Kadın ve Moda

Modern Biblolarla Salonunuzu Zenginleştirin

27.12.2020
Modern Biblolarla Salonunuzu Zenginleştirin

Salon ev yaşamında hayatımızın neredeyse yüzde 80’i diyebiliriz. Sabah, öğlen ve akşam demeden birçok kez harcadığımız vakitlerin başında gelir. Aynı zamanda bizlerin en iyi anıları kadar en zor zamanlarının da birer tanığı. Bu yüzden dekore etmek istediğimiz alanlarının başında geliyor. Karakter olarak mizacımızı yansıtabildiğimiz salonlarımız, pembe, sarı ve birçok renk arasında değişmektedir. Kadınlar kadar erkeklerin de dekore etmeyi sevdiği alan, kullanılan renk, eşyalar ve süsler aracılığıyla daha iyi karakterize edilebiliyor. Adeta insan ilişkilerini gizli bir motifle süsleyen salonlar, 2021’de biblo kullanımlarıyla yeni bir stil kazanacak. Gerektiği yerde daha modern bir görünümden daha minimalist bir yaşam tarzına geçmek isteyenler tarafından kullanılan biblolar; belirli maddeler üzerinden kendi evinizin iç mimarı olmanızı sağlayacaktır. Ancak, sizler beğendiğiniz bir biblo tasarımı üzerinden evinizi nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız, burası tam da size göre! Ev alışverişinin belki de en kolay ve aynı anda zor olmayı başaran kısmında birkaç tasarım fikirlerini gündeminizde tutmanıza yardımcı olacağız. Böylece günün kalanında nereden yola çıkmak gerektiğini bilmeyen okuyucular, nereye kadar gidebildiklerini gördüklerinde kendilerine oldukça şaşıracaklar.

Başlıklar

Eşyalar Neden Önemlidir?

Hiç eşiniz veya sevdiğiniz biri tarafından size hediye edilen güzel bir bibloyu salon tasarımınıza uymuyor diye kullanamadığınız oldu mu? Ya da çok beğendiğiniz bir biblonun eve geldiğindeki görüntüsü sizi tatmin etmedi mi? Ve tüm bunlar aslında size göre salon tasarımınızın biraz sıkıcı ve biraz da sığ olmasından kaynaklı. Peki, salona canlılık veren o bibloları nasıl olur da tasarımın içerisine aktarabilir; ya da biblolarınızı oluşturacağınız stile nasıl uyumlandırabilirsiniz? Öncelikle biraz eşyaların gözümüzdeki değerinden bahsedelim. Yıllar içerisinde değerini arttıran eşyaların diğerleri arasındaki farkı; değer verilen birini anımsatması veya güzel bir günün sonunda kendinizi ödüllendirme şeklinizden kaynaklıdır. Bazı eşyalar, diğer eşyalara göre hayat motivasyonu vermekte birebirdir. Gerilimli bir günü unutturur, sevdiğiniz birini veya anıyı anımsatır. Bu yüzden eşya kullanımına olan yöneliminiz aslında yalnızca stil sahibi olmak istediğinizden kaynaklanmaz. Bir masanın üstünü doldurmak için başvurduğunuz biblo, belki de yarın sizlere ailenizi hatırlatacaktır. Tıpkı arkeolojik kazılarda ortaya çıkan eski insanların hatıralarını taşıyan eşyalar gibi…

Salon Stilini Baştan Yaratan Seçim: Biblo

Dekorasyon sırasında aklımızda bulunan birçok karmaşa yalnızca biblo seçimlerinde unutulur. Çünkü biblolar her zaman diğer ağır işlere göre kendi görüntüsünü öne çıkarmakta iyidir. Yıpranan, eskiyen salon görüntüsünü kapatmada ve hasarlı alanları gizlemede son derece elverişli olan biblolar, çeşitli seçimlerle verilmek istenilen mesajı vermede birebirdir. 2021 yılına yeni tasarımlar üzerinden hazırladığımız salon alanları, düşünce, renk ve boyut bakımından değişebilen biblolar üzerinden zenginleştirilecek. Gerektiği yerde mobilya kullanımlarıyla harmanlanarak bir uyum içerisine girmeyi başaran seçimimiz; salonu, klasik, geleneksel, romantik, modern ve çağdaş bir görüntüyle birleştirecektir.

