En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

08.03.2019
780
A+
A-
En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

Günümüzde gittikçe yenileşen ve gelişen bir sektör olan tesettür giyim, eskiye oranla farkını daha çok ortaya koymaktadır. Özellikle tesettür abiye alanında kendini aşan modeller ile karşılaşmak mümkündür. Farklı yaş ve tarzda kadınların rahatlıkla giyebileceği çeşitleriyle kendini göstermektedir. Kendini yenileyen bir alan olduğundan her geçen gün daha farklı ve heyecan vereci modeller üretilmektedir.

En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

Abiye her kadının dolabının olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. İster düğün ister davet ister lüks yemeklerde olsun aranılan ilk şey, şık bir abiye olmaktadır. Tesettürlü kadınlar bu bağlamda eskiye oranla daha şanslıdır. Kendi zevk ve beden ölçülerine göre en şık tesettür abiye modelini araştırarak bulabilirler. Kişinin kendine en yakışan abiyeyi seçmesi bu bakımdan önemlidir.

Tesettür Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim başlı başına dikkat edilmesi ince düşünülmesi gereken bir konuyken bu durum, tesettür abiye seçiminde daha zorlayıcı olabilmektedir. Ancak abiye seçimlerinde belli başlı bazı noktalara dikkat edildiği takdirde kişiye en uygun ve şık abiye seçilmiş olacaktır. Bunlar:

·         Kendi stilinizi oluşturmak ve aramaları bu  şekilde sınırlamak.

·         Abiye eğer internetten alınacaksa güvenilir bir marka ile alışveriş yapmak.

·         Vücut yapısını bilmek ve o vücuda en uygun elbise kalıbına göre seçim yapmak.

·         Elbisenin renginin ten rengi ile nasıl duracağına bakmak.

En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

Çeşit Bakımından Tesettür Abiyeler

Farklı seçenekleri bünyesinde barındıran tesettür abiye modelleri, her yaş ve bedenden kadına hizmet sunacak kadar zengindir. Farklı biçimde kesilen ve farklı renk ve kumaş türlerinin kullanıldığı yüzlerce değişik çeşit bulmak mümkündür. Pelerinli abiyeler bunlardan bir tanesidir. Bir diğeri dantel detayları ile dikkat çeken çeşitlerdir. Bu tür abiyelerde hareketlilik ve şıklık danteller ile sağlanmaktadır.

Abiye elbiselerinde sıklıkla rastlanan volan detaylı modeller, artık tesettür abiyeler içinde de kendine bir yer bulmaktadır. Ayrıca asimetrik kesim elbise ve fırfır detayları olan abiyeler ile de şık ve farklı olmak çok kolay.

En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

En Son Moda Tesettür Abiye Kombinler

Özel günlerin olmazsa olmazlarından olan tesettür abiye modelleri diğer kıyafetlere kıyasla daha gösterişli olduğundan kombinlemesi daha özen isteyen kıyafetlerdir. Elbisenin tek başına çok güzel olması yeterli olmayacağından kombinlere gerekli dikkati sağlamak gerekmektedir. Ayakkabı ya da çanta seçimi, şal ve eşarp yapımına dikkat edilmelidir. Bu ürünlerin renk uyumları ve şıklığı, sizi özel günlerin yıldızı yapmakta büyük rol oynayacaktır.

Kombin yaparken ilk olarak mevsimi göz önünde bulundurmak gereklidir. Eğer yaz aylarında bir davete gidilecekse abiye elbisenin çok ağır ve terleten bir kumaş olmamasına, kombinin daha hafif bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Davet kış mevsimindeyse daha kalın ve ağır abiyeler tercih edileceği gibi hafif abiyelerin üzerine gösterişli şallar atılarak da bir kombin yapılabilir.

En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

Tesettür Abiye Modasında Renk Seçimi

Ürün çeşitliliğine bakıldığında geniş seçenekler bulunduran tesettür abiye modellerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da renklerdir. Ten rengi ile uyum sağlayan abiyeler güzel görünümü arttıran en önemli unsurlardandır. Kişiye yakışmayan bir renk tercih edilmesi durumunda ise, abiye ne kadar güzel olursa olsun şıklık algısı yaratmayacaktır. Sevilen renklerle farklı kombinlerin yapılması güzel olacaksa da dikkatli olmakta yarar vardır.

En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

Tesettür Abiye Detayları

Abiyelerdeki şıklığın arttırılması için bazı detaylar uygulanır. Bu sayede sıradan bir elbise bile göz kamaştırıcı bir parçaya dönüşebilmektedir. İşlemeler bunlardan bir tanesidir. Elbiseye işlenen parlak taş ve inciler zarifliğin yakalanması için idealdir. Bunun yanında desenler de abiyeyi hareketlendiren en önemli unsurlardandır. Çok sevilen ve sıkça kullanılan etnik desenlerin modası bu yıl da devam edecek gibi görünmektedir.

 

 

FOTO GALERİ / En Şık Tesettür Abiye Modeli Hangisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.