2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

27.02.2019
83
A+
A-
2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

Tesettür ve muhafazakar giyimde moda bu yıl sadelikten yana. Tesettür giyimde başörtüsü seçimi kombinleri tamamlamak için en önemli unsurdur. Bu yıl başörtüsü seçiminde rahatlıktan yana tercihler yapabilirsiniz. Şifon, pamuklu ve keten şallar ise en çok kullanılan parçalar arasında. 2019 tesettür kombinleri genellikle ton sür ton tarzında veya birkaç rengin bir arada kullanılması ile hazırlanmış.


Ton Sür Ton Tarzı Nedir?

2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

Ton sür ton, aynı rengin farklı tonlarının bir arada kullanılarak oluşturulan kombinler için kullanılan bir terimdir. Bu tarzın kolay olduğu düşünülse de doğru geçişleri elde etmek ve elegant bir şıklık yaratmak çok da kolay değildir. Özellikle toprak tonlarıyla yapılan 2019 tesettür kombinleri bu sezon çok trend. Bu kombinler için desensiz veya kendinden desenli parçalar tercih etmelisiniz.

Başörtüsü Seçiminin Kombinler İçin Önemi

Tesettür modasında başörtüsü en vazgeçilmez parçadır. Sade bir şıklık istiyorsanız düz renkli veya çok küçük desenli başörtüler ya da şallar kullanmalısınız. Bu tip parçalar zarif bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Yine bu yıl denizci temalı; lacivert, beyaz, kırmızı renklerin bir arada kullanıldığı eşarplar da oldukça revaçta. Etnik desenler ve şal desenli eşarpları da sıkça görmekteyiz.

2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?


Düz renkli başörtüler ve şallar sade bir şıklığı tamamlarken, küçük desenli eşarp ve başörtüleri genellikle spor tarzda tesettür giyimi için tercih edilmiş.2019 tesettür kombinleri için nostaljik tarzdaki puantiyeli ve küçük çiçekli desenlere sahip eşarp ve şalları da sıkça görecek gibiyiz. Bu yılın trendlerinde yeni başörtüsü bağlam tarzları da sadelikten yana.

Bu sezon başörtüsü bağlama stillerinde yüksek topuzlar geri planda kaldı. Tek katlı takılan şallarda rahatlıktan yana olan bayanları memnun edecek gibi görünüyor. Topuzsuz bağlanan pamuklu şallar spor giyimde tercih edilirken yeni trendler içine önden bağlanan eşarplar da girmeye başladı. Retro tarzı bu bağlama sitili uygun parçalar ile kombinler oluşturduğunuzda farklı bir hava yaratıyor.

2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

2019 Tesettür Kombinlerinde Etek ve Pantolonlar

Bu yıl 2019 tesettür kombinleri pilili etekler, triko etekler, bol ve geniş paça pantolonlar ile zenginleşiyor.  Pilili eteklerde düz renkler tercih ediliyor. Çizgili modelleri de görmek mümkün. Pilili eteklerin altına spor ayakkabılar ile spor bir şıklık sağlanırken kısa botlarla da oldukça zarif bir görünüm sağlanıyor. Bu sezonda pantolonlar ise bin bir çeşit desek yeri var.

Pantolonlarda dar modeller ve cinler uzun, rahat ve renkli tuniklerin altına kombinlenmiş. Rahat ve spor bir şıklık sağlayan bu kombinler, pamuklu şallar ile tamamlanıyor. Bol kesim pantolonlar ise bu sezonda bol kazaklar, uzun hırkalar ve ceketler ile modern bir tarz oluşturuyor. Pantolonlarda düz renkler olduğu kadar ekoseli ve çizgili modellerde sıkça kullanılıyor.

2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

2019 Tesettür Kombinlerinde Üst Giyim

Bu kış bol trikolar, oduncu gömlekleri, salaş kazaklar oldukça favoriydi. Seksenlere dönüşün yaşandığı bu sezonda 2019 tesettür kombinleri de bunun etkisinde kaldı. Rengârenk trençkotlar, bol, kabarık, parlak montlar çokça karşımıza çıktı. Paltolarda da Retro çizgilere sıkça rastladık. İlkbaharı karşılayacağımız önümüzdeki günlerde uzun hırkalar, yelekler ve trençkot tarzı ceketler kombinleri tamamlayacak.

Ve Kombinlerin En Önemli Unsuru

Hiç kuşkusuz bir kombinin en önemli unsuru ayakkabılardır. Bu yılın tesettür kombinlerinde her zevke uygun ayakkabı modelleri bulunuyor. Spor ayakkabılar sokak modasının ve hafta sonu kombinlerinin vazgeçilmez parçaları. Özellikle genç kızlar, rahatlığından ödün vermeyenler için spor ayakkabılar dolapların baş tacı oldu. Uzun pileli eteklerle birlikte cool bir çizgi yakalamak isteyen bayanlar da çoğunlukla spor ayakkabı kullanıyor.

2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?

Çizme ve botlarda da bir birinden zengin seçenekler söz konusu. En göze çarpanlar ise yine seksenleri andıran bol kesimli çizmeler. Bu çizmeleri etek ve elbiselerin altına kullanabileceğiniz gibi cin pantolonlarla da rahatlıkla kombinleye bilirsiniz.  Zarif bir görünüm için tercih edilen butileri de unutmamalıyız.


FOTO GALERİ / 2019 Tesettür Kombinleri Nasıldır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.