Klasik, Geleneksel ve Modern Tarza Uyum Sağlayın

Klasik bir tarzdan hoşlananlar, salona ağırlık veren parlak altın veya bronz renkli biblolara yönelmeyi düşünmeli. Bu doğrultuda oluşturulan beğeni listesine antika görünümlü ahşap biblolarda eklenebilir. Geleneksel tarzda bir ev dekorasyonuna adım atmak isteyenler için klasik bir öneri listesi de verebiliriz. Ancak biz, sizler için kolaya kaçmak istemiyoruz. Bu yüzden dekoratif yastıklar, ayna ve kitap koleksiyonunuza uyum sağlayan biblo arayışlarımızı sürdürdük. Etnik tarza daha yakın olan biblolar, gerektiğinde çok renkli olması durumuyla salonunuzdaki yerinde varlığını daima hissettirecektir. Türk tarihini simgeleyen bir at figürüne yoğunlaşabileceğiniz gibi isteğe göre tavuk, horoz, fil ve bilumum hayvan figürlerini dikkatle inceleyin. Yapacağınız seçimleriniz biblonun evinizle uyum içerisine girmesine neden olacak. Salon yenileme fikirleriniz daha modern dekorasyon fikirleri altında gelişmeye devam ediyorsa; sizlere önerimiz yine daha modern biblolar altında birleşiyor. Bir el figüründen başlayabileceğiniz seçim yelpazesinde sanatı yansıtan bronz biblo arayışlarınızı sürdürün.

Romantik ve Çağdaş Tarzınıza Uyum Sağlayın

Romantik ev dekorasyonları genellikle daha soğuk renkler üzerinden kurulmuştur. Pembe, lila, turkuaz, krem, fıstık yeşili ve beyaz arasında değişen renkler, yoğunluklu olarak çiçek desenleriyle süsleniyor. Ağır bir görüntü yerine alan içinde ferahlık yaratan bu dekorasyon tarzı, minimal evleri olduğundan büyük göstermektedir. Yeri bakımından ‘çıtır çıtır’ tabirini kullandığımız ince perdeler ve mobilya kumaşları bu doğrultuda seçilir. Bir önceki ev dekorasyonlarında yaptığımız bronz, etnik ve taştan görünümlü olan biblo seçimleri bu alanda istenmeyen görüntüye neden olur. Karmaşaya mahal vermemek için biblo seçimleri daha küçük, yumuşak ve sevgili figürlerinin üzerinde toplanabilir. Son konumuz olan çağdaş ev dekorasyonu kısmına geldiğimizde ise; bu tarzı sizler için baştan açıklığa kavuşturmayı seçiyoruz. Çağdaş ve modern tarzdaki evler sıklıkla birbiriyle karıştırılır. Her ikisinde de basitlik ve sadelik ön planda olmasına rağmen çağdaş dekorasyon tarzı, modern dekorasyon tarzına göre daha değişiktir. Bu değişiklik, içinde bulunulan zamana göre harmanlanan ev tasarımını kasteder. Modern ve çağdaş arasındaki farkı daha net anlayabilmek açısından kişiler mobilya tasarımına göz gezdirmelidir. Çağdaş tasarımlar, modern ile kıyaslandığında mobilyalarda yumuşak ve yuvarlak hat taşır. Akıcı, kıvrımlı çizgilerin bulunduğu dekorasyon alanı, nötr parçalar ile cesur renkleri bir araya getirmede yeteneklidir. Salon alanlarını tam da bu istekle yeniden yaratmak isteyenler bronz renkli, modern bibloları listeye eklemeli.

Duvar Rengine Göre Biblo Seçimleri

Kullandığımız renklerin bir dili vardır. Bu yüzden başkası tarafından bizlere gönderilen çiçeklerin renklerinde anlam aramaya devam ederiz. Eski hayatlardan günümüze taşınan anlam arayışı insanlık tarihinin belki de en güzel mesaj yöntemlerinden birisidir. Eğer nesnelerle konuşmak ve diğerlerine bir mesaj vermek istiyorsanız, renk seçimlerine dekorasyon tarzı kadar önem vermelisiniz. Sıcak ve soğuk renkler üzerinden mutluluğu, tutkuyu, sakinliği ve dinginliği göstermek çok kolay. Belirli bir tarzı yakaladığınız salon alanlarınızda renk kullanımı, karakteriniz kadar sizleri yansıtmaya devam eden eşyalar üzerinden de seçilmeli. Bibloların iç mekânlarda tamamlayıcı bir görev üstlenmesi de renk seçimiyle uyum yakalanmasına bağlıdır. Renklendirme işlemlerinde sevdiğiniz bir biblonun rengi esas alınarak tam zıttı yönünde bir değişime adım atılabilir. Zıt renklerle yapılan bu oyun, misafirlerinizin odağına biblonuzu alacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar