremi lazer epilasyondan sonra kollarda, bacaklarda ve koltuk altında kullanalar olumlu sonuçlar elde etmiştir. Sivilceleri kurutmada ve yok etmede çok etkili olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Sivilce İzleri İçin Başka Ne Yapmalı? Nadixa Krem sivilce izlerinin giderilmesine etkili bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte evde bazı çözümlerle sivilce izlerinin giderilmesine destek olmak mümkün olmaktadır. Özellikle patatesin sivilce izlerine iyi geldiğine dair yaygın bir kanının hakim olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Yine limon da uygun bir şekilde kullanıldığı zaman sivilce izlerinin giderilmesi konusunda başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Elma sirkesi, yoğurt, toz şeker ve kabartma tozu da sivilce sorununun giderilmesi konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını ifade edebiliriz.

Sivilce İzleri İçin Başka Ne Yapmalı?

Nadixa Krem sivilce izlerinin giderilmesine etkili bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte evde bazı çözümlerle sivilce izlerinin giderilmesine destek olmak mümkün olmaktadır. Özellikle patatesin sivilce izlerine iyi geldiğine dair yaygın bir kanının hakim olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Yine limon da uygun bir şekilde kullanıldığı zaman sivilce izlerinin giderilmesi konusunda başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Elma sirkesi, yoğurt, toz şeker ve kabartma tozu da sivilce sorununun giderilmesi konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını ifade edebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar