Kadın ve Moda

Mezuniyet İçin Saç Önerileri 2019

19.04.2019
Mezuniyet İçin Saç Önerileri 2019

Hayatınızdaki en özel günlerden bir tanesi de mezuniyet töreninizin veya balonuzun olduğu gündür. Bu özel günde kıyafetinizin şıklığını tamamlamanız için sizlerle mezuniyet için saç önerilerini paylaşıyoruz.

Mezuniyet için saç modellerinden birini seçerken dikkat etmeniz gereken birinci nokta nasıl bir tören olacağı olmalı. Gösterişli balo mu yoksa daha sade bir tören mi?

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise kıyafetiniz olmalı. Örneğin hareketli kesimlerin yer aldığı bir kıyafet modeli için mezuniyet için saç modellerinden yoğun buklelerin olduğu daha hareketli saçlar yerine daha düz sade bir topuzu tercih edebilirsiniz. Böylece kıyafetinizle saçınız birbirini dengeleyerek karmaşık bir görüntü oluşturmamış olursunuz.

Yakası kapalı bir kıyafetle de yine toplu saç modellerini tercih etmelisiniz. 2019 mezuniyet balosu saç modellerine baktığımızda geçtiğimiz yılların aksine daha sade modeller göze çarpmakta. Özellikle dalgalandırılmış saçların toplanması oldukça ön plana çıkıyor. Saçını açık bırakmayı tercih eden bayanlar için ise yine dalga verilmiş saçlarını bir tarafta bırakmalar mezuniyet saç modelleri için iyi bir seçenek olacaktır.

Mezuniyet İçin Saç Önerileri 2019

Kısa saçlara sahipseniz tercihiniz hareketli fön veya maşayla şekillendirilmiş iri dalgalar olmalı. Her zaman olduğu gibi mezuniyet için saç önerileri de sizin özel bir gündeki şıklığınızı tamamlayacak en önemli faktörlerden. Umarız yazımız ve görsellerimizle sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Mezuniyet İçin Saç Alternatif Önerileri

Mezuniyet gecesi için abiye elbise ve saç modeli seçimi oldukça özenli olarak yapılmalı gerekmekte olup şık bir görüntü için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Mezuniyet gecesi için seçilecek saç modeli öncelikle elbisenize ve yüzünüze uygun bir model olmalıdır. Doğru bir seçim için giydiğiniz elbiseye göre uygun olabilecek saç modellerini belirlemek önemlidir.

Mezuniyet İçin Saç Önerileri 2019

Peki elbiseye göre saç seçimi nasıl belirlenebilir kısaca bahsedelim. Abiye elbiselere uygun olabilecek farklı saç modelleri ve renkleri bulunmakta ve abiyenin dekoltesine, askılı, straplez ya da omuzlarda olmasına göre,ayrıca  uzun ya da kısa bir gece elbisesi olması uygulanacak olan modelin tarzını belirlemek için önemli bir kriterdir. Örneğin sırt dekolteli bir elbise giyilecek ise iri dalgalı saç modelleri bu elbise üzerinde çok hoş durabilmektedir.

Ayrıca elbisenin rengine uygun olarak seçilecek ve dalgalı salık saçların arasından oldukça şık gözükecek bir abiye tasma kolye ile de bir bütünlük sağlanabilmektedir. Başka bir örnek verecek olursak balıkçı yaka bir abiye elbise üzerine ise salaş bir topuz ve saçların arasından göze çarpacak şık uzun küpeler de oldukça göz alıcı bir görüntü oluşturmaktadır.

Mezuniyet İçin Saç Önerileri 2019

Bunların yanında elbisenin modeline göre seçilecek saç modelinin uygulanmasından önce saça biraz renk verilmek istenirse burada da elbisenin rengi ile bütünleşecek bir renk seçilmesi uygun olacaktır. Örnek olarak kahve tonlarındaki saça uygulanacak balköpüğü ombre ve sonrasında dalgalı bırakılan saçlar abiye elbiselerde çok şık bir görüntü oluşturmakta olup tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar