Payetli Kıyafet Modası

20.02.2020
269
A+
A-
Payetli Kıyafet Modası

Son zamanların en göz alıcı, şık ve rahat görünüm sağlayan kıyafet modası. İşte payetli kıyafet modası, başlığımızda bugün enine boyuna bu modayı konuşalım istedim. 2018 yılında dergiler, moda sayfaları ve televizyonlarda bir patlama yaşayan payetli kıyafetler, hepimizin hem şık günlerde hem de spora bile giderken kullandığımız kıyafetler haline geldi. 2018 yılında yapılan araştırmalara göre(!) pazarlarda da payetli kumaş yok satmış.

Payetli Kıyafet Modası

Bu kadar sevilen ve her türlü kombinde kullanabileceğimiz payetli kıyafetler en ufak bir yanlış kombinlemede şıklığını yitirip rüküş olabilir.

Payetli Kıyafetler Nasıl Kombinlenmeli?

Kombin meselesi çok sıkıntılı payetli kıyafetler modası konusunda. Çünkü payet, dediğimiz gibi spor giyim de bile yerini alan ama yerine göre giyildiğinde en şık görünüme ulaşmanızı sağlayacak harika bir moda.

Peki Nasıl Yapalım da Tadımız Kaçmadan Bu Modaya Uyalım?

Şimdi payetli bir gece elbisesi tek başına giyildiğinde fazlasıyla alımlı ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında düz, sade ve soft renklerde bir çanta, ayakkabı kullanmanız sizin lehinize olur!

Payetli Kıyafet Modası

Günlük hayatta ise kıyafetinizin sadece bir kısmında bunu kullanın. Yani mesela ya sadece pantolonunuzda ya küpenizde veyahut sadece tişörtünüzde kullanın. Fazla payet modayı usandırır benden size söylemesi.

Payetli Kıyafetleri Nerelerde Kullanabiliriz?

Evet, tabii ki bu konuda oldukça mühimdir. Şimdi tek tek bunları sıralayalım:

·         İlk olarak partilemeye giderken payet en vazgeçilmezimiz olmalı

·         Düğün, kına, doğum günü organizasyonları ve bir akşam yemeği, aman tanrım işte bunlar payetli kıyafet modasının en sevdiği ortamlardır.

Payetli Kıyafet Modası

·         Peki ya bir kahvaltı planında payetin yeri yok mu? Elbette ki var, zaten yukarıda payetin günlük hayatta da yerinin fazlasıyla olduğunu spor giyimde de kullanıldığını söylemiştik.

·         Flörtünüzle buluşmaya gideceğiniz ilk gün, tam da o gün kesinlikle sade ve güzel gözükmenizi sağlayan payetli kıyafet modası tam aradığımız kombin

Yani bunları sıraladık tabi ki ama biraz kadınlara yönelik oldu oysaki erkekler de payetli kıyafet modasına gayette uyarlar. Sweatshirtler ve tişörtler erkek giyiminde payetin yer aldığı kıyafetlerdir.

2019 Payet Modası Nasıldır?

Payetli Kıyafet Modası

Çok sayıda farklı renk alternatifi sunabilen Payet modası, çok farklı pullar ve motiflerden oluşuyor. Özellikle gösterişi seven kadınların tercih ettikleri payetli kıyafetler, sıra dışı şıklığın adresi konumunda olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. İşte 2019 yılına dair Payetli kıyafet tercihleri:

 Payetli Pantolonlar

 Genellikle bol ve dar paça modelleriyle ön plana çıkan payetli pantolonlar, yeni sezonun en trend seçenekleri arasında yer alıyor. Yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte tercih edilen sade bluzlar, son derece iddialı kıyafet kombinleri olarak karşımıza çıkıyor.

Payetli Gece Elbiseleri

Gece elbiselerinde sıklıkla tercih edilen payet modası, bluz ve pantolonun yanı sıra ceket ve gömlekle de kombinlenebiliyor. Ayrıca kazak ve hatta taytla dahi payetlim kıyafetlerin kombinlenebildiği biliniyor.

Payetli Kıyafet Modası

Payetli Ceketler

Sade parçalardan oluşan kıyafet tercihlerinde kullanıldığında son derece şık bir görünümün elde edilmesini sağlayan payetli ceketler, özellikle geceleri tercih ediliyor.

Payetli Mini Etekler

Renkli ve hareketli gece hayatının vazgeçilmez kıyafet seçeneği olarak karşımıza mini etekler çıkıyor. Mini eteklerin payetli bir şekilde hareketlendirilmesiyle son derece iddialı bir kıyafet karşımıza çıkıyor.

Payetli Gece Elbiseleri

Işıltı ve gösterişin iddialı seçeneği olarak karşımıza çıkan payetli gece elbiseleri, ihtişamlı ve etkileyici görüntüsüyle şık bir görünümün adresi konumuna yükseliyor. Böylece payetli gece elbiseleri, pek çok insan için şıklık, gösteriş ve ihtişamlı bir hayatın göstergesi olarak tanımlanıyor.

Payetli Elbise Kombinleri

Gece davetlerinde ya da düğünlerde giyilen elbiselerin modelleri son derece önemlidir. Özellikle seçimlerin gidilecek olan yere göre yapılması çok daha hoş ve tamamlanmış bir görüntü sergiyelecektir. Balolara, partilere ya da farklı gece davetlerine giderken rahatlıkla payetli elbise kombinleri tercih edilebilir. Payetli elbiseler tercih edildiğinde daha sade ve ayrıntısız ayakkabılar tercih edilerek görünüm dengelenmelidir.

Payetli Elbise Kombinleri

Payetli elbiseler son derece göz alıcı ve parlak olabilirler. Bu sebeple sade ayakkabılar tercih edilmeli ve makyajda da gözler ön plana alınmalıdır. Bu sayede çok daha seksi bir görünüm elde edilebilir. Elbisenin rengine göre manikür ve ruj çok daha uyum içinde bir görüntü sağlayacaktır.

Payetli Elbise Kombinleri

Özel günlerde tercih edeceğiniz, payetli elbise kombinleri ile sizlerde dikkat çekebilirsiniz Sade ya da parıltılı payetli elbise modelleri ile hoş kombinler yapabilirsiniz Payetli...


FOTO GALERİ / Payetli Kıyafet ModasıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.