Kadın ve Moda

Mezuniyet Saç Modelleri Dağınık Topuz ile Şıklık

02.09.2019
Mezuniyet Saç Modelleri Dağınık Topuz ile Şıklık

Mezuniyet dönemi, her öğrenci için özel günlerden biridir. Uzun zamandır eğitime ayrılan süre zarfında, emeğinin karşılığını almanın mutluluğu ve hüznü vardır. Ama mezuniyet kutlamaları ve eğlenceleri ile okulların bitmesi daha da anlam kazanır. Kep atma töreni ve mezuniyet gecesi farklı günlerde ya da aynı gün olabilir. Bu nedenle ne giyeceğiniz kadar saçlarınızı nasıl yapacağınızı da düşünmeye başlayabilirsiniz. Tabii kep atma töreninde keplere uyumlu bir saç modeli tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu açıdan, trend mezuniyet saç modelleri arasında yer alan, mezuniyet saç modelleri dağınık topuz modeli her zaman dikkat çeker. Dağınık topuz modelini, mezuniyet töreninizin her ayrıntısında kullanabilirsiniz. Kep atma töreni ya da mezuniyet eğlencenizde tercih edebilirsiniz.

Başlıklar

Mezuniyet Saç Modelleri Dağınık Topuz

Mezuniyet saç modelleri dağınık topuz stili; örgülü topuz ve balerin topuzu şeklinde şekillenebilir. Mezuniyet gecenizde doğal ve salaş bir görünüm yakalamak isteyenler için, dağınık topuz modelini tavsiye edebiliriz. Doğallığı sevenlerin dikkatini çeken dağınık topuz, gençlere de her zaman uyum sağlayan bir modeldir. Ayrıca daha doğal görünmesi için, saçlarınızın ön bölümünden ince tutamlar çıkarabilirsiniz.

Örgülü Topuz Modelleri

2019 Mezuniyet Saç Modelleri

Ensede Topuz Modeli

Mezuniyet gecenizde; sırt dekolteli veya sırt detaylı bir elbise giyecekseniz, topuz saç stili uyumlu olacaktır. Topuz süngeri ile hacimli bir topuz elde edebilirsiniz. Öncelikle saçlarını düzleştirmeni tavsiye ediyoruz. Daha sonra, baş aşağı şekilde, fırça ile saçlarınızı en tepede toplayın ve atkuyruğu yapın. Ardından topuz süngeri, atkuyruğunuza sarın ve saçlarınızı süngeri kaplayacak şekilde dağıtın. Bir başka saç lastiği ile topuzun üstünü sabitleyin. Lastiğin görünmemesi içinde, saçlarını lastiğin etrafına sarabilir ve tel tokalarla tutturabilirsiniz.

Düşük Atkuyruğu

Kep törenlerinde, en çok tercih edilen mezuniyet saç modelleri trendlerinden biri de atkuyruğudur. Kep takarken, atkuyruğu saç modeli size rahatlık sağlayacak bir modeldir. Ense hizasında saçlarınızı toplayarak, gün boyu rahat edebilirsiniz.

Topuz

Dalgalı Saç Modeli

Saçlarınızın göz alıcı görünmesi için, duştan sonra saç uçlarına saç bakım yağı uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı 4 eşit parçaya ayırın ve arkadaki tutamları kıvırmaya başlayın. Saç maşasını saçlarınızın dibinden değil de, kulak hizasından aşağı doğru kıvırmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece saçlarınız daha doğal görünür. Saçlarınızın tamamını kıvırdıktan sonra, hacim kazandırmak için saçlarınızı tarayabilirsiniz. Saçlarınızı tarayarak, dalgaların doğal ve açılarak hacimli görünmesini sağlamış olursunuz.

İddialı Örgüler

Gösterişli bir elbise kombini yaptıysanız, dengeyi sağlamak adına; saç modelini ve makyajını sade ve doğal yapman gerekir. Klasik örgü modeline biraz farklılık katabilir, doğal ve tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızı arkaya atın ve üç eşit parçaya ayırın. Ön ve arka bölümlerinin, daha hacimli olması için, diplerine saç spreyi sıkabilirsiniz. Ayrıca ince dişli bir tarakla krepe de yapın. Krepe yaptığınız bölümlerin düzgün görünmesi adına ise fırça ile hafifçe tarayın, daha sonra balıksırtı örgünüzü örmeye başlayabilirsiniz.

Topuz Saç

Su Dalgaları

Su dalgalı saç modeli, klasik mezuniyet saç stilleri arasındadır. Ama biraz farklılık ekleyerek, kendinize özgü bir tarz elde edebilirsiniz. Geniş uçlu bir maşa ile saçlarınızı şekillendirin. Daha sonra, saçlarınızın ön bölümlerinden birkaç tutam alın ve bu tutamları arkaya doğru kıvırın. Ardından tel tokalar ile sabitleyin. Böylece, mezuniyet saç modelleri arasında yer alan, su dalgalı saç stiline ulaşabilirsiniz.

Burgulu-Dalgalı Saç Modeli

Dalgalı ve burgulu saç modelleri, romantik ve gizemli bir görünüm elde etmenizi sağlar. Saçlarınızı maşa ile dalgalandırın ve yandan ayırın. Daha sonra saçlarının ön kısmından başlayarak, kulağının üstünden geriye doğru, burgu şeklinde kıvırın ve tel tokalarla sabitleyin.

Saç Modelleri

Kılçık Saç Örgü Modeli

Farklı bir tarz yakalamak adına, ön bölümlerini maşa ile dalgalandırabilirsiniz. Saçlarınızı yandan ayırın ve saç çizgisinden başlayarak geriye doğru, balıksırtı şeklinde örün. Mezuniyet saç modelleri arasında yer alan kılçık örgü kep töreni içinde idealdir.

Islak Saç Modeli

Mezuniyet balosuna giderken, trend saç modeli olan ıslak saç stilini deneyebilirsiniz. Gece kıyafetinizin şıklığını ıslak saçlarınızın hoşluğu tamamlayacaktır. Kolay ve pratik saç modeli olan ıslak saç stili için, saçlarını düzleştirmeni tavsiye edebiliriz. Mezuniyet saç modelleri trendlerinde yer alan ıslak saç stili ile daha elagan ve hoş görünecektir.

[haber id=”5879″]

Dağınık Topuz Modeli

Dağınık topuz modeli, abiyelerde tercih edilen ve gençlerin ilgisini çeken bir modeldir. Bu nedenle, mezuniyet saç modelleri dağınık topuz stili her zaman öne çıkar. Doğal bir şıklık yakalamak isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Saçlarınıza dağınık bir görünüm vererek dilediğiniz şekilde topuz yapabilirsiniz.

Saç Modeli Mezuniyet

Sahte Bob Modeli

Dalgalı saçlar gece kıyafetleri için, klasik bir kombin güzelliğini bizlere sunar. Kısa saç modelleri içinde hoş bir tercih olabilir. Saçlarınızı maşayla dalgalandırın ve sahte bob saç kesimi için, tarayarak hacimli bir görünüm verin. Ardından saçlarının kolay toplanması sağlamak adına, lastikli bir toka ile uçlarından toplayın. Atkuyruğu saçlarınızın ucunu ters çevirin ve ensede saçlarının altında, tel toka ile gizleyin. Böylece saçlarına kısa görünüm verebilirsiniz.

Fransız Topuzu

Özel davetlerde dikkat çeken ve elegan görünümlü saç modellerinden biri de Fransız topuzu saç stilidir. İlk denemenizde biraz zorlanabilirsiniz, ama birkaç defa denedikten sonra rahatlıkla yapabilirsiniz. Fransız topuzu saç stili, özellikle klasik abiye elbiseler ile hoş bir görünüme sahip olur.

[haber id=”3698″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar